Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Téli gumi használatának...

Téli gumi használatának tavasszal, nyáron milyen hátrányai vannak?

Figyelt kérdés

az a gondom h olyan feles a nyárim, télim nincs, de pénzem se nagyon h kapásból 2 garnitúrára befektessek, viszont most baromi olcsón tudnak nekem szerezni télit, és azért ez fontosabb lenne sztem, főleg mert járok ki Ausztriába (ugye náluk kötelező is).


Na most ha ezt utána is használom, tavasszal-nyáron, annak milyen hátrányai vannak?

Én kettőre tippelek:

-többet fogyaszt, mivel jobban tapad

-jobban kopik, mivel puhább.


De károsítja vmiben az autót? vagy egyéb hátrányt tudtok?


2016. okt. 18. 06:41
1 2 3 4 5 6 7
 51/67 anonim ***** válasza:
Téli guminál 4 mm a minimum, új korában kb 7.5-8 mm tipus függő. nyárinál 1.6 mm
2016. okt. 23. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/67 anonim ***** válasza:

"Téli guminál 4 mm a minimum"..amennyiben téli körülmények között szeretnéd használi.A hatósági előírás nem tesz különbséget,egységesen 1,6mm a minimum minden abroncsra.

Egyébként a jobb téliken van "téli" és "1,6" kopásjelző is.

2016. okt. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/67 anonim ***** válasza:
4 mm azert van mert ekkor még tapad a hóban, el tudja vezetni a latyakos sáros trutyit. 1.6 mm télen már olyan mintha nyári lenne rajta
2016. okt. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/67 A kérdező kommentje:

bocs, mintha vholláttam volna, de mégse találom:


mi a pontos, egységes megjelölése a nyári, téli és vegyes gumiknak? mit kell rajta látnom a méretein kívül?


"4s" meg volt valami "R + M" és a hópehely, na de ez utóbbi vegyes vagy téli?

2016. okt. 24. 08:52
 55/67 anonim ***** válasza:

Téli:

[link]

4s:

[link]

téli, nyári kül:

[link]

2016. okt. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/67 anonim ***** válasza:

"mi a pontos, egységes megjelölése a nyári, téli és vegyes gumiknak?"


A nyáriaknak általában nincs külön jelölése,de megismered könnyen,mindig teltebb "simább" a mintázata a télivel összehasonlítva.(ott tele van a futófelület apró barázdákkal,lamellákkal)A 4 évszakosokat 4S vagy ALL SEASON jelöléssel látják el,és szokott lenni rajtuk egy minden időjárást szimbolizáló piktogramm is.A téliek minden esetben M+S jelölést kapnak(mud+snow),de ez a "normálisabb" 4 évszakosokon is rajta van.

2016. okt. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/67 A kérdező kommentje:
köszi
2016. okt. 25. 06:24
 58/67 anonim ***** válasza:

Egy új infó nem rég hallottam.

Baleset esetén a biztosító a 4 évszakos gumikat nem fogadja el!

2016. nov. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/67 anonim ***** válasza:

"a biztosító a 4 évszakos gumikat nem fogadja el!"


Menyik biztosító,hol?

2016. nov. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/67 anonim ***** válasza:
Alliance, generalli biztosan, legalábbis amelyik ismerősöm mondta, a cége ezekkel van kapcsolatban. A nyári gumit télen egyáltalán nem , a télit nyáron általában elfogadják, de akadnak kivételek. Konkrét példákat nem mondott.
2016. nov. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!