Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ma voltam Kresz vizsgán,...

Ma voltam Kresz vizsgán, sajnos nem sikerült. Sokat gyakoroltam pedig, de sok olyan kérdés volt, amivel még csak nem is találkoztam. Tudnátok gyakorló teszt oldalt ajánlani?

Figyelt kérdés
Szakoe-t már ismerem, ott sajnos elég egyszerűek a kérdések, ráadásul mindig ismétlődnek.
2016. febr. 25. 13:26
1 2 3 4
 21/37 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ. Sikerült már megnyugodnom az első nagy felindulás után. Átgondoltam a hibáimat, sajnos 3 pontos feladatokat nem illik rontani tényleg. De itt is becsúszott kettő. Az a fránya jobb kéz szabály :(. Plusz, amiket hibáztam az is mind olyan volt amit illene tudni, de csak felületesen néztem át néhány dolgot és persze azok a kérdések jöttek. 2 pont hiányzott volna, hogy sikerüljön, de remélem legközelebb már hozni fogom legalább a minimumot.
2016. febr. 27. 14:13
 22/37 anonim ***** válasza:

Túl vagy már jónéhány vizsgán, azt gondolom belátod, s ezért is bosszant a bukás, hogy a vizsgák sorában ez csak egy laza teszt-kitöltés, szinte vizsgának sem lehet nevezni, csupán egy felmérő.

Nem zavarja senki a vizsgázót, nincsenek keresztkérdések, nincsenek osztályzatok sem: megfelelt, vagy nem felet meg.

Az elméleti vizsga egy lépcsőfok, egy laza felmérő, a szabályok ismerete nem itt nyer igazán értelmet, hanem a gyakorlatban, amikor mozgás közben 7-8 fontos részletet is figyelembe véve kell pillanatok alatt dönteni, nincs idő azon gondolkozni, hogy itt most milyen szabály van érvényben, azt tudni kell.

Ehhez hozzá tartozik az is, hogy a gyakorlatban "lehet módosítani", segíteni, de nehezíteni is. Pl. látod mit csinál a másik (határozott, határozatlan, esetleg veszélyeztető).

A forgalmi vizsgán viszont a szabályos közlekedés lesz az elvárás, nem téveszthetsz jobbkezes kereszteződésben, nem keverheted a kötelező haladási irány táblát az egyirányú út táblával (hihetetlen, de tömeges hiba)


A képeket meg kell tanulni gyorsan kielemezni.

Forgalmi helyzetes képeknél első az, hogy meghatározd, mi szabályozza ott az elsőbbséget.

Meg kell látni az elsőbbségadás táblát, akkor is, ha aprócska a képen, észre kell venni.

Ezzel együtt az út vezetését is figyelembe kell venni (kanyarodó fűútvonal?).

A járműveket is meg kell nézni, típushiba, amikor figyelmen kívül hagyják a tanulók, hogy á képen az egyik jármű megkülönböztető jelzéssel van ábrázolva.

Itt megjegyzem, azt sem árt jól megtanulni, s észben tartani, hogy mi a különbség a megkülönböztető jelzés és a figyelmeztető jelzés között, gyakori az ebből eredő hibapont ("figyelmeztető jelzést használó jármű" az nem a mentő, mint sokan gondolják)

Egyenrangú útkereszteződéseknél meg kell nézni van-e jobbra kanyarodó jármű - ezeket a helyzeteket érdemes elemezgetni, sokan nem értik, miért a jobbra kanyarodó megy elsőnek (hiába van jármű neki jobbról, azzal nem kerül elsőbbségi viszonyba)

A kanyarodási szabály a szemből érkezők továbbhaladási sorrendjét határozza meg, nem a keresztező úton érkezőjét, nem szabad a sorrendet felcserélni (a főúton érkezőnek akkor is elsőbbsége lesz a mellékúton érkezővel szemben, ha balra kanyarodik - ezt sokszor a kanyarodó főútvonallal kombinálják a kérdésben)

A kanyarodó főútvonalas kérdések között ott lesznek a gyalogosok elsőbbségére vonatkozó variációk is.


Akkor megy jól a tesztelés, ha a magunknak feltett "miért" kérdéssel meg is tudjuk azt helyesen válaszolni.

