Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megállított a rendőr! Szerinte...

Megállított a rendőr! Szerintem nem jogosan. Szerintetek?

Figyelt kérdés
Három kerekű, 2 személyes 50köbcm alatti segédmotoros kerékpárt vezettem...Megállított azért mert nincs rajta rendszám! Mivel mi úgy tudjuk ilyen járműre nem is kell renszámtábla mivel kismotornak minösül... Szerintetek? Megusztam egy figyelmeztetéssel, de most nemtudom mi igaz és mi nem..
2016. febr. 29. 16:18
1 2
 11/15 anonim válasza:
Mopedautó: a külön jogszabályban L6e járműkategóriába sorolt könnyű négykerekű segédmotoros kerékpár, amely zárt utasterű, több személy szállítására kialakított, kormánykerékkel és a gépkocsikban szokásos kezelőszervekkel van felszerelve.
2016. febr. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:
Csak a mopeddel lehet személyt is szállítani amit belinkeltél 3 kerekűt azzal nem.
2016. febr. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:

Moped:


• L6e: könnyű négykerekű járművek, amelyek saját tömege legfeljebb 350 kg (elektromos járművek esetén nem számítva az akkumulátorok tömegét), sebességük max. 45. km/óra, és:

1. amelyek motorjának hengerűrtartalma max. 50 cm3 szikragyújtású (Otto) motoroknál, vagy

2. legnagyobb teljesítménye legfeljebb 4 KW egyéb belső égésű motor, vagy elektromos motor esetében.

2016. febr. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Úgy tudom AM ketegoriával nem vihetek személyt.. B kategoriával vihetek.nekem meg van a B. Abba nem kötött bele.
2016. febr. 29. 22:54
 15/15 anonim ***** válasza:
személyt nem szállíthatsz. nem a vezetői engedélytől függ, hanem a járműtől. csak a mopeddel lehet személyt szállítani segédmotor kategóriában
2016. márc. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!