Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyi BÜNTETÉSRE számíthatok?

Mennyi BÜNTETÉSRE számíthatok?

Figyelt kérdés
Tehát megvan a jogsim 50-es motorra. Veszek egy 125-öst, ami nem tér el nagyban az 50-es márkatársaitól. Pl.Aprilia RS50- Aprilia RS125 , vagy Yamaha Dt50-Dt125. A vázcimkét/táblácskát leszedem egy 50-es vázról, és azt teszem fel a 125-ös mocira. Az adásvételit már 50-esre írjuk meg az eladóval. A rendőr észreveszi? Ha igen, mi lehet a büntetés, ha arra hivatkozok, hogy én így vettem és nem tudtam semmiről? Bajba keverhetem az előző tulajt? Előre is köszi.

2016. jan. 2. 17:50
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Igen bajba keverheted. Okirathamisítás 3-5 év börtön lehet. Az adásvételit, ha segédmotorra írjátok, már elkövetitek mindketten ezt. Aztán ha a rendőr kekeckedik, elküldi a gépet Kpm vizsgára?

És mi van, ha baleset részese leszel? Ha nemnis te okozod... A biztosító rád veri a költséget, mert hiába van 50 re biztid, a biztosító nem gogja vállalni a kárt. És itt kanyarodunk vissza a rendőrös dologhoz, jön a feljelentés, büntetés. Jogosulatlan vezetésért, jogsid ugrik, kategória ugrik, fizeted a búntetést, sérülés, v rosszabb esetén le is ültetnek... Vagy ha mondjuk neki mész egy 400 millás Ferrarinak?

2016. jan. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Annyiszor le lett mar irva az oldalon hogy a segged szetdugjak a gumibottal......ha gondolod trükközzél,csak majd ne ide gyere sírni,hogy "elkaptak a rendőrök,mit tegyek"....amugy meg az lesz a legjobb dolog ami tortenhet veled ha csak egy rendőr csíp meg....makd ha esetleg balesetet okozol...na majd akkor leszel csaknogazan bajban!
2016. jan. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 egySanyi ***** válasza:

"Az adásvételit már 50-esre írjuk meg az eladóval. A rendőr észreveszi? Ha igen, mi lehet a büntetés, ha arra hivatkozok, hogy én így vettem és nem tudtam semmiről? Bajba keverhetem az előző tulajt?"


És ebbe így bele menne az eladó is? Mert ugye 125-ös az forgalmis nagymotor. Eladónak be kell jelenteni az adásvételt az okmányirodában meg a biztosítónál különben rajta követelnék ezeket a díjakat. Lejelenti és te egyből bajba kerülsz.

2016. jan. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Amúgy nem vezetek annyira sokat hogy balesetezzek ,meg én mindig próbálok biztonságosan vezetni, KERÜLNI a forgalmas szakaszokat.Meg a másik hogy vidéken lakom olyan helyen ahol nincs óriási forgalom. BALESET ESETÉN UGYAN AZ A HELYZET MINTHA ELKAPNÁNAK A RENDŐRÖK, CSAK a balesetben meg lehet sérülni/halni, illetve ki kell fizetni az okozott kárt. Tehát feltéve egy közúti ellenőrzésen észreveszi a rendőr, hogy ez egy 125-ös ,mire számíthatok?
2016. jan. 2. 21:12
 5/25 A kérdező kommentje:
#3 válaszoló: előtte kivonatom a forgalomból...
2016. jan. 2. 21:14
 6/25 A kérdező kommentje:
Tehát a kérdésem a #4-es rovatban áll. Mire számíthatok ha elkapnak közúti ellenőrzés során
2016. jan. 2. 21:15
 7/25 anonim ***** válasza:

Ajjaj! "engem nem érhet baleset!" De sokszor hallottuk már ezt!

Amúgy mi történhet? Nagyjából amit az 1-es leírt.

2016. jan. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
Ki se talaltuk volna,hogy te olyan nagyon ugyesen vezetsz,hogy te sosem fogsz karambolozni,meg te elhagyatott helyen laksz ahol biztos sosem jár rendőr stb stb......majd ha kifogytál ebből a sok idióta hazug álszent kifogásból,és végre felébredsz az álomvilágból majd lesz miről beszélni!De legyen elég annyi hogy ha 50-eskent hasznalsz egy 125öst eleve onnan indul a dolog hogy biztosítási csalás amiért nem ejnye bejnye jár 3 nap szobafogsággal....
2016. jan. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Jójó... baleset nem érhet.... persze mindenki ezt mondja. de az 50-essel is történhet baleset...


Tehát pénzbírságot lehet kapni? Vagy börtönbüntetést?

2016. jan. 2. 21:25
 10/25 A kérdező kommentje:

jajajaj tudom hogy meg lehet halni!!! Én nem mondom azt hogy nem baleseteztem már... tudom mit jelent.. meghalni persze nem tudom.... MINDEGY.

EGY A LÉNYEG:

HÁNY EZERRE BÜNTETHETNEK MEG? VAGY LE LEHET CSUKNI VKIT ILYENÉRT?

2016. jan. 2. 21:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!