Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Téli gumi használatának...

Téli gumi használatának tavasszal, nyáron milyen hátrányai vannak?

Figyelt kérdés

az a gondom h olyan feles a nyárim, télim nincs, de pénzem se nagyon h kapásból 2 garnitúrára befektessek, viszont most baromi olcsón tudnak nekem szerezni télit, és azért ez fontosabb lenne sztem, főleg mert járok ki Ausztriába (ugye náluk kötelező is).


Na most ha ezt utána is használom, tavasszal-nyáron, annak milyen hátrányai vannak?

Én kettőre tippelek:

-többet fogyaszt, mivel jobban tapad

-jobban kopik, mivel puhább.


De károsítja vmiben az autót? vagy egyéb hátrányt tudtok?


2016. okt. 18. 06:41
1 2 3 4 5 6 7
 31/67 anonim ***** válasza:

Mivel egyik fél sem enged az igazából, kíváncsi lettem :)

Kérdező sikerült döntést hoznod? vagy mi a véleményed az olvasottakkal kapcsolatban?

2016. okt. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/67 anonim ***** válasza:
A gyerekes példa esetünkban eléggé disszonáns,de akkor ezt a vonalat folytatva vegyünk neki egy vastag,meleg téli kabátot,és járjon abban az év 365 napján...majd megszokja.. :-)
2016. okt. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/67 anonim ***** válasza:

Négy évszakos gumikat meddig szoktátok használni?

Azt olvastam több helyen hogy aztéli esetében 4mm a nyári 1.6 mm.

2016. okt. 19. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/67 anonim ***** válasza:

#6 "A legjobban sztem úgy jársz ha veszel egy új(minősigibb) 4évszakos szettet.6-7 évig le van tudva a gumikérdés."


Ember ßaszhatod a minőségedet ha 4 éves elmúlt a gumi.

Megértek mindenkit hisz a Magyar malacpersely visít az éhségtől az Osztrákhoz képest.

Itt 2 szezon után úgy dobják el hogy öröm nézni,lehet akár még szőrös is,téli vagy nyári

2016. okt. 19. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/67 A kérdező kommentje:

Nos, az a véleményem, h csak még jobban összezavarodtam, de mindennek ellenére is egy 4 évszakosat veszek, mert 10 ezer / db -ért szereznek nekem, és nem is rosszat, csak megkapom nagykeráron, "egyebek" nélkül.


Egyébként meg majd elagyalok rajta, és nézd hiába tudom h kellene téli is és nyári is, ez az ideális természetesen, csak most hirtelen kell nekem egy köztes megoldást találnom, aztán majd később ha rendeződnek a dolgaim, akkor természetesen veszek normális télit is és nyárit is. Csak most egy olyan helyzet van h azonnal kell döntenem, viszotn az is lehet h külföldre megyek, de az is h elviszik az autót, és az is h maradok, és akkor kéne a téli. Szóval nem az a problémám h ne tudnám, h bizony nagyon is kell a téli télen és a nyári nyáron, hanem most nem akarok kényszerből kidobni az ablakon nagyobb összeget, ugyanis könnyen lehet h szó szerint ez most kidobás lesz. Akkor meg úgy vagyok vele h dobjak ki csak 40-et .... most nem?

2016. okt. 19. 08:47
 36/67 anonim ***** válasza:

"Ember ßaszhatod a minőségedet ha 4 éves elmúlt a gumi."


Egy itthoni átlagot vettem alapul a 6-7 évvel.

Természetesen ennek az időnek a fele alatt is le lehet futni,ha vkit sokat megy,de itthon nem jellemző.

Az,hogy anyagában mikor lesz "öreg" egy gumi nagyon sokmindentől függ,ebben nem lehet általánosítani.Volt Kormoranom alig 2 évesen(!) már tele volt apró hajszálrepedésekkel,a futófelület pedig bakelitre fel volt keményedve.Igen,ilyen ez ez mikor az olcsóbb lesz a drágább...Itthon egyébként az általad említett tedenciát nem valószínű,hogy hamar elérnénk. :-)

2016. okt. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/67 anonim ***** válasza:

Egy normál(vagy prémium) minőségű guminak semmi baja 4-évesen(ha nem kopott el!)!

2,5-éve vettem 4 gumit, gyakorlatilag újak volta(max pár 100 km futás), de 2004-es gyártás(32.000 volt a garnitúra 80-100.000 heylett!). Most a 3. nyáron használtam őket, és most keményedtek csak meg(minta még van bőven).

Évi 5-10.000 km-es futással(kb ez a magyar átlag) simán elmegy egy 4s 5 évet, és akkor csak a szereléseket számolva ingyen volt...

2016. okt. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/67 A kérdező kommentje:

nekem az a tapasztalatom h ha egy gumi elöregedett, akkor bizony semmiképpen se szabad, mert tapasztalatból mondom, h életveszélyes játék, sőt, sokkal veszélyesebb, mintha fenn hagynád a nyárit jégre is. Egyszerűen merevvé, rugalmatlanná válik, nemhogy puhaságról nem lehet beszélni, de kb mintha a jég csúszna a jégen, nagyjából olyan a tapadása, egy teljes agyrém, de még esőben is! Én repültem már ki az útról ilyen gumi miatt, pedig abban a hitben voltam h hű de jó, hiszen feltetettem a télit, csak utólag derült ki h a kedves gumis egy 8-10 éves gumit tett fel nekem (úgy értem h a feltétel előtt kb 10 évvel korábban gyártották, de használatlan volt), és ez pont elég volt ahhoz h teljesen megridegüljön az anyag. Sima esőben, nem is vészes fékezésnél úgy megpördültem h elhinni nem akartam, na aztán utólag ki is derült a turpisság, csak ugye bizonyíthatatlan volt. Utána a nyárival közlekedni szinte álom volt már.

Szóval igaz a dolog, használat nélkül se szabad öreg gumit feltenni, életveszély (a szerelő azt mondta pont ma nekem h 5 év legyen a max nyáriból is és téliből is).

2016. okt. 19. 18:17
 39/67 anonim ***** válasza:

Többen is autópályázunk télivel, voltak vészfékezések. Ez egy marhaság, hogy életveszélyes. Az az életveszélyes mikor télen nyárigumival megy az ember és állóhelyben odébb tudod tolni a kocsit úgy csúszik.....

A téligumi nyáron ezzel szemben okoz pár méter többletet max., nem pedig keresztbe, hosszában kanyargó irányíthatatlan foshalmazt, mint a nyárigumi télen. Van egy kis különbség a kettő között.


Ha csak egy szettre van pénz akkor télit vegyél mindenképp, de valami normálisabbat. Ezerszer biztonságosabb, a mindig nyárinál és még mindig sokkal jobb a mindig négyévszakosnál.

2016. okt. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/67 A kérdező kommentje:
a 4 évszakosnál is jobbnak mondod? vagyis oké jobb persze, csak ha kompromisszum kell, akkor sztem a 4 évszakosban is vannak elég jó minőségűek
2016. okt. 20. 06:55
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!