Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Olajcsere után fekete olaj...

Olajcsere után fekete olaj normális?

Figyelt kérdés
12 éves Peugeot 206 HDi-t most hoztam a szervizből olajcseréről. 3 km-t tettem meg vele hazáig, majd itthon megnéztem a nívópálcát, és az olaj szurokfekete. Normális ez, vagy lehet, hogy átvertek, és nem is cseréltek benne olajat?

2016. jún. 7. 16:52
1 2
 1/17 Tomcatters ***** válasza:
65%
Olajcsere után általában egyből fekete nagyon sok autónál :)
2016. jún. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
30%
Nyugodj meg, a dízel az ilyen.
2016. jún. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
40%
Nem cserélték ki a szűrőt.
2016. jún. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

És ezt hogy lehetne bebizonyítani? Mármint ha tényleg nem cseréltek szűrőt? Mert mondjuk meg sem mutatta a régit. Az összes kicserélt szűrőt megmutogatta (pollen, levegő, gázolajszűrő), de az olajszűrő valamiért nem volt meg.


Igazából nem az aggaszt, hogy átvágott-e vagy sem azzal a pár ezer forinttal, hanem hogy majd emiatt megy tönkre a motorom. Igazából többször volt már olyan gyanúm, hogy a felszámolt olajcserét nem végezték el, mert az olaj mindig fekete volt, de fogalmam sincs, hogy lehet erről megbizonyosodni. Csak az a megoldás van, hogy az ember álljon ott végig a szerelő mögött? Pedig ez nem egy sufni szerviz, hanem egy komolyabb.

2016. jún. 7. 18:53
 5/17 anonim ***** válasza:
72%

Dízel, ne csodálkozz rajta! Nekem is teljesen fekete pár km után.


Bizonyítani, hogy nem cserélt szűrőt, elég nehéz. De ha be is tudod bizonyítani, akkor pár ezer forint miatt bepereled a szervizt?

Olyan szervizt és olyan szerelőt kell keresni amiben és akiben megbízol. Gyakorlatilag sajnos nincs más választásod. Én pl nagy ívben kerülöm az olyan helyeket, ahol majd szólnak ha vissza kell jönnöd a kocsiért, vagy várjál szépen az elkülönített ügyfélváróban és majd hozzák a kocsit. Márkaszervizbe járok, de ha akarok végig ott állhatok a kocsi mellett, nézhetem mit csinálnak.

2016. jún. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Nem beperelni akarom őket, hanem tudni róla, ha nem történt meg a csere, hogy máshol kicseréltethessem, hogy ne menjen tönkre a motor. Igen, ha csak olajcseréről lenne szó, ki lehetne várni, de itt teljes körű átvizsgálás, vizsgáztatás, minden lett volna, ami egy napig tartott. Igaz, végül a vizsgából nem lett semmi, mert annyi hibát találtak, amiről majd még ez után küldenek árajánlatot.


Ez is furcsa, pl, két lengéscsillapítót csak azért kell kicserélni, mert a porvédő gumikupakok tönkrementek. Állítólag külön nem lehet őket kapni.

2016. jún. 7. 19:14
 7/17 anonim ***** válasza:
egyébként nem pár ezer FT miatt perelné be a szervízt,hanem mert nagy károk keletkezhetnek ha nincs kicserélve.Mondjuk a jó kis szervíz idő intervallumos olajcsere mondjuk 30.000 km,odaviszi 30.000 km es autót és ha még ekkor sem kapja meg az olajat... :D 60.000 km a kezdő olajjal nem semmi :D
2016. jún. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Tomcatters ***** válasza:
83%
Leg több amit tehetsz ,hogy megprobalod magadnak elvégezni , olajcsere/ szűrőcsere nem olyan nehéz,ha nem csináltál még ilyet.... akkor neten nezz utanna,hogy kell :) google , youtube :)
2016. jún. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Ez csak amolyan költői kérdés akart lenni a részemről... de mindegy.

Ha erős a gyanúd hogy nem cserélték ki, akkor vagy a következő olajcserét előrébb hozod, addig meg jársz vele így. Használni nem fog, de hogy a szűrő nem friss (az olaj igen) nem hiszem, hogy azok a "komoly károk" ennyitől valóban keletkeznének, hiszen nem rendszeresen százezer km-eken jársz vele így. Vagy elcseréled most, lenyeled még egyszer az olajat és a szűrő árát máshol, cserébe megnyugtatod a lelkiismeretedet. Az előző szervizbe meg nem mész többet. Más lehetőséget nem igazán látok. Visszamenni és utólag olyasmivel vádaskodni, amiben nem lehetsz 100%-ig biztos, de ha úgy is volt nem is tudod bizonyítani, nem biztos, hogy célravezető.

2016. jún. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Ha a szűrőt nem cserélték ki, akkor nyilván valószínűleg az olajat se. És nem akarok ok nélkül vádaskodni, azért kérdeztem alapvetően azt, hogy normális-e a koromfekete olaj egyből csere után. Erre vonatkozóan viszont ellentmondó válaszokat kaptam, valaki említette, hogy akkor a szűrő nem volt cserélve, ezért foglalkoztam csak ezzel.


A neten is teljesen ellentmondó infók vannak, sok helyen azt írják, hogy normális a fekete olaj (igaz, nem azonnalra írják, hanem pár hét, hónap után, és azt is hozzáteszik, hogy napfényben azért illik barnásnak látszania.)


Sok helyen meg azt írják, hogy amint fekete, azonnal cserélni kell.

2016. jún. 7. 20:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!