Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen technikával használjáto...

Milyen technikával használjátok a kuplungot?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


2 napja kaptam meg a jogosítványomat, másodikra sikerült átmennem a forgalmi vizsgán (minden más elsőre meg lett).


Az a problémám, hogy az oktató autója dieseles (2.0) volt és az elindulás mechanikája az volt, hogy egyesbe rakom a váltót a kuplungot szépen felengedem teljesen, majd csak ezután nyomom a gázt közepesen onnantól kezdve minden megy ahogy kell. Ez annyira ment ott, hogy talán 2x ha lefulladtam a 40 óra alatt, amit vettem az oktatóval, ami szerintem nem olyan rossz.


Viszont az itthoni családi autó benzines (1.4) és ott ugyanezzel a technikával lefullad az autó. Itthon elmondták, hogy kicsit engedjem fel a kuplungot, párhuzamosan közepesen/erősen lépjek rá a gázra, majd utána engedjem fel a maradék részét a kuplungnak. Nos, hát ez egyszer ment, amikor gyorsabban kellett volna indulni lefulladtam.


Nem igazán vagyok autó fan ember, távol áll tőlem a járművek működése, de valaki elmagyarázná miért eltérő, hogy pszchiésen is átálljak erre a módra, valamint aki hasonló cipőben jár esetleg valami praktikusság?


Amint elindulok az autóval, onnantól kettes, hármas, meg a forgalomban való közlekedés teljesen szuperül megy.



2016. dec. 16. 17:03
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

" Kezdd úgy, hogy adsz egy kis gázt, aztán elkezded felengedni a kuplungot"

"úgy még kettessel is indulhatsz"


Na, az ilyen ökör tanácsokat felejtsd el, nem véletlenül van egyes abban a fránya autóban.

2016. dec. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

gyakorolni kell és menni fog.

Egyébként az elindulást a tanfolyam alatt meg kellett volna tanítani.

Na ezért van ennyi spiller fiatal az utakon.

Faca nálunk az oktatás jelenleg minden területen ahogy látom:)

2016. dec. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
21%

#11


Gondolom te egy olyan tipikus vezető lehetsz aki szívesen bevág bárki elé aztán úgy gyorsul előtte mint egy tetű.Tudod kereszteződésnél nem muszály 1-esbe váltani,maradhatsz kettesbe is és akkor úgy jobban is gyorsulhatsz.Dehát minek is magyarázom ezt neked,szarsz te arra hogy ki elé vágsz be,úgyis csak te létezel a világon

2016. dec. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Én a Berner-Müller féle kuplungkezelési technikát használom és bevált módszer.
2016. dec. 16. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
45%
Adj egy kis gázt már mielőtt elkezded felengedni a kuplungot.
2016. dec. 17. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Fogáshatárnál nyomom a gázt.

AUDI A4 1.9TDI.

Kipróbálhatod, gáz nélkül, normál módon nem lehet vele elindulni. Lefullad. Alapjárat közelében 0 erő. 1800-as fordulatnál viszont 100-zal megyek. Ezen én is meglepődtem.


Én Golf I-en tanultam vezetni 95-ben.

Kuplungról leugorva, utána gázt nyomva sem fulladt le!

2016. dec. 17. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, megy az UP!
2016. dec. 17. 16:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!