Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ezek mind komolytalan vevők,...

Ezek mind komolytalan vevők, vagy talán érdemes elgondolkoznom azon amit mondtak?

Figyelt kérdés

14 napja hirdetem az autóm, a kocsi 20 éves, 400 ezer forintért raktam fel.

A többi autóhoz képest lőttem be az árat, és bár nem sürgős az eladás, de azért ha úgy van engedek belőle.

Eddig 3 érdeklődő volt, 2 el is jött.

Egyik sem próbált telefonon alkudni, egy-két kérdést tettek fel, és mind a kettő megjelent 1 órán belül.Ez idáig szimpatikus volt.

Aztán furcsa mód mindkettő olyan felületes vizsgálta át az autót.Nézték a rohadást, beindították a motort, de igazából ennyi.Hogy hengerfejes e vagy bármi meg se nézték, és bár én sem vagyok nagy autószakértő, de a lényeg,hogy alaposabban átnéznék egy ilyen korú/árú kocsit is.

Az első vevő ki is próbálta, majd elővett 290 ezer forintot, hogy ennyit adna, most azonnal el is vinné.

350-et mindenképpen szeretnék érte, vagy meg sem éri eladnom, akkor teljesen jó második autónak.

Szóval ez annyira karcsú volt,hogy nem tudtunk megegyezni, ráadásul a tag kereskedő volt, úgyhogy itt a haszonszerzés volt a cél.

A második érdeklődő ennél már kicsit mókásabb volt.

Ő sem nézte át nagyon a kocsit, 10 perc után rátért,hogy adna 250-et DE mégsem mert ugyan ilyen autója van, kevesebb hibával, és ő azt vette 250-ért. (ebben az árkategóriában nincs a használtautón ez a típus)

Mosolyogtam rajta, aztán mondtam,hogy ezt azért ne gondolja komolyan.

Majd mondta,hogy neki ez a kocsi tökéletesen megfelelne, de a sebváltó fej kezd szétjönni, és mivel ő csak eredeti alkatrészt vesz bele, az rögtön egy 10-es, és ez a legkisebb hibája, ennél csak komolyabbak vannak.Mondtam neki,hogy barátom, 20 éves a kocsi.Igen,igen tudja, de 250-ről indít, és mivel az ő autójánál ez rosszabb, így 250-ről kezdené az alkut, mondja e,vagy köszönjünk el?

Már csak a kezemet nyújtottam, és megköszöntem,hogy eljött, az ajánlatát nem tudom.

Most először adok el autót, tehát nekem ez még új, nem vagyok hozzászokva.

Mivel láttam,hogy mások is írtak ki hasonló kérdést az eladandó autójukkal, gondoltam én is leírom a történetem, valamint megkérdezném, hogy szerintetek érdemes e átgondolnom azt amire utaltak a hatalmas alkuval?Ergo,hogy túláraztam a kocsit, és nem ér ennyit, mivel nincs aki megadja?

Vagy ezek komolytalan emberek voltak, és nem is érdemes velük foglalkozni?Ámbár 14 nap alatt 2 személyes megtekintés már nem rossz a mércémmel, de ha 2 hét múlva is meglesz, lehet levinném egy 370-re.


2016. márc. 20. 17:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen mindegy, hogy 400e-s vagy 4 milliós kocsit árulsz, ilyenek mindig lesznek, aki jön, fikáz aztán beböfög egy nevetségesen olcsó árat. Végül is mit veszíthet vele?


Nekem 3 ilyen jómadár is megnézte a kocsimat, majd jött eyg normális tag és megvette becsületes áron. Csak ki kell várni. Enyém ugyan drágább volt, az ilyen olcsó autóknál értelem szerűen sokkal több olcsó jános fog jelentkezni, aki ingyen vinné, vagy még te fizess..

2016. márc. 20. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
23%

Akkor még szerencséd volt, ezek az írásod alapján egész normálisnak tűnnek, csak mint mindenki, ők is potyán akartak autót venni.

