Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Veszélyes első autónak erősebb...

Veszélyes első autónak erősebb, sportosabb menettulajdonságú autót választani?

Figyelt kérdés
Szívesen vezetnék valamit, ami egy kicsit harap, ha kell, agilisen indul el, jól veszi a kanyarokat, de lehetőleg nem kenem szét magam vele az első hónapban. Alapvetően nem az a tervem, hogy zúzzam neki, mint a malac, de annak nagyon örülnék, hogy ha kell, akkor tudna szépen gyorsulni az autó. Alapvetően a 140-190 lóerős kategóriára gondolok itt japán fronton (Corolla/Civic/Mazda 3), és nagyjából a 2002-2006 közötti időszakra. Tapasztalt autóvezetőktől kérdezem: lehet az ilyen, kicsit sportosabb autókat finoman és biztonságosan vezetni kezdőként? Mennyire kell attól tartani, hogy "megcsúszik a lábam", és balesetet okozok? Köszi előre is a gondolataitokat.

2016. szept. 10. 21:36
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
15%

Vegyél innkább egy nyomatékos dízel autót.A Hondák hiába erőssek,de pörgetni kell őket szeretik a nagyobb fordulat számot.Én a páronak friss jogsival igaz hosszabb távra Mosonmagyaróvár-Bécs egy Renault Lagunát 1.9dci-t választottunk.Elöször nagynak találra,de hamar megszokta és nem cserélné le kissebre.Autóválsztaskor első szempont volt a biztonság.

Ha akar lehet menni 90km/h-val és ha én megyek vele akkor nem kell félni,hogy 180-190km/h nál leeszi a gatyámat!

2016. szept. 10. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Sokat segítetek, de tényleg. Jelenleg egyébként egy Jazzen tanulok vezetni, és egy nagyon finom kis autó, de már most, a tanulási fázisban limitálva érzem magam a zöld lámpánál, illetve előzésnél. A legkevésbé azt akarom, hogy most berögzüljön ez a finom vezethetőség, aztán két év múlva meg áthajtok valakin ugyanazzal a kuplungengedéssel. Viszont ugyanakkor Budapesten fogok vezetni, ami meg egy dzsungel. Gondolkozom még, mi a legjobb irány, de az biztos, hogy adtatok pár szuperértékes támpontot. Köszi!
2016. szept. 10. 23:38
 13/17 anonim ***** válasza:

Ez igaz, de ha túlnyomórészt városban van használva, akkor az halál a dieselnek.

Éz is megfontolandó.

2016. szept. 10. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Dízelt nem akarok egyáltalán, mert előbb-utóbb elromlik, és akkor nagyon drága lesz. Plusz tényleg a cél a sportos vezetés, amihez a benzin jobban passzol.
2016. szept. 10. 23:41
 15/17 anonim ***** válasza:
Lexus IS200 miért nemtetszik?
2016. szept. 10. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Nem mondtam, hogy nem tetszik, ránézésre kifejezetten tetszik, az Autónavigátor negatívjai viszont kicsit elkedvetlenítőek, plusz nekem kicsit nagy és praktikátlan ez az autó, jobban örülnék valami fürgébb kis hatchbacknek, tényleg ilyen Mazda 3 kategóriára gondolj. A kombi nekem túl nagy, a sedannak meg nem látom a világon semmi értelmét.
2016. szept. 11. 00:01
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Na nekem még az a városi tapasztalatom, hogy városba akkora autó kell amekkora szükséges, nem nagyobb. Nekem mazda 6 méretű van, és amíg nem volt házam garázzsal, addig közelharc ment a parkolóért. Ót mentén meg persze hogy a sok háborodott fél helyeket hagy ki, vagy beáll 2 helyre egy autóval, és a naggyal nagyon sokat szívtam.
2016. szept. 11. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!