Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Létezik, hogy alkalmatlan...

Létezik, hogy alkalmatlan vagyok a vezetésre?

Figyelt kérdés

Négyszer buktam forgalmin. Egyszerűen nem tudom használni a kuplungot, sokszor félreváltok. 10 hónapja buktam utoljára, most próbálkozom megint. 8 órám volt, 21-én mennem kéne vizsgázni, mert lejár a 2 évem KRESZRE. Legjobb esetben is csak 6 órát tudok vezetni vizsga előtt még, de ennyi alatt nem tudom megváltani a világot úgy érzem. :( ( persze ezt csak képletesen értettem, értitek)


Olyan rossz az egész. Nem tudom, talán a motivációm az, ami nincs meg ehhez az egészhez, Én szeretek vezetni, de folyamatosan aggódom. Kapaszkodom a kormányba. Lehet, hogy alkalmatlan vagyok erre. Mindig is volt valamilyen szintű figyelemzavarom, sokszor elhagyok dolgokat, meg elfelejtek ezt-azt, szétszórt vagyok. Annyira ciki lenne PÁV-on megbukni. :( Még belegondolni is rémes. Persze nem is gondolok bele, igyekszem pozitív lenni, de mindig csinálok olyan dolgokat, amik egyszerűen minden önbizalmamat elveszik.


Meg még az oktató is a földbe döngöl. Múltkor 5x mondta, hogy felesleges az egész, mert 100 m-t sem fogok tudni így megtenni a vizsgán. Ő már a második oktatóm, azért vagyok nála, mert anya is nála tanult 21 éve... de könyörgöm, azóta elmúlt a fickó 70 is. Az előző oktatóm 60 volt és nem a módszereivel volt bajom főként, hanem azzal, hogy perverz volt. :(


És egy csomó dolgot nem jegyzek meg, mindig azzal jön a mostani. Hogyan jegyezzem meg, ha egyszer sem magyarázza el? Jah, lehet 10 hónapja megmagyarázta, de hogy emlékezzek abból mindenre? Egyetemre jártam, egy teljesen más városban. Még gyalogszerrel vagy biciklivel se nagyon láttam a nálunk lévő lámpákat, mert nem voltam otthon. Nagyon rosszul éreztem magam, mikor azért cseszett le, hogy nem tudom pontosan, ki után lesz zöldem... ez, úgy érzem, most tényleg nem az én hibám. :( Meg persze sorolhatnám...


Ha lehetne automata váltóssal tanulni, legalább attól nem kellene paráznom, hogy lefulladok. Nagy könnyebbség lenne. Az sem érdekel, ha sosem vezethetek kézi váltósat. Attól még eltudnék jutni A-ból B-be, mert erre van egy autó. Szomorú vagyok. :( Pocsékul érzem magam, mert a volt osztályomból kb. 80%-nak van jogsija. Pont nekem nem lehet meg? Nem vagyok egy buta lány, persze tudom, hogy ez ebben az esetben nem jelent semmit. :/ A válaszokat előre is köszi!



2016. júl. 7. 20:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Létezhet.


A feleségemnek is van jogsija, de nagyon furán vezet. Lassan, de biztosan javul a dolog, de sok gyakorlás kell.


Most úgy őszintén, akarsz te vezetni? Ha nem, akkor hagyd a fenébe. Ha igen, akkor kérd édesanyádat, hogy menjetek gyakorolni.


Tudod, hogy mire jó a kuplung?

2016. júl. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%

1# "A feleségemnek is van jogsija"

Hát neki pont az a problémája,hogy neki még nincs.

Elvileg lehet kérni automaata váltós kocsit "nagyonbb"autós iskolákban ha csak ennyi a gond.

Sok sikert!

2016. júl. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
90%
Veresegyházán a homoki autós iskolában pl lehet automata váltóson tanulni és akkor bele lesz irva a jogsidba hogy csak azt lehet ! de ez pl egy reálisan jó ötlet szerintem !
2016. júl. 7. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
81%
Figyelem zavarral nem engednélek forgalomba. Idiota a hozzáállásod is. Nem fogsz levizsgázni mert nem voltál otthon és nem láttad a lámpákat.... No comment. Keress harmadik oktatót. De attól, hogy a kacsa nem tud úszni nem a víz...
2016. júl. 8. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
51%

"Mindig is volt valamilyen szintű figyelemzavarom, sokszor elhagyok dolgokat, meg elfelejtek ezt-azt, szétszórt vagyok."


És most ezt tényleg bebeszélted magadnak, hogy ez így van csak nálad és kész? Azt hiszed csak te hagysz el dolgokat, nem figyelsz oda dolgokra?

Nagyon nem... és ha ilyen pesszimista, önkritikus vagy, akkor soha a büdös életbe nem lesz jogsid. A vezetésbe - főleg mikor az oktató ott ül melletted - nem azt kell látni, hogy milyen félelmetes, milyen veszélyes stb.

Persze, veszélyes, meg minden, de ez ne akadályozzon téged a vezetésbe!


Jegyezd meg a dolgokat. Oktatóm csomó mindent mondott nekem is, ezeket el kell fogadni, meg kell jegyezni.


Tessék odafigyelni!

2016. júl. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!