Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Közlekedők, szerintetek...

Feketeruhasember kérdése:

Közlekedők, szerintetek veszélyes ha a gyerekek az úttesten passzolgatnak, labdáznak?

Figyelt kérdés
2016. aug. 21. 10:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez azért nagyban függ attól is, hogy milyen környékről beszélünk.
2016. aug. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%
itt az M1-M7 közös szakaszán igen, az Egér úton sem szerencsés, de odébb, ahol napi öt autó szédeleg, ott hadd focizzanak...az autós legyen megértő...ha sosem volt gyerek, az más..akkor kiszáll, tarkónlövi a lasztit, oszt megy tovább...
2016. aug. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Lakó-pihenő övezetben nem gond, sőt szabad is.
2016. aug. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Csak az a baj hogy nem minden autós megértő..
2016. aug. 21. 11:28
 5/9 A kérdező kommentje:
Sok ember szerint veszélyes, mert nem kell nagy forgalom hogy baj történjen, elég egy autós aki nem számít erre. Nekem nincsen jogosítványom, ezért kérdezem azokat akik közlekednek.
2016. aug. 21. 11:29
 6/9 anonim ***** válasza:

Tényleg tud már egy autós is tud balesetet okozni.

A gyerekeket figyelmeztetni kell a veszélyre és a sofőrnek is gondolnia kell rá.

A mi utcánkban 1 éve volt egy baleset. Ez egy sima zsákutca, nem lakó-pihenő övezet (pedig amúgy annak kellene lennie). Nincs nagy forgalom, csak a lakók járnak autóval, ez max. 10 autót jelent. Jobb oldalt sorban állt pár autó és az egyik gyerek az autók előtt futott át az úton, le a játszótérre. Pont akkor érkezett meg az egyik lakos, aki az autók miatt nem látta a gyereket és elütötte őt. Itt igazából senki nem volt felkészülve a balesetre, mindketten rosszkor voltak rossz helyen.

2016. aug. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
73%
Azért ez így nem teljesen igaz, a szülőnek kutya kötelessége megtanítania a gyerekét biztonságosan közlekedni.
2016. aug. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ez igaz utolsó, de a kérdés konkrétan az úttesten labdázó gyerekekről szól. Én nem engedném a gyerekem, úgy gondolom az úttest nem erre van kitalálva. Ti engednétek?
2016. aug. 21. 14:31
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is labdáztam az úttesten gyerekként. Igaz, olyan környéken volt ez, ahol alig járt autó. Egy teljesen gyér forgalmú úton, lakott településen (de csak ott), miért ne? Mondjuk mi mindig abbahagytuk, és félreálltunk, ha jött egy autós.

Most autósként azt mondom, hogy ha az ember kis forgalmú vidéki úton jár, akkor számíthat ilyenre. Én is láttam már gyerekeket az utcán labdázni. Azért észre lehet venni messziről. Lassan közelítettem meg őket, és nem is volt baj, mert ők abbahagyták a játékot addigra. De arra figyeltem, hogy olyan tempóval menjek, hogyha bármi van, azonnal meg tudjak állni. Ilyenkor az ember nem 50-nel megy, hanem 20-30-cal.

2016. aug. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!