Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2 hete kaptam meg a jogsimat,...

2 hete kaptam meg a jogsimat, de nem merek sötétben vezetni, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Tudom,hogy éjszakai vezetés is van a tanfolyamon,de nekem reggel 6-kor volt 1 óra beírva,amikor már nem sötét,hanem nagyfelkeltében volt ,tehát még nem zavaró.

Viszont kb teljesen idegennek,és bizonytalannak érzem a vezetést sötétben...főleg az,hogy oké,az utat látom,de körülöttem minden kb egy fekete folt,és mindig "ha valami kijön elém mit tegyek,úgy se látom" ,mert nappal azért periférián ott van a mellettem lévő tér is,de itt csak az út,ahova a fényszóró világít van velem.


2016. nov. 2. 18:45
 1/9 anonim ***** válasza:
47%

Barátnőm ugyanígy állt hozzá,remegve indultunk el óbudáról esztergomba-éjszaka...

Visszafelé már előzött is)

2016. nov. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Volt egy mondás hogy Úriember éjjel nem vezet.

Mások se látnak többet mint te csak bátrabbak.

Vagy a te lámpád rossz. Rosszul van beállítva vagy bemattult a búra vagy a foncsor. Vagy kiégett az egyik lámpád. Vagy gyengén világít.

Vagy farkasvakságod van.

Válaszd ki a legszimpatikusabbat ezek közül.

2016. nov. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem írtad a technikát,de ócska időszámításunk előtti kocsival ne parádézz éjszaka mert ezeknek a fényereje már gyárilag is hulladék volt


Cserélj autót mert elmondásod alapján olyan lehet a fényszóród mint kínzókamrában az olajmécses

2016. nov. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Gyakorolj nappal, az éjszakai vezetés egy külön fejezet, pontosan az általad leírt rossz látási viszonyok miatt.

Néhány hét múlva, feltéve, ha addig rendszeresen vezetsz nappal, már több tapasztalatod lesz, s akkor óvatosan próbálhatsz éjszaka is vezetni.

Most sem tilos, de a tapasztalat szerzést véleményem szerint nem a sötétben közlekedve érdemes kezdeni.

(ezen nem sokat változtatna az, ha 1-2 órát vezettél volna az oktatóddal, akkor sem látnál többet)

2016. nov. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Menni kell, beülsz az autóba most este, és mész, nem pedig félsz. Fogadni merek, hogy alig mentél pár métert sötétben, és csak bemagyarázod magadnak, hogy félsz.
2016. nov. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kezdem ufónak érezni magam, mert én imádok sötétben vezetni :D Párom ködben és hóban! :D

Nekem nagyon erős éjszakai vezetésem volt a nyáron 22-24ig autóúton forgalmas városban, sokkal jobban kell ugye figyelni, éberebb leszek, hűvös a levegő, az állatok villanó szeme, a másik autós fénye hamarabb észrevehető számomra mint nappal amikor nem kötelező a városban ugye...

Amúgy ki kell menni! Máshogy nem megy, szürkületbe kezd és olyan helyen ahol pl nem zavar senkit ha lassabban mész :) Illetve a fényszórót tényleg nézd meg, elég sokat kéne azért látni vele.

2016. nov. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha még nem vagy biztos benne, "hol vannak" a kocsi oldalai, hol férsz el vele, milyen távon tudsz megállni, stb. addig hanyagold az éjszakai vezetést. Inkább nappal, gyér forgalom mellett tanuld meg ezeket.
2016. nov. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én konkrétan nem szeretem maga a sötétben vezetést, hiszen mégiscsak jobb a világosban, mikor mindent látsz. Viszont mégis szeretek éjszaka vezetni, főleg ismert utakon, mert gyér a forgalom, és úgy tudok haladni, ahogy én akarok, nem kell annyit előzgetni, stb.
2016. nov. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Magam is "imádok" este vezetni pláne mikor jönnek szemből ezek az AWI hegesztő csodaautók és emlékezetből megyek 300 métert
2016. nov. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!