Az hogy nem néznek át mindent az autón, ez jellemző a legtöbb emberre, nagyon sokan azt sem tudják hogy mi az a hengerfej, vagy az sincs meg sokaknak, hogy hideg motorral nem pörgetjük a motort például. Ők nem is tudják hogy egy autón mit kell átnézni.

2016. márc. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
85%

Ne vidd lejjebb, ha nem sürgős!

Szerintem a 290 000-et ajánlóval meg tudtál volna egyezni.

A vevők eleve úgy kalkulálnak, hogy az eladó alkuképes áron hirdet ( egy rendszerint igaz is), és olyan árat ajánlanak, ami legalább kétszer annyival alacsonyabb, mint amiért tényleg megvennék. ( 400 000-es autót megvenne 360 000-éert, ezért mond 320 000-at). Jellemzően az üzlet "félúton létre szokott jönni.

De komolytalan "vevők" mindig lesznek.

Én azt mondom, olyan áron hirdesd, ami reális - ahogy írod, ezt jól belőtted -, de 10- max. 15%-ot hajlandó vagy engedni.

2016. márc. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Egyenlőre így hagyom, egyébként a fürdőt szeretném felújítani, és a meglévő pénz mellé még egy bő 300 kellene, én pedig április 15-től itthon vagyok 2 hétig, az idő alatt szeretném felújítani, magam megcsinálni, de ha nem sikerül eladni a kocsit akkor vagy nyárra csúszik a projekt, vagy lassan haladok vele.

Szóval az eladás nem sürgős, de nem haszontalan.

2016. márc. 20. 18:58
 5/17 anonim ***** válasza:
30%
Ha nem kényszerít semmi, akkor ne add el a tervezett ár alatt. "ő csak eredetit vesz bele" haha.. jó duma, de nagyon gyenge próbálkozás. Legyél kemény, kereskedőnek meg ne add el, mert csak pénzt dobsz ki az ablakon. Ő lenyomja az árat, mondván neki is meg kell élnie valamiből, aztán lemossa az autót és meghirdeti magasabb áron. Szóval te is eleve magasabb áron hirdesd, mert úgy is el fogják vinni, csak ki kell várni.
2016. márc. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan ennyiért hirdetek én is autót,csak az 13 éves.Nevetséges,hogy milyen emberek érdeklődnek.

Már telefonban hallani,hogy pénze az nincs,de azért felhív.Eljön,fikáz,majd közli,hogy milyen hibák jöhetnek elő idővel az adott típusnál.Ezután közli,hogy van 200.000 nála,és nem tudnánk-e megegyezni?(erre mondtam,dehogynem,ideadod,és adsz másik 200.000-at hozzá).Szóval átérzem a helyzeted.Nagyon sok idióta van.Kitartás,árat ne vidd lejjebb,majd jön egy normális,aki kis alkuval elviszi.../kereskedővel meg nem érdemes foglalkozni,meg telefonon alkudozóval sem/

2016. márc. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Hülyének néz a semmirekellő, csaló, hazug nepper.

Én az ilyenekkel nagyon barátságtalanná válok.

Világos, hogy nem lesz vevő és még a hülyeségeit is hallgassam.

Kezem nem nyújtom semmiképp, neki is felesleges.

2016. márc. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Lehet hogy a másik is kereskedő csak nem mondta.

Ismerek valakit aki a hirdetéseket vadássza és amint tud már megy is megnézni a kiszemelt autót. Ő már a telefonban lealkudja az árat.

2016. márc. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%

"Ámbár 14 nap alatt 2 személyes megtekintés már nem rossz a mércémmel"


Pedig de.

Amennyiben 2 hét alatt nem tudtad eladni,ott vmi nem stimmel.

Valószínű a piac alapján rosszul lőtted be az árat,és a 2 vevőjelölt közelebb volt az igazsághoz.Mivel konkrét tipust nem írtál így persze csak találgatni lehet..

2016. márc. 21. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Van még rosszab fajta mikor még tenyérbemászo a modoruk is: :D
2016. márc. 21. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!