Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van annak valami "jelentése"...

Van annak valami "jelentése" ha valaki elakadásjelzővel száguldozik?

Figyelt kérdés

Ezt ma láttam, fehér 6-os BMW cabrio elakadásjelzővel előzgette a többsávos úton a kocsikat.

Én motorral voltam, szóval a dugóban még előre kerültem, és mikor felmentem a pályára a belsőben 160-as tempónál le is villogott, pedig még elég távol volt tőlem, de hamar utolért.(mire utolért már a külsőben voltam, és nem kellett miattam fékeznie, tehát a tudós urak ne aggódjanak, indokoltan voltam a belsőben amíg ott voltam)

Nem találkoztam még ilyennel, arra gondoltam baja van, de felénk olyankor mentőt szokás hívni.

Nem tudom,hogy a tahók közül akarta megmutatni,hogy ő a legnagyobb, és ezzel hívta fel magára a figyelmet, avagy megkülönböztetőjelzésnek szánta?

Esetleg más ötlet?Annyira csak nem buta,hogy fent felejtette egy szabálytalan parkolás után :)


2016. jún. 6. 22:21
 1/9 anonim ***** válasza:
Kinnfelejtette, vagy azt hitte hogy majd jol megmutatja a többinek
2016. jún. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
47%

Lehet akár életbevágó probléma is.

Az ilyen had menjen. Ha a rendőr meglátja majd annak elmondja mért csinálta.

2016. jún. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
24%

"Lehet akár életbevágó probléma is. "


Nincs olyan probléma ami bárkit szabályszegésre jogosítana föl.A leírt eset pedig valószínű már masszívan kimeríti a közúti veszélyeztetés tényállását,ami Btk kategória...

2016. jún. 7. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
24%
Majd meghallgatlak azután is, hogy az elzáródott légcsövű gyerekedet vitted az ügyeletre, te barom.
2016. jún. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

A lepontozáson és a személyeskedésen kívül van más érved?

És ha az esztelen száguldozással okozol egy halálos balesetet??És te ölöd meg vkinek a gyerekét..??

2016. jún. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
62%

"Nincs olyan probléma ami bárkit szabályszegésre jogosítana föl"


De van. Csodálom, hogy nem tudod.

Vészhelyzetben, pl ha valaki élete van veszélyben megszegheted a szabályokat pl. sebességhatárt.

Ha rendőrbe botlasz elmondod miről van szó és onnantól megy előtted szirénázva vagy ő viszi tovább a sérültet, ahogy észszerűbb. Nétt utána mielőtt rávágnád , hogy nem hiszed.

De a józan ész is így diktálja.

2016. jún. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

"De van. Csodálom, hogy nem tudod. "


Linkeld lsz az ide vonatkozó passzust.

2016. jún. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
47%

Nem keresem meg neked.

Büntethetőséget kizáró okok / végszükség

2016. jún. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Ne keverjük a szezont a fazonnal,erre az esetre az nem vontkoztatható,de mégha állna is a btk közúti veszélyeztést akkor is elköveted.
2016. jún. 8. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!