Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ma voltam Kresz vizsgán,...

Ma voltam Kresz vizsgán, sajnos nem sikerült. Sokat gyakoroltam pedig, de sok olyan kérdés volt, amivel még csak nem is találkoztam. Tudnátok gyakorló teszt oldalt ajánlani?

Figyelt kérdés
Szakoe-t már ismerem, ott sajnos elég egyszerűek a kérdések, ráadásul mindig ismétlődnek.
2016. febr. 25. 13:26
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
100%

B kategória.

A régi vizsga adatbázis mindössze 1100 kérdésből állt, mélyebb szabályismeret nélkül is be lehetett olyan szinten gyakorolni a kérdés-választ, hogy a vizsgán már komolyabban izgulni sem kellett.

Ezen tavaly módosítottak, lecserélték a kérdéseket, és az adatbázist tízszeresére duzzasztották, 11000 kérdés van bent.

Idén januártól ismét módosítottak, lehetnek mozgóképes kérdések is a tesztsorban.

A neten elérhető néhány aktuális kérdéseket tartalmazó tesztsor, de a gyakori ismétlődés arra utal, hogy ott nem tették közzé mind a 11ezer kérdést, s a vizsgázó zokon veszi, ha olyan kérdéssel találkozik a vizsgán, amit a neten még nem látott.

Vélhetően szándékosan van ez így, a szabályok megtanulására próbálnák ösztönözni a tanulókat.


A vizsgán futó program neve : KRESZ egyéni gyakorló program.

A teljes adatbázis nélkül annyit ér, mint a szakoe-n a tesztelés, és tudtommal nincs hozzá meg a teljes adatbázis.

2016. febr. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
100%

Milyen kérdéseket rontottál?

Témakörre bonthatók, vagy vegyesen voltak a hibák?

Forgalmi helyzetes (3 pontos kérdést) nem illik vizsgán rontani, bár ha egyet benézel, arra rá lehet fogni, hogy a képet nem nézted meg elég figyelmesen.

Műszaki kérdésekre még az oktatók is rálegyintenek, igaz, ha csak műszaki kérdést hibázik a vizsgázó, sikerül a vizsga.

2016. febr. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló: Köszönöm a programot. Persze csak tanulás után fogom kitölteni.


Ebben viszont tökéletesen igazad van: "A neten elérhető néhány aktuális kérdéseket tartalmazó tesztsor, de a gyakori ismétlődés arra utal, hogy ott nem tették közzé mind a 11ezer kérdést, s a vizsgázó zokon veszi, ha olyan kérdéssel találkozik a vizsgán, amit a neten még nem látott."


Ma még nem volt mozgóképes kérdés, pedig 2016-tól már ígérték és a szakoe-n volt is mindig 2 db a kérdéssorokban.

2016. febr. 25. 14:15
 14/37 A kérdező kommentje:
Zömmel műszaki kérdést hibáztam, meg sajnos 1 képet is. Meg egy lámpás kérdést is, amire igen vagy nem volt a válasz. Igazából meg sem néztem mindet, annyira mérges voltam...
2016. febr. 25. 14:17
 15/37 anonim ***** válasza:
100%
Én csak szakoe-t nyomtam napi 10- szer és mielőtt mentem volna vizsgázni előtte 2-t is csináltam nos, pár kérdés kivételével az összes az volt amire reggel gyakoroltam.... nekem itt ajánlották anno, hogy szakoe-t nyomassam. Amúgy a 60. kitöltés körül jönnek újak...
2016. febr. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 A kérdező kommentje:
Nekem is többen ajánlották a szakoe-t. Lehet azon nem csináltam meg 60-at, mivel túl egyszerűnek és ismétlődőnek találtam a kérdéseket. De most van időm újra rákészülni, akkor újra csinálni fogom azt is, pedig már nem akartam ott gyakorolni.
2016. febr. 25. 14:42
 17/37 anonim ***** válasza:

Műszaki kérdéseket én se szerettem, de ezek nagyjából ilyen szinten vannak, hogy milyen színű a távolsági fényszóró visszajelző lámpája (vagy hogy hívják), hát az kék színű. A legtöbb arra vonatkozik, hogy az autóban mi mit jelez vissza. Ritkább az, hogy mire utal a dudorodás a gumiabroncson, meg ilyenek. De összességében nem vészes. Régen külön volt a műszaki vizsga, de ma már olyan elektronika van a kocsikban, hogy bármi van, jobb szerelőhöz vinni. De pár rontott műszaki kérdésen még nem úszik el a vizsga.

