Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jo a gondolat menet, mas is...

Jo a gondolat menet, mas is igy csinalna hitel nelkul?

Figyelt kérdés

Sziasztok kineztem egy auto típust, aminek az ara 4-8millio kozott mozog.

Es gondolkodtam hitelen, de leultem es egy picit atgondoltam, hogy nincs sok ertelme a hitelnek, mivel en netto 395ezret keresek(IT,fejleszto) (2eves gyakorlattal) plussz kafeteria(30ezer) +telefon,laptop.

Jelenleg egyedul elek alberletben Pesten a havi ossz kiadasom 80-140 ezer kozott van.(kondizom es etrendem van, igy a kaja egy picit megdobja)

Igy ha mondjuk 400ezerrel szamolunk abbol maximum 150ezer a kiadasom(kerekitek, igy konnyebb szamolni) igy marad 250ezer, amibol 200at autora tennek felre.(2-3ev)4,8millio-7,2millio.

Igy nem kellene hitelhez nyulnom, mert ha most felveszek hitel(ha kapok) mondjuk 5milliot akkor joval tobbet fizetek vissza. Havi x osszeget kene a hitelte fizetnem es ugye akkor meg mar meg van az auto is es igy arra is kell kolteni ami lenyegesen megdobna az egesz kiadasomat.

Szerintetek?

Amugy 28eves vagyok.


2016. máj. 1. 09:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Egyértelműen jobb megvenni kp, mint kamatokat fizetni a banknak. Csak kitartóan kell gyűjtögetni, kibírni, hogy ne nyúlj a gyűjtögetett pénzhez.
2016. máj. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Igazabol ez a 4. Honap hogy nem nyultam hozza.

Ami meg kell azt megszerzem mashogy van EV-m es szoktam "szamlazni" :):):) tehat ez is plussz penz, meg ugye cegen belul is vannak turpissagok

2016. máj. 1. 09:59
 3/12 anonim ***** válasza:
Kafetériát emeljük ki...XD
2016. máj. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Beviz Elek ***** válasza:

Én azzal kezdeném hogy nem írnám le ide a céges csalásaimat, de te tudod.


Nagyon ritka az hogy a hitel felvételével jól járj anyagilag, tehát ha van rá lehetőség akkor mindenképp a kp-t preferálnám.


Jelenleg mivel jársz? Ha jól veszem ki a kérdésből, akkor megoldod anélkül, tehát nem nélkülözhetetlen az autó, így igazából a türelmetlenség vs. józan ész harca dönt.


Gondolj arra is, hogy az idő múlásával a kiválasztott autó ára is csökken, tehát nem 4-8 milliót kell gyűjts, hanem 3-6-ot.


Én nem pont így csinálnám, szeretek vezetni és dolgozni sem bírnék kocsi nélkül, vennék egy megbízható olcsó kocsit gombokért (Swift), majd ha összegyűlt a pénzem, akkor kp-ra megvenném a kinézett kedvencemet.


Az sem mellékes, hogy van időd utánajárni a kiválasztott típusnak. Milyen motorokkal szerelték, milyen felszereltséggel adták ki, stb stb. Kiválasztod a számodra legjobbat és vársz egy olyanra. Amikor én voltam hasonló cipőben, a kiválasztott feltételekkel hónapokig nem árultak autót, tehát kp a zsebben és rendszeresen nézegettem a hahut. Nem jó abba a hibába esni hogy gyorsan megveszed a kocsit, majd megbánod hogy a napfénytetős, a nagymotoros, a gyári sport verzió, a bőrbelsős, stb jobb lett volna.

2016. máj. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ha a helyedben lennék akkor bevállalnám ilyen lehetőségekkel a hitelt és akkor már most meglenne az új autó. Mert ennyiből már újat vennék és akkor nincs a használt autó vásárlása utáni rizikó és van garancia.

Vennék 7 millió körül egy új Mazda 6ot. Ha forintban veszed fel a hitelt akkor kiszámítható marad és még akkor se veszítesz ha jönne egy új bank válság. Ha kifut a hitel akkor ráérne eladni és venni akkor is egy újat vagy tovább használni amíg jó.

A hiteles autó mellé még mindig maradna félretehető pénz amit lakástakarékba tennék.

Ezen kívül még mindig marad költőpénzed.

Ne sajnáld magadtól ennyire a pénzt.

A szennyest ne teregesd ki és a többi részlethez sincs semmi közünk. Nem tudom minek írtad le ezeket.

2016. máj. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Beviz Elek ***** válasza:

Hát nem is tudom... szerintem számít hogy 7 millióért veszed meg ugyanazt az autót vagy 10et fizetsz ki részletekben.


A különbözet 3 millió, ha eszetlenül nem is gondolok a jövőmre, ezt az összeget akkor sem "ajándékozom" a banknak, inkább veszek értelmetlen dolgokat, legyen csicsás hajlított tévém a madaras teszkóból meg menő tárcsafékes montenbájkom a padláson és Ájfon 7S "i am rich" edition a zsebemben.

2016. máj. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ez a spórolás elméletben mindenkinek működik, de 100-ból 2 ember ha kibirja, hogy minden hónapban letegye azt a 200 ezret, és ne nyúljon hozzá. Meg a másik, hogy 3 évig tudod e nélkülözni az autót? 3 év alatt rengeteg dolog történhet, lehet családod lesz közben, stb, és elmegy a pénz. Az ilyenekkel számolj. De persze hitelt se vegyél fel, inkább vegyél akkor olcsó használt autót.
2016. máj. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Inkább sporolás mint hitel... ami elmegy kamatra azért nem ekvés pénz, jo lenne mésra is.
2016. máj. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
iszonyatosan erön felul van az baz auto, neked max 2,5 milliáig szabadna venned, de inkább 2
2018. márc. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Így 2 évre rá, nyilván még számít neki a válasz. :D
2018. márc. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!