Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A kedvem is elment a vezetéstő...

A kedvem is elment a vezetéstől. Megfogom én ezt valaha tanulni?

Figyelt kérdés

Már 10 évesen is próbálgattam vezetni. Akkor egy 20 éves autóval, és érdekes, akkor el is tudtam indulni, sőt váltás is ment... Aztán azt az autót eladtuk, utoljára én mentem vele. Talán az volt a legjobb vezetésem.


Aztán eltelt azóta 4 év (akkor 12 voltam...) most 16, és úgy gondoltam, hogy akkor próbáljuk most is, csak egy lényegesen újabb (most 7 éves) autóval... Hát 10ből 1x sem tudtam elindulni... 12edszerre sikerült, akkor is 3000es fordulatszámmal indult el... Egyszerűen nem érzem a kuplungot... Régi kocsiban sokkal keményebb volt, ez meg olyan érzékeny mint a fene... Egyszerűen nem érzem az egészet... Váltást meg sem mertem próbálni. Megálás is nehézkes, mert mindig lefullad... Tudom, hogy az én hibám, de ha ez sem megy, akkor mi lesz velem dombnak felfelé indulásnál, vagy két autó közé beállásnál? Még van egy évem jogsiig, de már most annyira félek tőle... Pedig életem részét képezik az autók, legalább 1 versenyt megnézek hetente, sőt gokartozni is jártam, az ment, mondjuk az automata meg mégsem rendes autó.


Motorral ugyanez... Automataváltós megy, kuplungos nem.


Gyakorolni meg nem merek inkább, mert nem akarom tönkretenni a kocsit :(



2016. febr. 24. 11:55
 1/9 TheCruve ***** válasza:
76%

Hát azért vannak az oktatók hogy ezt megtanítsák neked!

Ha nem megy egyedül, akkor várj egy évet és majd segítséggel megtanulod!


Sajáttal meg inkább ne gyakorolj, mert csak elb*szod :D

2016. febr. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 veterán vas ***** válasza:

Szerintem túlliheged a dolgot. Tele vagy rémképekkel. Van még egy éved, de már most félsz tőle, a váltást meg sem mered próbálni....stb.

Ha Te nem akarsz/nem mersz tanulni, kísérletezni, akkor szerinted ki fogja helyetted megtenni? Mert vedd tudomásul, ehhez sokat kell próbálkozni. Ez nem szorzótábla vagy vers, hogy olvasom-olvasom, aztán egyszer csak megragad a fejemben. Ez olyan, mint a kalapács használata.

/ááát, elismerem , ez egy nagyon primitív példa. :)

Szóval legalább hármat mellé ütsz, aztán másik hármat kicsivel közelebb hozzá, de a hetedik próbálkozásra már eltalálod a szöget. Aztán majd a harmincharmadikat már egyenesen és határozottan ütöd be a megfelelő helyre. Ja hogy addig lesz pár görbe szög, és néhány lila folt az ujjadon? Hát tudod:

"ahol fát vágnak, hullik a forgács". Az autó viszont nem lesz lila, max. egy kuplungtárcsába kerül.

(halkan mondom, az sem biztos, hogy tönkre teszed)


A régi emlékeid azt bizonyítják, hogy már kölyökként is meg tudtad csinálni, pedig- mint írod- viseltesebb autó volt.

Most újra nekifuthatsz. Fiatalabb az autó, Te érettebb vagy, ugyan miért nem sikerülne?

;)

2016. febr. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 egySanyi ***** válasza:
100%
Sokan (köztük én is) egy métert se vezettek autót a tanfolyam előtt és mégis sikerült valahogy levizsgázni. Nem otthon kell megtanulni vezetni, erre van az oktató meg az oktató jármű is.
2016. febr. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 veterán vas ***** válasza:

Senki sem állította, hogy "otthon kell" megtanulni.

Onnan indult a történet, hogy a kérdező már próbálkozott otthon.


/mellesleg én is otthon tanultam, nem oktatónál/ ;)

2016. febr. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

most egy picit kifújod magad, aztán újra próbálkozol..

...persze akkor már engedd ki a kéziféket, úgy menni fog..

(ez most vicc szeretett volna lenni)


ha mindenki elmondaná az őszintét, akkor kiderülne, hogy több tízezer versenyző érezte úgy a vezetést, mint te...

