Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Téli gumi használatának...

Téli gumi használatának tavasszal, nyáron milyen hátrányai vannak?

Figyelt kérdés

az a gondom h olyan feles a nyárim, télim nincs, de pénzem se nagyon h kapásból 2 garnitúrára befektessek, viszont most baromi olcsón tudnak nekem szerezni télit, és azért ez fontosabb lenne sztem, főleg mert járok ki Ausztriába (ugye náluk kötelező is).


Na most ha ezt utána is használom, tavasszal-nyáron, annak milyen hátrányai vannak?

Én kettőre tippelek:

-többet fogyaszt, mivel jobban tapad

-jobban kopik, mivel puhább.


De károsítja vmiben az autót? vagy egyéb hátrányt tudtok?


2016. okt. 18. 06:41
1 2 3 4 5 6 7
 41/67 anonim ***** válasza:

Egy korábban megosztott összeshasonlítő teszt szerint:

Nyáron a téligumi átlag 2.5 méteres plusz fékútat okoz a 4 évszakoshoz képes.A 4s télen plusz 8.5 m-el hosszabb a fékútja mint egy téliguminak.


Ezek egyértelmű tények. Csak sokan nem is akarják elhinni ezt az eredményt. És továbbra is állítják, a 4s mindenhova jo.


Gondolj bele +8.5m az átlagossan 2 autóhossza!

2016. okt. 20. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/67 A kérdező kommentje:

igen igen, ezt sztem senki se kétli, írtam h sztem is egyértelmű a kérdés.

de azt is tudjuk h azért ezek merev, átlagolt száraz, ismeretlen feltételek közt felállított statisztikai adatok. a gyakorlat ismét más.


Persze h sok 2 autó hossza, nagyon sok, csak éppen én azt mondom, rég rossz, ha ennyin múlik vmi ... De ez most csak egyetlen tényező persze, és sztem messze nem a legfontosabb.

2016. okt. 20. 08:25
 43/67 anonim ***** válasza:

"Ezek egyértelmű tények. "


Igen,úgyanúgy ahogy az is,hogy száraz és vizes úton a téli sajnos mindig rosszabb.Márpedig a hazai időjárás ~95%-át ez teszi ki.

2016. okt. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/67 anonim ***** válasza:

Az lehet, hogy a 95%-át ez teszi ki, de a maradék 5% az igazán veszélyes amire kell a téligumi.

És egyre több autón látom, hogy vigyorog a téligumi nyáron is, szerencsére, ez a legkisebb rossz a választhatók közül, ha nincs pénz két szettre.

De a mai napig mennek előttem keresztben autók telente, mert valaki szerint a nyári a jobb, mert 95%-ban úgy is száraz idő van. Persze...

2016. okt. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/67 anonim ***** válasza:

igazán veszélyes"


A közlekedés önmagában egy veszélyes üzem,évszaktól függetlenül.Vannak akik erre egyszerűen alkalmatlanok(függetlenül attól,hogy van jogosítványuk vagy sem)Meg hát a kreszben lenne egy olyan alap miszerint "mindig az ÚT és látási viszonyoknak megfelelően..."Sokkal veszélyesebb az a tedencia ami évek óta a gumis pr cikkekből és a médiából harsog.Az emberek java részének meg fingja sincs róla mi az a téli vezetés,közlekedés.Lehet erre kellene nagyobb figyelmet szentelni,ahelyett,hogy abban a tudatban autózunk,hogy a téli gummákkal nekünk már mágnes van a keréken.Aztán az összetört ,árokbacsúszott autót nézegetve meg lehet gondolkodni,hogy a fizikát bizony a téli gumma sem tudja megb..ni.

2016. okt. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/67 anonim ***** válasza:

Az már más téma, hogy sokan vezetni se tudnak, de ha csak egy szett gumira van pénz, akkor az egész évben téli kiemelkedően a választható legnormálisabb opció. Mivel az egész évben nyári az télen katasztrofális lenne. A négy évszakos is jó, de nem nyújt szinte semmi pluszt nyáron, ellenben télen szenved belőle, szóval marad a téli.

Persze a legjobb az lenne, ha lenne két szett gumi, de sokan olajat is 5 évente cserélnek vagy sose...

2016. okt. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/67 A kérdező kommentje:
na ja :-) nagy igazságok ezek ...
2016. okt. 21. 07:11
 48/67 anonim ***** válasza:

Na,benéztem,mit takarhat a 40.válasz...XD


Hát azt kell megállapítsam,hogy /jó Magyar módra/ kivétel nélkül mindenki tudja a tutit.

Ez felvet egy újabb kérdést.

Miért nem tapasztaljuk ezt az utakon? Miért jár annyi leharcolt szinte profil nélküli nyárigumis-télen is?

Vagy nem interneteznek,vagy szépen kozmetikázzák

a saját gyakorlatukat XD

2016. okt. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/67 anonim ***** válasza:

Éppen tegnap rendeltem meg az új téli garnitúrámat :)

Continental TS830P, tudom régebbi tipus, viszont idei gyártás. Korábbi tesztek alapján jó féle :)

60000 volt a garnitúra sok kedvezménnyel, 30000 ért eladtam a régit. Még idén az autómat mikor vettem hozzá adták. Már elmúlt 5 éves 6 mm profillal, 2 nap alatt vitték.

Ha minden jól megy hétfőn már át is gumizzák.

2016. okt. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/67 A kérdező kommentje:

és akkor ha már profil, kb mennyit kell mérnem, hogy jónak mondhassam?


(és ismétlem, tudom h kell vagy nem kell, nem ez a kérdés, hanem az h rendszeres az út pl Mao és Marokkó között, na most így viszont ugye csakis vegyesben gondolkodhatok, hiszen nem állhatok le a francia határnál mindig gumicserére ... és ugye van hó vagy nincs hó, egyes helyeken kötelező)

2016. okt. 23. 08:54
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!