Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első autó megközelítőleg 400...

Marci/2000/ kérdése:

Első autó megközelítőleg 400 ezer forintból?

Figyelt kérdés
Kedves Olvasó! 17. évemet töltő fiú vagyok, aki mellesleg nagyon szereti az autókat, mégis kikérné más tanácsát is a benne felmerülő kérdésekkel kapcsolatban. Első autóm egy két éven belül szeretném megvásárolni az össz keretem előreláthatólag 400 ezer forint. Tudom ebben az árkategóriában nem lehetnek komoly elvárásaink, de azért mégis leírom azt amit nem árt tudni. Az utót szinte csak rövid távon használnám, esetleg hétvégente nagyjából 80km-eket tennék meg vele (két részben). Nem szeretnék ennyi pénzért dízel autót venni, mert félek egy komolyabb nagy összegű javítástól. Elkerülném a 30 éves autókat úgyszintén. A dátum amit magam elé kitűztem a vásárlással kapcsolatban, hogy az autó, legkorábbi 98-87' gyártmány legyen. Nincs szükségem erő gépre, de nem árt ha nem 40 paci vágtat az autóban, inkább egy nagyobb ménes (természetesen az ár és valóság határain belül). Nincs szükségem rá, hogy felnőtteket szállítsak hátul, tehát megfelelő a 3 ajtós variáció (ahol ez a lehetőség fent áll), sőt nagyon tetszenek is, a sportosabb 3 ajtós autók. Nem fontos a nagy csomagtér, hiszen ha ugy adódik, hogy hosszab útra indulnék vele, eszkábálnék a tetőre egy tetőcsomagtartót. Végeredmény képpen én a következő autókra gondoltam (egyenlőre nem irok motorokat, de minden motor típusnak, kódnak minden autó esetében utána olvastam már) tehát: Fiat Punto mk1, fiat bravo, opel corsa C, Suzuki swift, opel astra G, opel tigra, opel astra F, más autót is szivesen fogadok, meghallgatok minden véleményt, köszönöm :D

2016. szept. 6. 12:28
1 2
 11/16 BiTOPro97 ***** válasza:

Na itt az a fő kérdés mi az amit te vagy, ingyen családtag meg tud javítani. + olcsó alkatrész.

Én három ilyet nyűttem el, de csak műszaki lejártáig. Pedig azokban minden házilag volt javítva, és nem is rosszul.

Azért ez a veszőfutás, meg mit kapsz ennyiért - akkor meg - ami még megy, és bevállalod kérdése. Sokkal inkább, mint sem előre gondolkodás, mi is legyen.

2016. szept. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Johnny Bravo ***** válasza:
Olvastam már párszor nem picit elfogult tulajok véleményét a saját autójukról,legyen az barmilyen markáju/tipusu,de idáig a 7-es válaszban leirt ignis mindent visz.......made my day!!
2016. szept. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

"7-es válaszban leirt ignis mindent visz"


Ugyan már,csak viszonyítás kérdése.Egy 30 éves Favorithoz vagy egy 1,6 szívódé-hez képes tényleg jól megy. :-)

Amit nem értek az,hogy mit keres a 400e árketegóriában mint ajánlás...

2016. szept. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, hogy ennyién szakítottak a kérdésemre időt. Hat, őszintén szólva a józan ész valóban a suzukihoz huz, es a kitomott piac miatt egesz jo az ar-értek arány. Az 1.3 16v a 84 loeros motor? Vagy butaságot irtam? Láttam 60 valamennyi ileltve, 84 loeros 1.3 16v swifteket, a 60x loeros is 16 szelepes? Illetve az mennyire ajánlott? A harom ajtos (gls) 84 loeros járvány nagyon szimpatikus es talaltam bőven 300 ezre keret alatt. Velemeny?
2016. szept. 6. 20:54
 15/16 anonim ***** válasza:

Jobbakat írtam a 9-es válaszban a Swift-nél.


Azok is ugyanolyan megbízhatóak,és az alkatrészáraik se nagyon drágábbak.


Volt Suzukin-k 16 évig,de soha nem ért a közelébe egyetlen másik japán autónknak se.

2016. szept. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Van 16 szelepes és 8 szelepes 1.3 as swift

Én azért a 16 szelepest vagy az 1.6 sedant ajánlottam mert a fiatalok azért szeretik ha megy is picit az autó.


a 16 szelepes 84 ló a 8 szelepes 68 ha jól rémlik

Az 1.6 os 93 ló és 900 kiló én azt választanám a helyedben.

300-400 között már kapsz egy megkímélt jó állapotút, a lényeg hogy az alja ne rohadjon.

2016. szept. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!