Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Városon belül kötelező a...

Városon belül kötelező a világítás közlekezdő járművön, hogy ha jó a közvilágítás? +videó!

Figyelt kérdés

Elfelejtettem felrakni a világítást és a rendőr 40 ezerre akart megbüntetni! Amit nagy összegnek tartottam!

Nem írtam alá a büntetést! A öcsém is rendőr, pont ugyan ezen a rendőr kapitányságon!

De nem akartam ráhivatkozni, és tudom hogy ez nem ment fel a jogszabályok alól! De 40 ezer ftot még is soknak tartok este jó látási viszonyok között!


A tescoból hazafelé tartottunk! És ezért akartak megbeüntetni!


https://www.youtube.com/watch?v=rjxzbQiNL50


2016. okt. 18. 22:41
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Ja, egyébként tipikus önző ember vagy, tudod nem csak azért kell lámpát kapcsolni, hogy te láss, hanem azért is, hogy téged lássanak. Csak hasonlítsd össze a videódon a parkoló kivilágítatlan autókat a közlekedő kivilágítottakkal.

Sokszor tényleg hülyeségekért büntetnek, ez most épp nem az.

Sokallod nem sokallod, be kell fizetni. Legközelebb majd nem felejted el kivilágítani az autódat. Amúgy jobban jártál volna, ha a helyszínen elfogadod a büntit.

2016. okt. 18. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Jah csak elsonek azt.mondta 10-15 ezer ... utana oda jln hogy irjam ala a 40 ezres buntetest... ???igen ez alap.flntos hogy lassanak de ezt azert nem irtam le mert alapveto dolog!!!!
2016. okt. 18. 23:51
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
nagy hülyeséget írtál remélem tudod, az oké , hogy te nem látsz jobban ,de téged ki lát este? nagyon sokszor kb észrevehtetlen ha nem égne a lámpa elől ...te meg anélkül mész, és szerinted ez oké...hát este ne mászkálj úgy, attól mert te nem látsz jobban, más pont a lámpa miatt vesz észre ...
2016. okt. 19. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

"Jah csak elsonek azt.mondta 10-15 ezer ..." - valamiért az gondolom, hogy a hangnemedet is díjazta a későbbi 40ezres ajánlatával.

Megteheti, ahogy te is megteheted, hogy nem értesz vele egyet, és a feljelentést választod, csak tudomásul kell venned, hogy kockáztatsz is, mert több is lehet a bírság...

A szabálysértés egyértelmű, ha a meghallgatáson előhozakodsz azzal, hogy te jól láttál a közvilágítás segítségével, azzal csak öngólt rúgsz.

Alapvető dolog, ha szabályt sért valaki, el kell ismerni, vannak arrogáns rendőrök, de normálisak is - egyik sem díjazza, ha zsigerből elküldöd melegebb éghajlatra.


Elárulom, hogy én is, és még sokan mások is indultak már el világítás nélkül, mert a közvilágítás miatt elbambulhat az ember.

Nem mindegy viszont, hogyan közlekedik, és ha megállítják, hogyan reagál.

Megúszhatja egy figyelmeztetéssel, de ha bírságolnak, akkor se nagyon tud ellene tenni, a rendőr felbosszantásával csak ront a helyzeten.

2016. okt. 19. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Tehát te úgy közlekedsz ki tudja mióta, hogy azzal az alapvető dologgal sem voltál tisztában, hogy sötétben városon belül is kell világítást kapcsolni. Gratulálok! Olyan lehetsz mint az a néni, akinek 10 percig próbálta elmagyarázni a rendőr, hogy mit jelent az elsőbbségadás fogalma. Hihetetlen, hogy milyen tudatlanul tudnak az emberek volán mögé ülni és akkor még neked all feljebb.
2016. okt. 19. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

"A kérdező kommentje:


A buntetes jogos elismerem. De sokkalom a 40 ezrez"


Tök jól csináltad, hogy hőzöngtél, és nem írtad alá a helyszíni bírságot!

A hőzöngésed megemelte 40-re, a feljelentés pedig megduplázza a bírságodat! Most már 80 ezer lesz a szabálysértési törvény alapján!

2016. okt. 19. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
49%

Annak a néninek legalább mentségére szóljon hogy idős,és az USA-ban élt,ahol némileg eltérőek a STOP táblás kereszteződések.

De ő is nagyon próbálta menteni a menthetetlent.

2016. okt. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Jogos a 40. Kevesebb összegnél megrántottad volna a vállad, másnapra elfelejted az egészet. Erre viszont biztos mindig emlékezni fogsz.

Amúgy a nagypofájú, lekezelő stílusodnak köszönheted.


Ha csak ennyit mondasz, hogy "jaj, tényleg, csak a helyzetjelzőt kapcsoltam, elnézést kérek, legközelebb odafigyelek" lehet hogy egy szóbeli nyomatékos ejnyebejnye után elengednek.

2016. okt. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

tisztában voltam vele csak elfelejtettem felkapcsolni mert nem vettem észre :(


közvilágítás nagyon jó komáromban!

2016. okt. 20. 20:58
 20/21 anonim ***** válasza:

Ezért kell minden esetben a motor indítását követően kapcsolni a világítás.Nappal is.

Megszokja az ember,utána szinte kizárt hogy elfelejtse.

2016. okt. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!