Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Forgalmi vizsga előtt nyugtató...

Forgalmi vizsga előtt nyugtató (xanax)?

Figyelt kérdés
Nővérem másfél hét múlva fog vizsgázni és nyugtatót akar bevenni előtte, igaz kevés mennyiséget. Szerintem ez nem jó ötlet (én is kreszen vagyok és nem rég mondták el,hogy nem szabad bevenni semmit. Elmondtam apunak,hogy mire készül, azt felelte tud róla és jót fog neki tenni. Alkalmanként szokott bevenni (kissé depressziós). A vizsga előtt nem fogják valamilyen módon leellenőrizni,hogy van-e valami a szervezetében? Féltem, de nem tudom róla lebeszélni.
2015. dec. 6. 21:44
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
Nem kell vizsgára semmi gyógyszer, elég a tudás. Én is az alapján mentem át. Lényeg, mindig körül kell nézni mindenhol, először index aztán megállás. Nekem a vizsgabiztos azt mondta " inkább fulladj le 40-szer mint egyszer ne nézz körül"
2015. dec. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%

Ha a vizsgára Xanaxot vesz be, akkor mi lesz vele egy péntek délutáni csúcsban a belvárosban Pesten? :D


Amúgy meg:


"A készítmény hatásai a gépjárművezetéshez és a gépek kezeléséhez szükséges képességekre

A szedáció, az emlékezetkiesés, a csökkent koncentráló képesség vagy a károsodott izomműködés hátrányosan befolyásolhatja a gépjárművezetéshez vagy a gépek kezeléséhez szükséges képességeket. Kialvatlanság esetén a csökkent éberség valószínűsége megnövekszik."


A közút nem játszótér, xanaxxal nem illik vezetni.

2015. dec. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%

A vizsgalapon alá kell írnia, hogy kijelenti, vezetőképes állapotban van.

Ez akkor kaphat jelentőséget, ha a vizsgabiztos észre veszi, hogy a vizsgázó valamilyen szer hatása alatt van, olyan esetben nem snassz bukás az eredmény, hanem felfüggeszti a vizsgát, s minimum fél évig nem lehet ismételten próbálkozni.

A Xanax nem fezsülstégoldó, erős nyugtató, ami eltompít, lelassít, hatása alatt tilos vezetni (nem véletlenül).

Alapvetően nekem nincs kifogásom, az ellen, hogy a vizsgázó, valahogy próbálja levezetni a stresszt, de azt ne erős nyugtatóval tegye, pláne ne olyannal, aminek hatása alatt tilos vezetni.

Szürcsölgessen napi rendszerességgel citromfű teát a nővéred, ha úgy érzi, vizsga előtt igyon egy energiaitalt, vagy kávét. Sokkal fontosabb lesz az éberség, mint a nyugalom, a vizsgabiztosok is emberek, nagyon jól tudják, hogy a vizsgázó izgul, az idegességből adódó hibát hajlamosak elnézni bizonyos mértékig, a rendesebbek még nyugtatni is megpróbálják a tanulót, de a figyelmetlenségből adódó hibára nincs pardon.

2015. dec. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Saját és a többi közlekedő érdekében ne vegyen be, és máskor se ha vezetni akar, felelőtlenség utána volán mögé ülni.
2015. dec. 7. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
72%

Már nem azért, de menjen már a jó büdös francba a nővéred, édesapáddal együtt, aki bátorítja!

Nem lehet nyugtatóval vezetni, mert lelassul tőle az ember, plusz észre is fogják venni, mert nem hülye a vizsgabiztos sem.

2015. dec. 7. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
47%
Ne "drogozzon" be, mert akkor meg letompul. Tessék inkább lenyugodni a p*csába, de komolyan. Egy kis vizsgadrukk amúgy jó ha van. Egyébként az élet más területein sem célravezető a "gyógyszer" használata. Nem baj ha nem sikerül a vizsga elsőre, lényeg az hogy "segítség" nélkül menjen mert az ad egyfajta önbizalmat.
2015. dec. 7. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
81%

Nem fogják ellenőrizni, de ha a vizsgabiztos vagy az oktató észreveszi, akkor simán el fogják tiltani egy jó ideig a jogosítványszerzéstől.


Másrészt pedig ez azért necces, (inkább veszélyes) mert az ilyen gyógyszerek nagyon le tudják tompítani az embert és nagyon sok mindenre kell figyelni egyszerre. Ha egyszer is figyelmetlen lesz ami xanax hatása alatt igencsak esélyes, akkor megbuktatják.

2015. dec. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!