Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Normális az ha valaki egy...

Normális az ha valaki egy Daewoo Matizzal száguldozik autóúton?

Figyelt kérdés

Tegnap a 4-es főúton egy nő egy kis retek 13-14 éves Matizzal száguldozott, előzött mindenkit. Apám nem szokott tökölni, de nem is megy úgy mint egy állat, jó néha a türelme neki is elfogy ha tökölnek, de nem száguld. Minket is beelőzött azzal a kis sz@r Daewooval.

Az autónk kb 2* akkora mint az övé, a motor is majdnem 2* akkora, a gumik is hatalmasak ahhoz képest, normális az olyan, aki ilyen sokkal nagyobb autókat is előzget egy Matizzal?


Egyébként mi kb 100-al biztos mentünk, ha beelőzött, akkor biztos padlógázzal ment, mert az a kis f.s biztos nem megy 130-tól többel...



2012. máj. 5. 06:13
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
75%
Miért, akinek nincs pénze drága autóra, az már rohadjon meg? Elég gáz ez a felfogás, már ne haragudj. Tegyük fel, vesz egy ilyen autót, az azt jelenti, hogy nem siethet soha sehova? Amig nem tudod a körülményeket, hogy miért ment olyan gyorsan, addig szerintem ne szólj le senkit. Fogadok ki sem irtad volna a kérdést, ha egy BMW csinálta volna ugyanezt.. Na mindegy.
2012. máj. 5. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 A kérdező kommentje:

ugyan már... Minek sietne annyira hogy 130-al menjen egy olyan úton, ahol csak 90 a megengedett? Ha meg siet, induljon el időben, arra is gondolni kell, hogy 100-tól többel nem nagyon lehet menni a trafi miatt.

Egyébként alig bírt bebújni sokszor, és már kocsisorba is bele kezdett előzni... Bocs de aki egy ilyen kis sz@r száguldó koporsóval, 800ccm-s motorral kocsisorokat előz, az beteg akármennyire is siet...


és minden lenézés nélkül... A BMW-sekkel meg nem foglalkozom, azok már hidegen hagynak... Egyébként meg egy BMW és egy Matiz között ég és föld a különbség, sokkal erősebb a BMW mind a karosszériája, mind a motorja, sokkal biztonságosabb is...

Egy matiz meg még rosszabb mint egy régi Swift....

2012. máj. 5. 06:45
 3/52 anonim ***** válasza:
hát barátom. Nem tudhatod miért sietett. Sok éve, lassan 10is van, hogy városban nekem is kb száguldani kellett, igaz odafigyelve, de kellett. Külső nézőként azt mindod egy őrült. De. A történet többi tésze, hogy ahol dolgoztunk volt egy súlyos baleset. Hiába hívtuk a mentőket nem vették fel. Kocsi sprint a mentőállomásra ahogy lehet. A sérültel voltak a melóhelyen. És tudod mi a vicc? Az hogy mikorre a mentővel visszaértünk még addig se vették fel. Nem nagy táv volt szerencsére, ta,án 4km oda vissza... A srác így maradt valszínű életben...
2012. máj. 5. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 vw00 ***** válasza:
De gyökér vagy! És ha egy beteg ült mellette akit korházba kellett vinni??????? Gondold már végig mit írsz ember...
2012. máj. 5. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 A kérdező kommentje:
okostóni utolsó: Magába ült, napszemcsi a szemén, nagyképűen ült ott a kis matizban...
2012. máj. 5. 07:29
 6/52 anonim ***** válasza:

Ja, ti is megszegtétek a sebességhatárt, szóval mire föl? Mert több pénzetek van, és telik újabb autóra?


Ja, és ne gondold, hogy olyan szar kocsi. Elárulok valamit: azon is lehet ám fejleszteni ;)

2012. máj. 5. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 A kérdező kommentje:
bezzeg ha BMW vagy Merci vagy csak valami drágább autó lett volna, tuti egyet értett volna itt mindenki...
2012. máj. 5. 07:31
 8/52 A kérdező kommentje:

ki beszél itt arról h felvágok? Nem vágok fel, letojom kinek milyen autója van főleg ebben a sz@r helyzetben, mert egyre több az adó, meg az autósokat is egyre jobban sújtják. Így megértem ha valaki inkább eladja...


Amúgy arról volt csak szó, hogy egy régi(valszleg nem galvanizált, tehát rohadó) gyenge karosszériás, erőtlen motoros kiskocsival megy mint az állat....

Én még mostanában kezdtem bele az előzgetésekbe(csak olyanokat akik tényleg tökölnek 50-nel) és azt vettem észre, hogy egy 1.4-es 70 LE-s autó is igen csak gyenge előzésnél...


Egyébkét meg igen túl léptük, de nem mindegy h 98-100-al mész, vagy 130-al... A kb 100-ért még nem bűntetnek, a 130ért igen... Meg azért az autó se mindegy milyen, mert a kis Matiz rosszabb mint egy régi Swift, pedig a szerencsétlen Swiftet is igen csak fikázzák...

2012. máj. 5. 07:36
 9/52 anonim ***** válasza:

Egyébként autótól függetlenül vannak sebesség őrültek ,de azért mindenkinek tisztában kellene lennie a saját autójának a korlátaival.Az a kis matiz meg a gazdája sem lesz hosszú életű ha így száguldozik.

Én is sportosan vezetek de az eddigi összes autómnál tisztában voltam vele hogy mit bír.Az első autóm egy 1.4-es golf volt 75 lóerős , tisztában voltam vele hogy egy hosszú előzést nem tudok vele gyorsan végrehajtani , a jelenlegi autóm 140 lóerős amivel már dinamikusabban gyorsan tudok előzni.

Egyszer utaztam egy ilyesmi kis autóval és annak a gazdája is 130-140 fele taszigálta az autót és mondnom sem kell majdnem szétesett az autó.

2012. máj. 5. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
a swiftet csak törés szempontjából lehet fikázni. Nem rohad, nem esik szét, bírja a strapát, és hidd el, azzal lehet menni, mert bizony el tud indulni rendesen. Könnyű kocsi, ahhoz kellően erős pörgős motor.
2012. máj. 5. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!