Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megállított a rendőr! Szerinte...

Megállított a rendőr! Szerintem nem jogosan. Szerintetek?

Figyelt kérdés
Három kerekű, 2 személyes 50köbcm alatti segédmotoros kerékpárt vezettem...Megállított azért mert nincs rajta rendszám! Mivel mi úgy tudjuk ilyen járműre nem is kell renszámtábla mivel kismotornak minösül... Szerintetek? Megusztam egy figyelmeztetéssel, de most nemtudom mi igaz és mi nem..
2016. febr. 29. 16:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

ez a járgány az L2-es kategóriába tartozik, segédmotoros járműnek minősül..csak kétszemélyest írsz, ami azt jelenti, nagyobb ülés, lábtartó is van rajta..

a rendőr joggal nézhette egy erősebb, barkácsolt mocinak...nagyon sokan ügyeskednek, ezért nem kell mellre szívni...


gúglizd be, és megtudod pontosan a műszaki leírását...


ha nem több 50 ccm-nél, nem megy 45 nél többet, akkor segédmoci..

2016. febr. 29. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Viszont akkor nem lehet két személyes!
2016. febr. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
[link] egész pontosan ilyen. Mondtam neki hogy ez kismotor.. Azt mondta legközelebb már büntetést kapok
2016. febr. 29. 16:34
 4/15 A kérdező kommentje:
De nemértem.. Odaadtam neki minden papírt oda van írva, hogy 50cm3 meg, hogy segédmotoros kerékpár... Vagy nem olvasta el csak nézegette vagy nemtudom..
2016. febr. 29. 17:07
 5/15 anonim ***** válasza:
Ez mopedautó,amire hiába 50 köbcentis valóban kell rendszám!Nem olyan mint ami a rendes autókon van,hanem 2 betű és 4 számból áll!
2016. febr. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Jogos volt, örülj Neki, hogy nem balhézott.
2016. febr. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

r)397 Segédmotoros kerékpár: a külön jogszabályban L1e járműkategóriába sorolt kétkerekű, L2e járműkategóriába sorolt háromkerekű jármű, továbbá az L6e járműkategóriába sorolt quad és mopedautó.



L2e kategória

háromkerekű segédmotoros kerékpár legfeljebb 45 km/ó tervezési sebességgel, amely

– hengerűrtartalma legfeljebb 50 cm3, ha szikragyújtású, vagy

– legnagyobb hasznos teljesítménye legfeljebb 4 kW egyéb belső égésű motor esetében, vagy

– legnagyobb folyamatos névleges teljesítménye legfeljebb 4 kW, elektromos motor esetében.



NEM KELL RÁ RENDSZÁM ha ebbe belefér.

2016. febr. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Ez nem mopedautó ahhoz még kell 1 kerék
2016. febr. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

„(2) A közlekedési igazgatási hatóság


f) a négykerekű segédmotoros kerékpárokra S, illetve R betűjellel kezdődő


rendszámtáblát ad ki.”

2016. febr. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Hát akkor legközelebb felvolágosítom, hogy ez más kategoria... Azon gondolkodtam, hogy nem lehet kérni rendőrseségen vagy valahol egy papírt róla, hogy ne legyen félrértés...
2016. febr. 29. 22:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!