Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Manapság mennyibe kerül egy...

Manapság mennyibe kerül egy normális minőségű autósötétítés (fóliázás)?

Figyelt kérdés

Teljesre gondolok, azaz két hátsó ajtóablak + a hátsó nagy (gőzöm nincs, ennek mi a neve :D), lényeg h a B oszloptól hátrafelé minden. Renault limousine-ről van szó.


És esetleg létezik többféle eljárás?

Ha igen, ki melyiket ajánlja? Csak mert rémlik nekem valami ablakfestés is, de lehet h ez már nagyon régen volt, ezt se tudom.


2016. okt. 17. 08:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nekem 25-ért csinálták, a gyári sötétítéshez hasonló fényáteresztéssel. Szerintem az már kellően sötét, és bőven ki lehet látni belülről.

Llumar fóliával csinálta nekem Szigeti Szabolcs, Pápán.

2016. okt. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

nekem eddig csak végleteket mondtak. az egyik cég állítja h hű de minőségi, na az 370 ezerért (!!!) adott ajánlatot, egy másik meg 27 ezerért, de mindegyik közölte h felejtsem el h kilátok, és bizony azért eléggé belátnak még a 0,5-ösbe is, ill. fényviszony-függő de szal ne várjak olyat h kilátok de be nem látnak.


azaz komplett káosz most már. sajnos messze vagyok Pápától, de jó lenne valaki független hozzáértő, mert ez így agyrém ...

2016. okt. 17. 13:44
 3/11 anonim ***** válasza:

Az enyém így néz ki: [link]

Belülről úgy látni ki, mintha napszemüveg lenne rajtam.

Nem a legsötétebb, de nekem ez elég.

2016. okt. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Régi Swiftre B oszloptól hátra LLumar 5%-os fóliával 19 ezer volt, minőségi kivitelezéssel.
2016. okt. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
5% fényáteresztésű van több ismerősömnek is, na azokból nem nagyon kell kilátni, főleg sötétben, és a parkolás is elég bonyolult dolog.
2016. okt. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Ezt a Llumar-t most már ketten is írtátok, hát komolyan keresek vkit, aki ilyet tesz fel, de még csak HP-t és xxxxx (egy másikat, nem találom a nevét, a frász megenné ...). ajánlottak, és sőt a HP volt az olcsóbb, emlékszem.


na most minőségi munka alatt mit értsek? kb hány évre számíthatok, amíg nem kezd el feljönni, megrepedezni, akármi?


és a másik:

az mennyire igaz h a 0,5-ösből semennyire se látni ki? mert engem az mindig is nagyon idegesített, ha nem látok folyamatosan körbe, de akkor milyen mértékű fényáteresztésig érdemes elmenni, ami még sötétít (pontosabban nekem inkább az kell h takarjon kintről a kíváncsi szemek elöl, mert sokszor érték van a kocsiban, de képtelenség mindig kipakolni, és persze ha akarják, elviszik tudom, de az a lényeg h hirtelen ne akadjon meg a szeme az illetőnek rajta, utána már nem lesz 5-10 perce ott szórakozni az autónál)?


meg emlékszem, azt mondta a HP-s cég h menjek el megnézni "főnök úr" autóját, mert na most fejből megint nem esküszöm meg de vagy 25 vagy 30%-os áteresztésű fóliát mondott. ez pl milyen, vagy találok erről esetleg neten úgy mintákat h már feltéve autókra?

2016. okt. 18. 06:34
 7/11 anonim ***** válasza:

4-es vagyok: 5%-ost alapesetben nem is raknak személykocsira, inkább furgonokon, áruszállítókon elterjedtebb. Ennek ellenére én felrakattam, (illetve még 2 ismerősöm is) a leghatékonyabb belátás elleni védelem miatt. Szerintem nappal semmilyen hátránya nincsen, jól át lehet rajta látni belülről, ráadásul sokkal komfortosabb bent utazni, mert nem süt be minden irányból a nap. Sötétben lényegében el lehet felejteni a fóliázott ablakokat, nem lehet rajtuk kilátni, de engem nem zavar, teherautón is csak tükör van. 15 %-ost szokták személyautóra ajánlani legtöbb esetben.

A minőségi fóliáknak (LLumar, Skyfol) igen hosszú az élettartama, nem valószínű hogy normál használat mellett lejönne az üvegről, vagy tönkremenne. A kínai fóliák más tészta, azok gyönyörűen kifakulnak (lilás-kékes színt vesznek fel), vagy elporladnak. (:

2016. okt. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

köszi szépen, de és ez a 15-ös ez kb milyen? esetleg van erről képed?


pont tegnap láttam egy olyat, ami már össze-vissza repedezett csíkozódott egy kocsin, és ahogy írtad, amolyan lilás beütése volt az egésznek, már ami megmaradt belőle ...


Oké, akkor tehát a jó minőség, de szóval a jó minőség az hány évre szól kb? 5-10-15? vagy csak 2-3?

2016. okt. 19. 08:50
 9/11 anonim ***** válasza:
10-15 év minimum.
2016. okt. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

#7

nos találtam végre llunart, de nézd, akkor most személautóra (ha fontos a belátás elleni védelem), akkor a 15-ösnél kb mit képzeljek el? mondjuk mennyivel látok ki jobban sötétben, mint az 5-ösnön?


most már csak ez a kérdés számomra, és hiába láttam élőben is, megavllom nem tudok dönteni, mert sima kis utcai fénynél is azért az 5-ösön is kiláttam annyira h a körvonalak megvoltak szal ne tolassak bele vmibe, de persze ez majd csak használat mellett fog igazán kiderülni, és pont azt szeretném elkerülni h aztán 1 hónap múlva fólia-csere legyen .... az 5-öst tehát láttam bentről éjszaka, de szal ehhez képest a 15-ösön lényegesen jobban kilátni éjjel?

és ha igen, nappal meg számottevő a különbség a beláthatóságot illetően? tényleg nem tudok dönteni ....

2016. okt. 23. 08:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!