Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első autó megközelítőleg 400...

Marci/2000/ kérdése:

Első autó megközelítőleg 400 ezer forintból?

Figyelt kérdés
Kedves Olvasó! 17. évemet töltő fiú vagyok, aki mellesleg nagyon szereti az autókat, mégis kikérné más tanácsát is a benne felmerülő kérdésekkel kapcsolatban. Első autóm egy két éven belül szeretném megvásárolni az össz keretem előreláthatólag 400 ezer forint. Tudom ebben az árkategóriában nem lehetnek komoly elvárásaink, de azért mégis leírom azt amit nem árt tudni. Az utót szinte csak rövid távon használnám, esetleg hétvégente nagyjából 80km-eket tennék meg vele (két részben). Nem szeretnék ennyi pénzért dízel autót venni, mert félek egy komolyabb nagy összegű javítástól. Elkerülném a 30 éves autókat úgyszintén. A dátum amit magam elé kitűztem a vásárlással kapcsolatban, hogy az autó, legkorábbi 98-87' gyártmány legyen. Nincs szükségem erő gépre, de nem árt ha nem 40 paci vágtat az autóban, inkább egy nagyobb ménes (természetesen az ár és valóság határain belül). Nincs szükségem rá, hogy felnőtteket szállítsak hátul, tehát megfelelő a 3 ajtós variáció (ahol ez a lehetőség fent áll), sőt nagyon tetszenek is, a sportosabb 3 ajtós autók. Nem fontos a nagy csomagtér, hiszen ha ugy adódik, hogy hosszab útra indulnék vele, eszkábálnék a tetőre egy tetőcsomagtartót. Végeredmény képpen én a következő autókra gondoltam (egyenlőre nem irok motorokat, de minden motor típusnak, kódnak minden autó esetében utána olvastam már) tehát: Fiat Punto mk1, fiat bravo, opel corsa C, Suzuki swift, opel astra G, opel tigra, opel astra F, más autót is szivesen fogadok, meghallgatok minden véleményt, köszönöm :D

2016. szept. 6. 12:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
12%
az astra nem rossz, 2-es 3-as golf esetleg, swiftet csak végső esetben.
2016. szept. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
14%
Suzuki swift! De tegyél még hozzá egy 100-ast. Az AAA autó kereskedésben vedd meg Fóton! Garantáltan jó kis autód lesz!
2016. szept. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Beviz Elek ***** válasza:

Mennyi pénzed lesz a későbbi fenntartásra? Az autót nem megvenni hanem fenntartani művészet. Minél többet tudsz rá költeni, annál inkább választhatsz vezetési élmény alapján.


Nekem a német vonal nem igazán jött be, így a japókra voksolnék. A Galant (8gen, ez kicsit több mint 400 még), Primera (P11), Accord trióból választottam, ezek amik az én elvárásaimnak 100%ig megfelelnek. Ha van ami tetszik neked akkor a Toyota is nagyon jó választás (Avensis, Corolla).

2016. szept. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Johnny Bravo ***** válasza:

Akkor legyen az enyem az olasz vonal!

A punto jo megoldas lehet,de inkabb a 2-es puntokat nezzed 1999-től!Mondjuk 400-ert nem a legszebbeket adjak belőle de nagysagrendekkel jobb mint az 1-es szeria!1.2 16V 80Le tokeletes kompromisszum a kis fogyasztas meg a viszonylag dinamikus haladas kapcsan!

A bravot semmi keppen sem ajanlanam!Mikor annak idejen kiadtak mar akkor nagyon nyűgös konstrukcio volt,lassan 20 evesen meg mar minden baja van!

2016. szept. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

400 ezerért a te igényeidnek a legjobban megfelelő auto...


2002 ig gyártották az 1.3 16 szelepes suzuki swiftet.

Van belőle 3-5 4 ajtós

Klimával két légzsákkal, elektromos tükrökkel simán kapsz ilyen autót jó állapotban.

És ha sikerül egy nem elhanyagoltat venned akkor a fentartási költségek is barátiak lesznek.

Esetleg még tudom neked ajánlani az 1.6 16V suzuki swift sedant. Klimával meg minden extrával jó állapotút lehet venni a te keretedből.

És az az autó még megy is.

Keveset foogyaszt, üzembiztos jó kis autó

(Nekem kb 10 éve ilyen autóm van)

Sokba kerülő meghibásodás esélye szinte nulla ha a minimális karbantartások megvanna.


Az általad emlitett autók közül az opel tigra-t nem ajánlom, rossz konstrukció gyakorlatilag a kutyának sem kell.

Egyébként sokan mondják hogy az opel megbizható, olcsón fenn tartható autó, de ez azért nem biztos hogy így van.

Volt opelom, utáltam mert 2-3 havonta kellett szervízbe vinni(mindíg volt vele valami baj).

Ugyhogy ha az alacson fenntartási költségek a legfontosabb kritérium akkor suzukit vegyél.

Esetleg egy régebbi koreai vagy japán autó is szóba jöhet, de azok általában drágábbak, így a suzukit javaslom első autónak mindenképp!

2016. szept. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
51%
Amit a 2.írt azt jelenti, hogy drágábban vehetsz ugyanolyat, a garancia pedig kapugarancia. Ha visszamész reklamálni, elküldenek a francba.
2016. szept. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
31%
Suzuki Swift, vagy Suzuki Ignis. Az Ignis egy nagyon jó autó. Ugye a japánok a legmegbízhatóbbak, ezek pedig olyan autók, amik a megbízhatóság mellett gyorsak és robbanékonyak is, mert könnyű kaszniban van egy erős motor. Úgyhogy én mindenképpen Suzukit vennék, vagy Swiftet, vagy Ignist. Én vezettem is Ignist (a miénket) és nagyon jó. Apám sok autóban ült, de azt mondta, hogy az Ignisnél jobban gyorsuló autót még nem vezetett. Úgyhogy ajánlom nagyon.
2016. szept. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Nos,ha max keret 4 kiló,az azt jelenti,hogy kb 3 kilóig nézelődhetsz.(csak a teljes lepapírozás elvisz egy 50-est, olaj,+szűrőcserék,egyéb apróságok...)Így máris kiesett néhány tipus.Én "bakancs" Micrákat néznék első körben.
2016. szept. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Ennyiből Mazda 323F vagy Honda Civic 1.4/1.5 Eco Vtec


Akadhat még Mazda MX3/MX6,Honda CRX,Toyota Corolla,Mitsu Galant

2016. szept. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Az Ignis-t meg ne tekintsük már sportos autónak.
2016. szept. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!