Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A kamion az autó?

Smilexd kérdése:

A kamion az autó?

Figyelt kérdés

2016. jan. 12. 10:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Pótkocsis járműszerelvény :D
2016. jan. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nincs olyan kategória hogy autó, kamion.


Gépjármű, személygépkocsi, tehergépkocsi, nyerges vontató, nyerges vontatóból és félpótkocsiból álló járműszerelvény viszont van.

2016. jan. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
47%
Nem. Roller.
2016. jan. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
69%

Második is igazat ír, de ha úgy vesszük, igen.

Az autó szó önmozgó. Nem állat vagy ember vonja, hanem önmagától, a benne lévő gőz-, benzin-/dízel- stb. motortól. Ez alapján igen. Köznyelvben viszont a személyszállításra való, kevés utas befogadására való gépjárművet hívjuk autónak. A társaskocsi (mai nevén busz) sem autó ez utóbbi, általánosan használt értelemben, noha az is önmagától megy.

2016. jan. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Pedig pont ez jutott eszembe, hogy sokszor hallottam már, hogy a busszofőrök a buszra is azt mondják, hogy autó.
2016. jan. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
33%
A buszra szoktak azt is mondani (főleg járművezetők), hogy kocsi. És ha belegondolunk, lényegében tényleg az. Egy nagy kocsi, nagy autó. Ne feledjük, a becses neve is az, hogy autóbusz :-)
2016. jan. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

Nálunk volt egy buszvezető, tömeg volt a busz elején, a hátulja meg szinte üres volt, aztán alig tudtak már felszállni, mire hátraszólt az utasoknak:

-Legyenek szívesek bentebb menni az autóban...


Egy Ikarus 435-ös csuklós busz volt. :D

2016. jan. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

a nyerges vontatóra meg azt mondják, hogy traktor. Még sincs köze hozzá. De a tandemes pótkocsi se tandemes hivatalosan, hanem vonórudas, de így állítom még a tapasztalt sofőrökből is vakarná némelyik a fejét. Van nyerges, vonórudas (tandem), és forgózsámolyos. De láttam már nyerges pót mögé kapcsolt tandemes pótot is :D A nyerges ugye két részből áll: nyerges vontató + félpótkocsi, a tandemes és f.zsámolyos pedig hát gondolom egy teherautó + pótkocsi szerelvény.


De sokan azt hiszik a teherautóra, hogy kamion, de nem. Meg az én véleményem szerint csak a nyerges az igazi kamion, most ezért lehet megköveznek, de a tandemesek meg forgósok nekem nem adják át a kamion érzést.

2016. jan. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!