Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Daewoo Racer-nél, meddig tart...

Daewoo Racer-nél, meddig tart amíg az ECU hozzáigazodik az új alapjárati motorhoz?

Figyelt kérdés
Most cseréltem a Daewoomon egy alapjárati motort, és meddig tart amíg az ECU hozzátanul az új beállításokhoz? A motorhibajelző is kigyullad néha. Az alapjárat most is ingadoik, de most látszik hogy próbálja kompenzálni az alapjárati motor. Amikor kigyullad a hibajelző akkor viszont egyenletes az alapjárat.

2016. júl. 16. 13:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Persze hogy egyenletes az alapjárat, ha ég a lámpa, mert akkor nincs szabályzás, fixálódik a motor helyzete. Lehet ott más gubanc is mert elég rövid idő alatt működnie kéne rendesen.
2016. júl. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi. Akkor nem tudom. Annyira egyszerű ez a rendszer, hogy tuti valami kis dolog lesz. Ami még a motor üzemét figyeli az a MAP szenzor, meg az ECU. Az ECU meghibásodása okozhat ilyet?
2016. júl. 16. 17:04
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem ECU, hanem MAP szenzor hiba.
2016. júl. 16. 18:14
 4/5 anonim ***** válasza:
Lehet az is persze, mint ahogy bármi más is. A MAP szenzort ajánlott megtisztítani néha illetve az elektromos csatlakozóját is. A tisztításról okosodj ki a netről mert azért ott is van mire figyelni.
2016. júl. 17. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Az a fajta map szenzorom van, aminél az injektorból egy csövön keresztül csatlakozik rá. Ezt a fajtát nagyon nem is lehet tisztítani, mivel nem tud elkoszolódni, nem? Ezeknél a típusoknál mindenképp tanítani kell az ECU-t. Találtam egy leírást [link] . Igaz Lanos, de közel azonos a rendszer.
2016. júl. 17. 11:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!