Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Használtautót vettem, de...

Használtautót vettem, de sajnos nem volt minden rendben vele! Mehetek ezek után rendőrségre? Többi lent!

Figyelt kérdés

Sziasztok. Pénteken vettem egy kis értékű 145 ezer ft-s autót. Az okmányirodában ránézett ismerősöm a papírokra mielőtt még bármit(eredetvizsga,átírás,stb) fizettem volna mondta hogy nem lehet átiratni. Vissza vittem a tagnak az autót hétfőn. A vételárból 20ezret tudott csak vissza adni a többiröl irattam vele kötelezvényt tanúkkal hogy utaljon X időn belül. Ha netán nem fizeti vissza a 130ezret(mert ennyiről irtunk papirt) akkor feljelenthetem? (Csináltam hangfelvételt is és lefotóztam az összes papírját az autónak).

Azért mentem bele hogy adjon amennyit tud mert cirka 150 km-re lakunk egymástól és mi a sz*rt tudtam volna csinálni... :( Az autót nem akartam magamnál tartani amig nem adja vissza pénzem mert nem akartam h bármi bajom legyen ha nem iratom át 15 napon belül,stb.

Tudom,hogy jól megszívtam és bele estem a használtautó vásárlás nagy csapdájába,de első autónak szerettem volna ezt kis értékű corsa-t. Még nem telt le a határidő a fizetésre,de az lenne a kérdésem hogy ha nem teljesíti a kötelezvényt akkor mehetek a rendőrségre feljelenteni a sz*rost igaz? :(



2016. jan. 11. 11:15
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Az okmányirodában azért tudtak ránézni az autó papírjaira mielőtt tényleg vittem volna eredetvizsgára mert nagyon jó haverom az ügyintéző srác szóval szivességből tette meg.

Azért irtam a használtautó vásárlás csapdát mert szerintem jó pár olyan ember van aki átvág másokat autóvásárlásnál.

A corsát ez eredeti tulaj eladta egy használtautó eladásával foglalkozó cégnek. A cég képviselője átadta a rokonának adás-vételivel,akitől én vettem.Az eredeti tulaj le jelentette hogy eladta az autót de se a cég se az akitől én vettem az autót nem jelentette be az okmányirodába a vételt. Na most ez az egész nem egy hosszú időintervallumú történet mindössze 18 napon belül lezajlott. Engem mint naiv első autóvásárlót a csávó megtévesztett azzal hogy eladáskor mondta hogy a törzskönyvet azért nem adja mert passziv mivel a cég nevén van az autó. igen ilyen van tudomásom szerint h passziv egy törzskönyv. A csávó az autó mellé adta a forgalmit meg 2 adásvételit : az eredeti tulaj+cég,cég+rokon,hogy majd igy átiratják a nevemre mert ő 15 napon belül kapta meg a nagybátyjától és nem iratja át mert továbbadja nekem. Ez volt az első autó vételem,a törzskönyv részét teljesen bevettem és nem értettem az adásvételi részéhez hogy igy nem tudom majd átiratni...ez a történet dióhélyban

És a véleményem hogy engem szándékosan szedtek rá hogy vigyem el az autót meg nyomták nekem a púder szöveget mert nem vagyok benne jártas,mert az autót újra hirdeti a srác :/

2016. jan. 11. 20:46
 12/16 A kérdező kommentje:
Az hogy nem lett a cégtulajdonába se bejegyezve az autó azt az okmányirodából tudtam meg és azt is hogy ezért ki volt vonatva a forgalomból...mivel az eredeti tulaj 5 napon belül le jelentette,hogy ő eladta az autót de ugye a vevő tehát a cég és a srác nem környékezte meg az okmányirodát bejelentés céljából. :(
2016. jan. 11. 20:49
 13/16 anonim ***** válasza:

Mondjuk nekem ezek után csak egy kérdésem marad:

amikor írtátok az adásvételi szerződést neked nem tűnt fel,hogy az akitől veszed,meg az aki a forgalmiban be van jegyezve mint tulaj nem egy és ugyanaz a személy,és hogy a papírok szerinti tulaj nincs jelen az adásvételi megírásánál?!

Eleve el sem kezdtem volna kitölteni azt a papírt,nem hogy még alá is írjam........

2016. jan. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Na ezért nem szabad ilyet egyedül intézni, ha nem vagy még jártas benne. Meg egyébként is több szem, többet lát.

Egyébként ha ilyen jó ismerősöd van okmányirodában, akkor még a vétel előtt ránézethettél volna az autóra az adatai alapján.

2016. jan. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 HSz76 válasza:
És eredetiségvizsgálat előtt is tilos fizetni. Ott isérhet meglepetés.
2016. jan. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Semmis a szerződés, mert megtévesztettek. Ezt a bíróság is ki fogja mondani, ha magától nem adja vissza a pénzt az eladó. Ha van bírósági ítélet akkor már elég nyomós oka lesz hogy visszaadja.
2016. jan. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!