Az elsőbbségeseket azokat viszont érteni kell. Ott meg kell nézni a képet, azokat illik hibátlanul megcsinálni. A képeket 1 percig nézheted, az életben 1 másodperced van, hogy felmérd a helyzetet.

2016. febr. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:

Szakoén pár kérdés van csak fent bemutató célból, hogy meg lehessen nézni milyen jellegű kérdések vannak. Létezik program ami tartalmazza a vizsgán is használt kérdéseket, igaz fizetős, de mit adnak ingyen? Ráadásul ha megbuksz a pótvizsga is pénz..

Nekem is ezt ajánlották bukás után egyből: [link]

2016. febr. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim válasza:

Üdv! A következőt tenném hozzá. Még nem vizsgáztam le B kategóriából, de nekem az oktatóm ezt mondta: Ha figyelmesen a könyvet akár többször is elolvassuk, akkor átmentünk. Az autóiskola biztosított a számunkra egy online gyakorlóhelyet, ami fizetős, de benne van a tanfolyamdíjban. Így 15 napon keresztül 10 órás gyakorlási időt kapunk egy olyan felületen, ami elméletileg a teljes kérdéssort tartalmazza, ami a vizsgán felmerülhet. Ezt gyakorlom most jelen pillanatban. Elméletileg, ha ezek a tesztek 80-90% os minimum sikerrel teljesítenem már átmehetek a vizsgán.

Ami 1 jó tanács tőlem. Az összes felmerülő 3 pontos kérdést gyakorold be. Ezek ugye a forgalmi helyzetek. Az a lényeg, hogy ezekből ne hibázzál. 1 pontosakból gyűjts 9-et. Mint 3 pontosakból 4-et. A forgalmi helyzetek meg általában szabályokon alapulnak, amiket be kell magolni és gyakorolni. Így is benne van a bukás esélye, de jelentősen lecsökkentetted.

2016. febr. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:

Forgalmi helyzetes (3 pontos) kérdésben valóban nem illik hibázni az otthoni, tanfolyami teszteken, és nem a 80-90%-os eredmény legyen a cél, hanem a 90% fölötti, még véletlenül se legyen az eredmények között 5 hibapont fölött.

A nyugodt körülmények közötti tesztelésre rászámolva az idegességből becsúszható hibát is, az 5 hibapont fölötti eredményekkel még ne siessetek vizsgázni, az még a "vagy sikerül, vagy nem" szint.

Mindezt a teljes adatbázissal történő tesztelésre vonatkozik, amit legalább az iskolán belül illene elérhetővé tenni a tanulók számára, a néhány tucat kérdés ismétlésből álló tesztsor nem alkalmas a felmérésre, ha valaki csak azokon gyakorol akaratlanul is begyakorolja a kérdés-választ, s félre vezeti a program: azt hiszi felkészült a vizsgár5a, s ott olyan kérdésekkel találkozik, amelyeket még soha nem látott, nem működik a kérdés-válasz, a megoldáshoz a szabály ismerete szükséges Leszámítva a műszaki kérdéseket, de arról már ejtettünk szót: az összes műszaki kérdés elhibázásával is sikeresen le lehet vizsgázni KRESZ-ből.

Majd a gyakorlati vizsgán lesz az "indulás előtt kötelezően ellenőrizendő" feladat, amit a gyakorlati oktatól sajátít el a tanuló, - nem bonyolult - a jogosítványhoz ennyi műszakim ismeret elegendő.

2016. febr. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!