Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes lenne eladni? Mit...

Érdemes lenne eladni? Mit vennék az árából. Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Sziasztok, van egy 2000 decemberi Skoda fabia 1.4 mpi motoros autóm. Viszonylag jó állapotban van, 140 ezer km van benne. Hasonló állapotúakat 350-550 ezer között árulnak. Ha sikerülne is eladnom, mit tudnék belőle venni, ami jobb. Klíma nincs a Skodában, egy klímás autót szeretnék.(70% országút-30% városi közlekedés, amire én használom)

2016. szept. 9. 06:08
 1/9 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem írni, hogy kb. Teljesen új minden rajta, a vezérlés, fékek, csapágyak stb.. Műszaki októberben jár le, azt megcsináltatom, de úgy vélem, áron alul kelne el, ezért nem tudom, megérné e eladni.
2016. szept. 9. 06:14
 2/9 anonim ***** válasza:
Mi miatt érzed, hogy ár alatt kelne el? Van valami hibaja/ sérülése?
2016. szept. 9. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Egy két apróbb karc, de nem is az, hogy ár alatt kelne el, hanem olyan árkategóriában, amit az autóért kapok, mondjuk 500k-ért nem nagyon vannak jobb autók, mint a skoda. Nem szeretnék annyira régit. Olyan 2004 es jó lenne kb.
2016. szept. 9. 07:30
 4/9 anonim ***** válasza:
Nehéz ügy. Pont a klíma miatt.. a klímás öreg autókat sokkak könnyebben adod el ez tény. Tehát a Skoda amennyiért elmegy, annyiért nem nagyon kapsz hasonló állapotú klímás autót. Ilyenkor nagy levegő és még pénz rá, aztán hajrá. Az autód elmondásod szerint ritka jó vétel annak, akit nem zavar a klímátlanság. Szerintem a jófogás.hu-n próbáld hírdetni a hahu-n kívül, ott kicsit más réteg is nézelődik.
2016. szept. 9. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Egy 1.2-1.4 elfogadható állapotú Astra G-t kifoghatsz, nagyon talán egy Golf IV-t, szintén 1.4 benzin. Nincs új a nap alatt, ugyanannyiért nem nagyon lehet jobbat venni.
2016. szept. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 joco5582 ***** válasza:

Én azért ezt meggondolnám. Ha valóban 140ezer van benne az igazán nem sok. Ilyen korú kocsit amiben ennyi van, plusz hiba mentes nem igen lesz.

Nem lenne olcsóbb nézni bontott klíma alkatrészeket és átépíteni? Mert tegyük fel hogy 200000ft lenne az átépítés gyári alkatrészekből. Akkor van egy jó klímás autód.

Ha ezt eladod 350ért, hozzá kellene tenni még legalább 300-at és akkor se biztos hogy keveset futott jó kocsid lesz, mert jellemzően ebben az ársávban már úgy adják el az emberek a kocsit, hogy költeni kell rá. Kis kasztni, kis esztétika, gumi, kipufogó, és még a motorhoz nem is nyúltál.

2016. szept. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Gondoltam erre én is, esetleg bontottan olcsón meglenne, csak az 1.4 mpi motor nem lenne gyenge szerintetek? 68 lóerő. Nagyob visszafogná a kocsit, vagy csak akkor, ha használatban is van a klíma? Ezt nem tudom.
2016. szept. 9. 15:11
 8/9 joco5582 ***** válasza:

Sajnos a klima mindenképp megfogja a kocsit. Ha 2000-es ha 1.4-es. Persze függ a klíma kompresszor teljesítményétől is.

Ha gyártották ezt az autót 1.4-es klimás verzióban akkor miért is ne lehetne közlekedni vele?

Én pl nem is mindig klímázok, és mióta a hátsó üvegek és az oldalsó üvegek sötétítettek, azóta, klíma nélkül, magas ventilátor állással kényelmesen elvagyok.

Jórészt igazán meleg napon, vagy felmelegedett utasteret hűtöm vele.

Egyszóval nem is hiszem, hogy mindig használnád, ha pedig előzéskor, vagy hegymenetben szükség van az erőre ki is lehet kapcsolni. A hűtő még percekig fogja fújni a hideget, a kikapcsolás után is.

Remélem segít

2016. szept. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :)
2016. szept. 9. 16:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!