én sem rutinnal születtem..


ha szabad javasolnom, ne háromezerrel pörgesd, hanem picit alapjárat fölött úgy ötszázzal lassan kóstolgasd a kuplungot..pár nap, és igazi F1 pilóta leszel...


sok sikert, ne add fel!


1200-as fordulaton nem tudod hazavágni az autót...persze tíz perc próba, utána pihi...

2016. febr. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 veterán vas ***** válasza:
100%

Ha valamit segít, elmondom a saját példámat.

(ígérd meg, hogy nem vigyorogsz)


Szóval, egy kissé lejtős, kb 20 méter hosszú udvarunk volt. Nem nagyon lejtett, csak annyira, hogy ha kiengedted a kéziféket, akkor a kapu fogta meg az autót. ;)

Naná, hogy befelé nyílt a kétszárnyú nagykapu, közepén lévő személybejáró.

Szóval, szülők dolgozóba, nagyfiú nyári szüneten otthon autó az udvaron, kulcs a konyhaasztalon.

Naná, hogy beülök, indítok, kuplung/sebesség/gáz/kézifék ki.....autó hátra. ÓÓÓÓ

Persze azonnal fék, megáll, és kezdem előröl. Gurul!

Na, az x+1 próbálkozás után, "elfogyott" az udvarnak a hátsó lökhárító és kapu közötti része. Vagyis, ami eddig mögöttem volt, az immár elém került. Természetesen a benne tartózkodó szintkülönbséggel együtt. Közben a szomszéd hazaért, verte a kaput, de nem tudott bejönni, mert a kaput nyomta az autó. Vagy az autót nyomta a kapu? Ki tudja! :D

Na de volt egy helyzeti előnyöm is, nem kellett a kézifékes indulással vesződni, lévén az autó segge letámasztva. Ez az előny azonban kevésnek bizonyult. Korábban már hiába tudtam elindulni egyenes úton, itt az emelkedő bekavart. Szégyen vagy sem, fől kellett kézzel tolni az autót az eredeti helyére úgy, hogy 30-40centiket toltam, miközben folyamatosan rugdostam egy kerékkitámasztó faéket az egyik hátsó kerék alá, hogy ne guruljon vissza. Ne próbáld ki, mert nem szerencsés az alábbi összeállítás:

napsütés, plusz 30 fok, másfél tonnás autó, 12 éves vékonypénzű balfék gyerek. :(

Alig fél óra alatt minden a helyére került, és már levegőt is kaptam.

Aztán másnap, átgondolva az egészet, lehiggadva, és kapkodás nélkül első ment a "partra fel" akció.

Tényleg sokszor igaz, hogy fejben dől el!

2016. febr. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Költözz Ausztráliába vagy az egyesült államokban ott 2 fajta jogosítvány van.

Az egyik,hogy hogy egy kézi váltós autón tanulsz vezetni és akkor vezethetsz kézi és automata kocsit is.

Viszont van olyan hogy automatán tanítanak,de akkor benne lesz a jogsidban,hogy csak autómamát vezethet.

Persze ez az egyesült államokban ahol az autók 90% automata ott elég jól működik.

De amúgy nyugi menni fog az csak gyakorlás,és gyakorlás.

2016. febr. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"Már 10 évesen is próbálgattam vezetni. Akkor egy 20 éves autóval..."

Na, ez a baj! Túl nagy volt a korkülönbség.

Viccet félretéve, elmesélem, hogyan tanultál meg járni: Eggyel többször álltál fel, mint ahányszor seggre estél. Most sincs nehezebb dolgod, mint akkor volt. Azt meg ne magyarázd meg nekem, hogy 3 évesen fszább gyerek voltál, mint most vagy!

2016. febr. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Miquel, ez tetszett :)


Nekem egyszerű volt, azzal kezdtem, hogy vettem egy motort, innentől már muszáj volt megtanulnom vezetni (bár efelől szemernyi kétségem sem volt, én AKARTAM motorozni. csak mert nem tudok jól biciklizni vagy nem merek beleugrani egy úszómedencébe, motorozni még akarhatok, nem?) :D

Én se voltam őstehetség, az eleje döcögősen ment, de azért ahhoz átkozottul bénának és idiótának kell lenni, hogy az ember ne tanuljon meg elindulni és váltani :D Könnyű az, csak gyakorolni kell egy ideig, kinek kevesebbet, kinek többet.


Ne parázz, kérdező, persze, hogy megtanulod. Ne add már fel ilyen hamar. Az elindulás és váltás szerintem csak a könnyű kezdet :D

2016. febr. 26. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!