Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől lehet az autóm csomagtar...

Mitől lehet az autóm csomagtartó kárpitjának, illetve szőnyegének elviselhetetlen szaga?

Figyelt kérdés
Egy nemrég vásárolt 5-ik évét taposó, jó állapotban lévő autóról van szó, aminek penész-hányás, stb kellemetlen szaga van. Nem tudom, hogy mitől lehet. Már egy ideje érzem. A szőnyeget már minden általam kigondolt "civil" módszerrel tisztítottam, mostam. Esetleg lehetséges egy nem jól megoldott szellőzés? Nem vettem észre, hogy beázna a hátsó rész. A jármú egy Hyundai i30-as ötajtós.

2016. febr. 9. 23:59
 1/7 anonim ***** válasza:

Meglepődnél ha tudnád mi indent tartanak az emberek a csomitartóban. Én azért nem vettem meg egy autót, mert a tulaj horgászcsalikat tartott benne, és néha kidőltek a (döglött)kukacok, a csirkecuccok, ráadásul ott is felejtette, úgyhogy a szag kibírhatatlan volt. Komplett csere, vagy szellőzés hetekig..de azután sem az igazi.


Lehet, hogy abban a kocsiban ételt szállítottak, ami ha ott rohad, hát idővel borzalmas lesz a szag...

Nem ázik be, hanem belül ázott el valami főzelék-pörkölt-disznóbelsőségtől..az rohadt büdös tud lenni.

Alapból fertőtleníteni, hypózni, domestosozni kellene, szárítani napokig, és a kivett kárpitot átmosni(főleg a mostani tartós eőn..)


Kézimosóban aranyáron megcsinálják, de az nem öt perc lesz..

2016. febr. 10. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Lehet hogy nedvesség van valahol és penész szagot érzel, én csinálnék egy nagy szellőztetést. De miután már irtad, hogy takaritottad szelőztetted stb, ezért elviném egy olyan helyre aho ldirekt autó belső takarítással foglalkoznak, nekik megvannak a gépeik, megfelelő tisztító szerek nem lesz olcsó, de ott kitakaritják. Nem tudom mennyire vagy alapos, de pl lehet hogy a hátsó ülés alatt rohad valami, ha az i 30 hátsó ülése ugy hajtható előre mint a kia ceed, akkor egyszerű helyzet, régi kocsinka nekünk egy szalámi okozott kellemetlen szagot ott. Minden apró helyet át kell nézni ahova étel stb.. bejuthat. Esetleg a csomagartó kárpitját kell alaposan pucolni. Egyébkénti smerek egy embert aki citroen berlingoba moslékot szállít, egyszer beülve másnaposan elhányytam magam benne ... Az orfacsaró...
2016. febr. 10. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Még egy dolog eszembe jutott, ilyenkor télen a vizes cipőből a víz lefolyhat a gumi szőnyegről, és az is tud kellemetlen szagot okozni.
2016. febr. 10. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy valamikor víz került a szőnyeg alá. A padlószőnyeg és a padlólemez között általában egy vastag habszivacs réteg található, hő és hangszigetelés céljából. Ha valahogy víz kerül alá, azt magába szívja és szépen belerohad. Ez magától sosem fog kiszellőzni, szét kell szedni az autó belsejét és kivenni a szőnyegeket a szigetelőanyagokkal együtt. Ekkor már biztos látszódni fog, hogy hol nedves. A nedves, büdös anyagokat, slaggal, vagy magasnyomású mosóval alaposan ki kell mosni, teljesen kiszárítani, majd valamilyen erős illatosítóval befújva a szigetelőanyagot, vissza lehet szerelni. Előtte a fenéklemez esetleges rozsdásodásait kezelni kell. Erre a munkára a legalkalmasabb időpont, a nyári kánikula.
2016. febr. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Sokan írtak minden félét, de elmondom én hogy jártam.


Én autókereskedésnél vásároltam autót egy 10 éves G astrát, jó volt minden szép autó, belül kárpitok tökéletes állapotban vigyázva volt rá, kevés minimális kis rozsdafoltot találtam de az sem volt vészes. Csomagtér kárpitja szőnyege is rendben volt, jó illat volt az autóban meg is vettem. Vásárlás után csak autóztam vele csomagtartóba semmit nem raktam 1 hónapig mert nem volt rá szükség. Kombi autó csomagtér rolója is van pöpec kis autó és egy idő után amikor a garázsba állt 3 napig feltekert ablakokkal éreztem hogy hasonló szaga volt amit te is írtál. Nem tudtam honnan jön, a volánnál annyira nem éreztem de hátul felnyitottam a csomagtartót és iszonyatosan erős volt a szaga főleg a szőnyegnél. Akkor én házilag párszor átmostam meg minden kint a napon nyáron 30 fokba szárítottam egy teljes napig akkor aránylag jó illata volt de újra előjött A kárpitot is átmostam de hiába. Akkor egy takarító ismerősöm aki dolgozik kárpit, szőnyegtisztító géppel átjött egy hétvégi napon megcsinálni. 3x mosta át csak sima vízzel iszonyatos büdös és koszos fekete volt a sima víz a szennyvíz tartályban. Akkor hagytuk picit száradni majd ipari szőnyegtisztító szeres vízzel jó alaposan átmosta kint az udvaron a szőnyeget a kárpitot is ami ragasztva volt. A szőnyeget aránylag sikerült is utána ecetes vízzel is át lett mosva majd újra sima vízzel A kárpitot nem lehetett megmenteni telejsen mert már kezdett kikopni elvittem kárpitoshoz aki leszedte nekem és láttuk hogy alatta barna foltok meg a kaszni is eléggé rohadt volt alatta vagy is kezdett rohadni. Azt én magam megoldottam nagy nehezen, és újra kárpitoztuk. A szőnyeg az még így sem teljesen tökéletes 2-3 hónap után kezd előjönni a szaga ha nagyon szagolom de magát az utasteret nem szennyezi már be igazán. Ismerősöm mondta hogy majd szerez bele nekem új szőnyeget, meg ugye kb fél éve leszólított az autóm régi tulajdonosa picit nosztalgiázni akart, elmeséltem neki hogy jártam és mondta hogy azért volt mert a drága testvére húsokat hagyott az autóban amik elkezdtek rohadni benne mert elment inni és a tűző napon hagyta majdnem 1 napig az autót. s ő is elég sokat szenvedett vele mire úgy ahogy rendbehozta.

2016. febr. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 veterán vas ***** válasza:

Nem mindegy, hogy mitől van büdös?

Pl. engem egyáltalán nem érdekelne, hogy az előző tulaj mit evett, ivott, szállított?

Először is mindent kirámolnák a csupasz lemezig, aztán egy alapos tisztítás/mosás, vagy ha beázik akkor szigetelés.

Ennyi, és béke van, tisztaság, jó illat.

Szerintem.....

2016. febr. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a hozzászólásaitokat. Megfontolom őket.
2016. febr. 13. 23:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!