Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Olajcsere után fekete olaj...

Olajcsere után fekete olaj normális?

Figyelt kérdés
12 éves Peugeot 206 HDi-t most hoztam a szervizből olajcseréről. 3 km-t tettem meg vele hazáig, majd itthon megnéztem a nívópálcát, és az olaj szurokfekete. Normális ez, vagy lehet, hogy átvertek, és nem is cseréltek benne olajat?

2016. jún. 7. 16:52
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
80%
Ne aggódj, a dízel autó sajna ilyen. Nem is kell menni a kocsival, abban a pillanatban ahogy beindítod kb fekete lesz az egész. Benzines autóknál marad meg még sokáig barnás, áttetsző színűnek. Ebből nem fogod megtudni, hogy kicserélték-e tisztességgel vagy nem. Viszont, ha kaptál a javításról számlát és rajta van, hogy olajszűrő is lett cserélve, akkor szerintem ne aggódj miatta :)
2016. jún. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Akkor joformán foylamatosan egy tartálykocsi kne minden auto mögé és friss oaljat a motorba folyamatosan.
2016. jún. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, azt hiszem, megnyugtattatok :) Megnéztem az ujjaim közt szétmorzsolva (ezt is olvastam valahol), és úgy sem tűnik vészesnek. :)
2016. jún. 8. 01:16
 14/17 anonim ***** válasza:
61%

"...normális-e a koromfekete olaj egyből csere után. Erre vonatkozóan viszont ellentmondó válaszokat kaptam, valaki említette, hogy akkor a szűrő nem volt cserélve, ezért foglalkoztam csak ezzel."


Még egyszer: Igen, normális. Nekem friss, új gyári (Mahle) és Mann-Filter olajszűrővel is fekete mire 10km-ről hazaérek vele a szervizből.


"Sok helyen meg azt írják, hogy amint fekete, azonnal cserélni kell."

Ezt nyilván benzinesre írják. Annál valóban így van. Dízelnél nem!

2016. jún. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 zebulon66 ***** válasza:
20%
Szia! Kezdeném az elejéről. Olajcsere nem vesz sok időz igénybe, illik ott lenni megnézni tényleg megtörténik-e a szűrővel együtt. 12 éves Skodám van még a csere környékén sem teljesen fekete az olaj, ami ezt okozhatja főképp a dugattyugyűrűk kopása, emiatt megég az olaj, kormosodik, első lépésként érdemes lenne egy kompressziót mérni az sokat elárul.
2016. jún. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Andráska Béla ***** válasza:
15%

Szia!

Teljesen normális , hogy csere után egyből fekete az olajod. Az a jó. A sok balga annak örül , ha barna , világos barna , búza szinű vagy aranysárga. Na az a gáz!!!! Ugyanis a jóminőségű olaj egyböl leköti a motorban lévő szennyeződéseket és fekete lesz tőle. A gyatra minőségű olaj erre nemképes mert nem tartalmazza azokat az tisztító jótékony hatású anyagokat mint a minőségi olajak. Ennyi. Adalékot meg soha ne tölts utána és ne is engedd a szervízbe se. Max egy prolongot! Az nem adalék. Az a fémmel lép reakcióba és csak a fémre haz. Az olajjal semilyen kölcsönhatásba nem lép. Rátapad a pozitív elektronjaival a negatív blokra brlülről és egy rendkivűl ellánáló nagy terhelést és extrém surlódást elviselő réteget hoz létre. Én is használom a Honda Civicembe. Ajánlom minden akár új akár régebbi kocsiba is!!! Érezhető a külömbség. Ha nem használtál még ilyet akkor nemtudod miről beszélek!

Üdv!

2017. júl. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
42%

Pozitív elektron???

Az érdekes...

Amúgy a többi teljesen igaz. Dízelnél teljesen normális hogy fekete az olaj.

A 12 éves dízel Opelemben hétfőn fogok olajat cseréltetni. Előttem töltik be mindig a prémium minőségű, közvetlenül a magyarországi forgalmazó mintaboltjában vásárolt márkás olajat. Mire hazaérek vele a szervizből már majdnem korom fekete lesz.

Januárban kaptam egy vadonat új céges autót. Dízel Mitsubishi L200. Átvételkor javasolták a szalonban hoyg pár ezer km után legyen egy köztes olajcsere. Megtörtént, korom fekete volt a leengedett olaj. Most 8900km van az autóban. Az olajban kb 7000. Teljesen fekete. Kötve hiszem, hogy a dugattyúgyűrűk lennének elkopva. Inkább az olaj lebegtesse magában a kormot mint hogy a hengerfalra vagy valahol az szűk olajcsatornákban lerakódjon. Szerintem.

2017. júl. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!