Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Cseréljem-e most le a téli gumit?

Cseréljem-e most le a téli gumit?

Figyelt kérdés

Üdv, eddig nem cseréltem le a nyári gumikat mert:

1. Két hónapig nem volt használatban a kocsi. (május, junius)

2. Németroszágban lakom ahol a hőmérséklet a béke segge alatt van már jó ideje (basszus mult héten 5 fok volt...:S, most kezd megint melegedni)

3.a munkahely 8 km-re van, ráadásul heti 4x kell csak bemennem.

4.nagyfokú lustaság :)


Viszont most van előttünk egy durván 3000 km-es út, és nem tudom megérné-e ezt most így cserélni augusztus végén szeptember elején... Köszi a válaszokat.



2016. aug. 15. 14:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
a téli gumival sem lesz semmi bajod, még ha nagy a meleg sem. Kicsit jobban kopik, ennyi. Amire viszont kifejezetten fogyelni kell, a fékút nagyon megnőhet, ezért óvatosabban kell vezetni. Ha viszont nem nagy tétel a csere, érdemes még a nyárit visszatenni. A téli igazán majd a nagy hidegben lesz elkerülhetetlen. (a 7 fokos szöveg inkább kissé reklámfogásos, több teszt bizonyította már)
2016. aug. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 nemcso ***** válasza:
Cseréld le. Esős időben jobb a nyári esőelvezetése, így tapadása.
2016. aug. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Emlékeim szerint itt németországban is, de főként ausztriában (többi országot nem ismerem) megütheted a bokád egy baleset esetén, ha nem az évszaknak megfelelő gumi van az autón.


Németben én is még a télivel járok, hasonló okokból, mint te, de hamarosan utazok ungarnba, és jobb a békesség - felteszem a nyárit.

2016. aug. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A biztosító nem fizet, ha téli gumi nélkül okozol balesetet mondjuk hóban. De ez igaz lehet akkor is, ha bármi műszakilag kifogásolható az autón.
2016. aug. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mármint 5 fok volt a minimum reggel amikor indultál dolgozni gondolom. Egész nyáron a nyárinak kellett volna fent lenni.

Nyilván kevésbé balesetveszélyes ha téli van fent nyáron, mint fordítva, de cseréld le, hidd el megéri

2016. aug. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Cseréld le.
2016. aug. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, szerintem rajtahagyom, többen is mondták hogy többet fogyaszt ugyan de egy csere most kb 50 euróba kerülne, annyival nem hiszem hogy többet fogyasztana csak a gumi miatt. (arról nem beszélve hogy 2 hónapra rá cserélhetném vissza....)

5 fok: na igen reggel volt ennyi. Délben már elérte a 8-at is. ;) Pulóverben augusztusban.... beszarás:D

2016. aug. 16. 15:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!