Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Bicikliszállítás autóval,...

Bicikliszállítás autóval, hogyan érdemes?

Figyelt kérdés

Nyáron szeretném magammal vinni a bringámat a nyaraláshoz, de még sose tettem bicikliszállítót a kocsimra és még sosem vezettem így.

Szerintem a tetőn fogom szállítani a bringát, de a kocsimon nincs tetőcsomagtartó, csak a felfogatási pontok vannak meg, így gondolom a tetőcsomagtartót is külön meg kell venni... (ez autóspecifikus, vagy univerzális?)

Milyen bringaszállítót tudtok ajánlani, amiben 2db kerékpár elfér a tetőn? (nem kell a legolcsóbb, de azért legdrágább se legyen...) Az autóm egyébként egy 2011-es Vw Polo 6r 1.4 (86Le).

Továbbá az a kérdésem, hogy egy ilyen szerkezet 1 vagy 2 bringával a tetőn mennyire befolyásolja a menettulajdonságokat? Leginkább az oldalszélre gondolok, illetve hogy milyen hangos a szélzaj az autópályán? Pl. én olyan 130-140-et tartósan szoktam tartani a pályán. Ezzel lehetséges?

(A csomagtérajtóra szerelhetőt azért zártam ki, mert nincs vonóhorgom, és a felfogatási pontokat se ismerem, ráadásul az autóm is elég keskeny... + akkor a kiegészítő lámpákat is meg kell fizetni, mert eltakarja az eredeti hátsó lámpákat.)

Az egész történek kb. mennyibe kerülne nekem?



2016. máj. 6. 11:23
 1/3 anonim ***** válasza:
48%

Az autódra való tetőcsomagtartót kell venned.

A tetőre szerelhető nagyon sz*r, különösen a pakolás miatt.

De mindenképpen márkásat nézz, különben nagyon szenvedni fogsz vele (Pl Thule).


Nekünk egyébként a vonóhorogra szerelhető vált be. Azokon eleve van világítás,rendszámtábla tartó, menettulajdonságokra lényegében nincs hatással, menetszél sincs, könnyű rakodni. Ha kint áll a kocsi egy mozdulattal lekapható és be lehet rakni a csomagtartóba, így nincs lopásveszély stb stb

2016. máj. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
53%
Tetőn kivül Poloval sajna nincs más emgoldás.
2016. máj. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 JulesTS ***** válasza:
64%

A tető csomagtartós megoldásnak az az előnye, hogy olcsó (még a tető csomagtartó tudod másra is használni). Még akkor is, ha mindenből zárhatót veszel. Érdemes egy hosszú spanifert venni hozzá, amivel még lekörözöd a bicikliket (ugye az egyik előre, a másik hátra felé áll. A spanifert odakötöd a tető csomagtartóhoz, aztán az egyik kormány csövéhez, másik ülés csövéhez, és végül a másik oldalon újra a csomagtartóhoz. Szél zaj van, de kibirható, oldalszél kezelhető (Poloval azért nagy szélben óvatosan mennék). Az 1.4 86Le-től ne várj sokat. Nekem 1.8 144Le 4 személlyel + 4 biciklivel a tetőn, emelkedőn a 130-at is csak tartani tudja és 2..3 literrel többet fogyasztott.

Tető csomagtartó (tipus specifikus kell) használtan 10..20eFt. Bringa szállító 8eFt-ért már van használható (gyerek biciklihez 4eFt-osat használok...), de a kulccsal zárhatóak drágábbak. Igényektől függően 30..50eFt-ból ki lehet jönni.

2016. máj. 7. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!