2016. febr. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim válasza:
SZAKOE,SZAKOE,SZAKOE,SZAKOE orrba-szájba,éjjel-nappal....Abból az adatbázisból fogsz vizsgázni.
2016. febr. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
Szakoét felejtsétek már el :) 2015-ben még jó volt de 2016-ban már olyan kevés kérdés van ott, a vizsgán max csak párral találkozhatsz. A teljes kérdésmennyiség az edukresznél van.
2016. febr. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 A kérdező kommentje:
Kedves 22-es válaszoló. Köszönöm a sok jó gondolatot. Én alapvetően szóbeli vizsgán jobb vagyok, mint írásbelin. És hát ez inkább írásbelinek minősül, szerintem. A képekkel most már nincs gondom, egyedül a rendőri karjelzésnél, hogy hol kell megkerülnöm a rendőrt. Na ezt sosem tudom, hogy előtte vagy mögötte. Pedig ez is 3 pontos kérdés. A műszaki kérdéseket kell még átnéznem, mert ott még érhetnek meglepetések. Köszönöm még egyszer, amiket leírtál. Nagyon hasznosak voltak.
2016. febr. 29. 19:58
 26/37 A kérdező kommentje:
Sajnos a Szakoe-t hiába csináltam / csinálom, szinte mindig ugyanazokat a kérdéseket adja ki. Ráadásul a vizsgán csak kevés szerepelt azok közül.
2016. febr. 29. 20:00
 27/37 anonim ***** válasza:

A rendőri forgalomirányítás képen a legegyszerűbb :-)

Nem bonyolult a valóságban sem, de sokan megijednek, ha rendőri irányítja a forgalmat.

A kép egy mozdulatlan pillanatkép a valóságban a rendőr kommunikál a közlekedőkkel, pörgősen irányíthat.

Arra egy százaléknál is kisebb az esély, hogy pont a forgalmi vizsgán fusson bele a vizsgázó rendőri forgalomirányításba, de ha oda figyel, gond nem lehet.


Vannak a youtube-n videók, érdemes megnézni néhányat, de nem csak nézni, hanem kielemezni az aktuális karjelzés mit jelent, s megfigyelni, milyen apró jelekkel segíti a rendőr közlekedőket.


https://www.youtube.com/watch?v=Kf6_UmuLW6Q

https://www.youtube.com/watch?v=JZltd7w7Y10

2016. febr. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek még egyszer a segítséget, a sok jó tanácsot, az utolsó hozzászólónak a rendőri karjelzéses videókat. Pénteken voltam másodszorra vizsgázni, szerencsére sikerült, a rendőri karjelzést persze elcsesztem most is. :).
2016. márc. 14. 00:38
 29/37 anonim ***** válasza:

A lényeg, hogy sikerült :-)

Gratulálok :-)

Az az egy hibád volt?

Most is voltak ismeretlen kérdések?

A megszerzett elméleti tudást mostantól a gyakorlatban kell majd alkalmaznod, előbb természetesen a gyakorlati oktató mellett.

Néhány hét múlva, amikor már a "sűrűjében" kocsikáztok, s 5-6 különböző dologra is figyelni kell, s közben haladni, akkor nyer igazán értelmet a szabályok ismerete. (hamarosan megtapasztalod)

2016. márc. 14. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 A kérdező kommentje:

Köszi a gratulációt! :) Igazából elsőre mennie kellett volna. Ha akkor jobban odafigyelek a jobbkéz szabályra akkor már nem itt tartanék. Nem egy bonyolult ez a vizsga, nem is értem, hogy nem jött össze elsőre.

Ez a rendőrös hiba 3 pontos volt, és még volt 2 db 1 pontos hibám, úgyhogy 70 pontom lett a 75-ből. Most sokkal kevesebb számomra ismeretlen kérdés volt, de ami volt az is olyan, hogy a felkínált válaszokból rá tudtam jönni.

Várom már, hogy vezethessek. A jobb 1-ből ülve eddig minden olyan egyszerűnek tűnt. :)Persze már jó ideje figyelem a táblákat, de élesben biztos más lesz. Neked (utolsó hozzászóló) hányadikra lett meg a forgalmi vizsgád? Csak mert azt mondják, hogy elsőre nem nagyon szokták megadni senkinek.

2016. márc. 14. 21:45
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!