Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hasznaltauto.hu oldalon kiírt...

Hasznaltauto.hu oldalon kiírt autóárak szerintetek mennyire alkuképesek? Azok többnyire irányárak?

Figyelt kérdés
2016. jún. 22. 11:27
 1/8 Koplárovics Béci ***** válasza:
A hasznaltauto.hu nem 1db ember vagy 1db kereskedés hirdetőfelülete. Nyilván ahány ember, ahány kereskedő, annyiféle ár. Persze próbálkozni mindig lehet.
2016. jún. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, ezt tudom. De én úgy gondolom, h legtöbb ember inkább beír egy magasabb árat, aztán abból lehet 'farigcsálni'. Persze ha nagyon makacs az eladó akkor nem.
2016. jún. 22. 11:50
 3/8 anonim ***** válasza:
Meg kell próbálni alkudni, nyilván az ésszerűség határain belül, aztán ha nem lehet, az eladó úgyis mondja majd.
2016. jún. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%

Ahogy az 1. írta, ahány ember, annyi féle.

Én pl. gyűlölöm azt amikor felteszek valamit hirdetésbe, majd látatlanban, telefonban az az első kérdés, hogy "mennyit engedsz belőle?". Magát a hirdetés tárgyát még nem is látta, de már alkudozik. Az ilyenre nagyon tudok haragudni.


Viszont azt el tudom képzelni hogy kereskedéseknél lehet alkudni. Én legalábbis bepróbálkoznék. Magánszemélynél viszont nem. Ha tetszik megveszem annyiért amennyiért hirdette.

2016. jún. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%

Személytől függ, az is számít, hogy milyen régen eladó az autó, stb. Pl nagy benzintemetőkből nagyon könnyű alkudni, mert azt nehéz eladni, de a takarékos dízelekből alig szoktak engedni. Tobábbá vannak a makacs emberek, akik erősen túlértékelik az autójukat, sorolják, hogy miket költöttek rá, és azt hiszi, hogy akkor ennyivel drágábban el is tudja adni.

Általánosságban elmondható, hogy 100 ezret mindenhonnan lehet alkudni, az eladók is így szokták ezt számolni, főleg, mikor azt írják ki, hogy 1.099.000 ft az autó...

2016. jún. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Én pl. gyűlölöm azt amikor felteszek valamit hirdetésbe, majd látatlanban, telefonban az az első kérdés, hogy "mennyit engedsz belőle?""


Pedig érdemes rákérdezni,én jártam úgy,hogy egy ~150km re lévő autót néztünk meg,és az úr a helyszinen közölte,hogy ebből bizony egy fillért sem enged,sőt most vett bele új akkut így a kiírt ár +20e Ft... WTF?? :-) Amennyiben a telefonban ezt közli,nyílván nem autókázuk el egy napot és 300km-ert...Látatlanba persze nem kell alkudozni összegszerűen,de azt mindenképp érdemes megkérdezni,hogy mennyire alkuképes az autó.

2016. jún. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Adtam is el, meg vettem is autót a hahun és a jófogáson is. Nálam egyik esetben sem opció a telefonos alkudozás. A vas megtekintése után, készpénzzel a zsebben lehet alkudni. Azt hozzáteszem, az árat mindig irányárnak adom meg.
2016. jún. 23. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Én nem alkudok jól, sőtt rosszul, pedig értek az autókhoz.

Nekem általában autóból-motorból kb 4%-ot sikerül alkudni. hozzáteszem mindig jó állapotú, fiatal, makulátlan állapotú vasakat keresek. Tőlem viszont motort is és autót is vittek el alku nélkül. Mindkettőre kiírtam a hahun hogy alku nélküli ár, egyik a motorért kapásból magadta (reális piaci árat) A másik egy Focus-ból alkudozott, majd hazaindult hogy nem kell, egy óra múlva meg hívott hogy mégis visszajönne érte azért az árért. El is vitte. (és mindkét esetben jól jártam én is, meg a vevők is, mert jó holmit kaptak) Szerintem sokat alkudni csak a kifogásolható holmiból lehet

2018. márc. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!