Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ez a gumi körülbelül hány...

Ez a gumi körülbelül hány százalékos lehet? Mennyit ér?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm eladna nekem két használt gumit, amik bár nem újak, de jobbak mint ami az autómon van.

Erről a gumiról lenne szó:

[link]


Nem sok pénzem van rá, és a környékbeli gumisoknál csak 90%-os meg új gumik vannak, 10 ezres kezdőárral, nehezen találtam ezt használtan.

4 ezer/darab áron adná el, de nem tudom,hogy megéri e.

Ezt a telet kéne relatíve biztonságban kihúzni, a mostani gumik közül az egyik elszakadt, olyan régi volt, szóval ott most nyári pótkerék van, ezért sürget az idő is.

(a két első gumi nem rossz, a hátsók nagyon kuka érettek, szerintem a megmaradt is hamarosan szakadni fog -és akkor pótkerekem se lesz)

Csak szemléltetésként, ez van most fent:

[link]


2016. jan. 13. 18:14
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Bocsánat, hogy leírtam a véleményemet, de melletted még elhaladni sem szeretnék az biztos.

Egy olaj cserével halloottam már hogy 80 000-ret ment valaki,de ott már motort kellett cserélni nem olajat.

A téli gumiköpenyek nem 1,6-ig hanem 4 mm-es mélységig ajánlottak.

Az eltérő mintázat pedig onnan jött ide, hogy te magad írtad, hogy most hátul a pótkereked van fönn a szakadt helyén.

Nagy valószínűséggel a te autód még a 130-at sem bírná mert a gumik felrobbannának alattad, ha ilyen állapotúakat használsz. Illetve azt se felejtsük el, hogy menni mindenki tud, de megállni már kevesebben, és télen főképp ezen van a hangsúly.

2016. jan. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Én meg melletted nem szeretnék elhaladni, ha ennyire hülye vagy.

Tudod, a pótkerék, az azért van,hogy ha kilyukad a gumi, akkor hazatudjak jutni.Így, vagy felteszem, vagy ott állok ahol kilyukadt.Ha te ennyire hülye vagy,hogy nem haladsz el egy pótkereket használó autó mellett, akkor menj el valami szórakoztató műsorban, mert ezért fizetnének neked.

Főleg,hogy még az olajcserét is komolyan veszed, őszintén menj,siess, még biztos lesz hely egy ekkora baromnak.


Remélem nem haragszol,hogy néhány mondatból ítélkezve leírtam a véleményem.Ha te nem haragszol,akkor én sem.Szia!

2016. jan. 13. 19:32
 13/16 A kérdező kommentje:

A kifogásolható, és a tilos szerintem nem ugyan az.

Ha kifogásolható, miért nem 4 mm-et írnak elő?(azért mert csak a noname törvényhozók kifogásolják)

2016. jan. 13. 19:33
 14/16 anonim ***** válasza:

Ha mostaninál jobb, akkor a semminél jobb, csak közben majd keress még megfelelőbbeket, hogy ne hirtelen kelljen kapkodni. (tapasztalat)

Bár a 4 ezer/darab árat kicsit sokallom, mert ahhoz tényleg nem a legjobb állapotúak.

Próbálj alkudni. :)


Aki meg a majmos-banános példát írta, azzal közölném, hogy ezt a gyerekszaporítóknak írd, akik halomra szülik a kölköket 20 négyzetméteres "lakásba", hogy utána segélyekért vinnyogjanak.


Van akinek nem tett anyuci-apuci több millás kocsit a feneke alá, és még egy pár száz ezresért is rengeteget spórolt, és meg kell nézze az árakat.


Minek van akkor autója? Mert van és kész. Az ő dolga.


Balesetveszélyes egy ilyen gumi? Lehet.

De balesetveszélyes, ha részegen, drogosan, álmosan, stb. vezetsz.

Vagy ha a szalonból kihozott "maximálisan biztonságos" méregdrága autót vezetési tapasztalat hiányában, ronggyá töröd.

2016. jan. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Én írtam a banános példát és a 11-es választ is.

Csak annyit, hogy nekem is egy kb 400 000-ret érő autóm van, de új gumik vannak alatta, ha bármi baja van akkor rögtön orvosolom, kopó alkatrészeket időben cserélem. Ha ezt nem tudnám megtenni akkor inkább nem vennék részt vele a közlekedésben. És csak úgy halkan megjegyzem, hogy nem jó anyámék tették alám a kocsit, nem ők tartják fenn. Egyetem mellett járok el dolgozni.


A pótkerekeddel meg majd akkor villogj, amikor egy nagyobb fékezésnél kivágódik alólad a kocsi mert másként fognak tapadni a kerekeid.


Amúgy meg ahogy szokás mondani: Hülyének hülye a szerencséje is.

Sok szerencsét.

2016. jan. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Egyetemre jársz, de nem tudod felfogni,hogy nem járok pótkerékkel, csak az van fent?

Elfogadnak nehéz felfogásúnak?

(mindjárt,hogy dehá' nem mondtad hogy nem jársz vele, csak erre már mondom, is,hogy azt sem mondtam,hogy járok vele, mégis magától értetődőnek vetted...)

2016. jan. 13. 20:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!