Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes jogosítványt letenni...

Érdemes jogosítványt letenni autó nélkül?

Figyelt kérdés

B kategóiásat szeretnék, de nincs autónk, venni meg valószínűleg még sokáig nem fogok tudni. Érdemes így is lerakni, nem fogom elfelejteni?

22/N


2016. dec. 20. 19:52
 1/10 anonim ***** válasza:
76%
Érdemes, es ez a sorrend feltétlen jobb, mint először autót venni aztan jogsizni... :)
2016. dec. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
61%
Ha úgysem fogsz vezetni, célszerűbb lenne akkor elkezdeni mikor jó kilátásban van egy autó, tehát ha megvan a jogsi legrosszabb esetben fél éven belül kéne kocsi... Gyorsan ellehet ám felejteni a dolgokat.
2016. dec. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:

Egy kezdő autó egy árban van a jogosítvánnyal. 100 felett van mindkettő még a legjobb esetben is.

Szóval ha van jogsira, autóra is ugyanannyit kell gyűjteni. Ugye a fenntartáson kívül.

2016. dec. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szia! Érdemes. A jogosítvány a kezedben lesz mikor már autót tudsz venni. Mindig vannak/lehetnek váratlan kiadások amik keresztbe húzhatják a számításaidat, és nem olcsó mulatság se a kocsi, se a jogsi. Szóval én úgy vagyok vele minél hamarabb rakd le a jogsit lehetőségeid szerint. A felejtéshez meg annyi hogy ismétlés a tudás anyja. Ha valamiben nem vagy biztos ugyan úgy kreszprogramozhatsz na meg jobban szemmel kíséred a forgalmat ha anyósülésen vagy buszon ülsz. :D
2016. dec. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem igen ! jogsit rengeteg idő szerezni ha a teljes pénz a zsebedben is van akkor is fél év .. és ki tudja lehet 3 hónap múlva beprotestálnak valahova dolgozni és kapsz egy céges autót ? vagy valaki a családba . Vagy összejösz valakivel akinek van autója és egy-egy karcsú estén szeretné hogy te gyere haza az autóval stb :D jó az ha megvan szerintem mert autót seperc alatt szerezni ha van pénzed jogsit ha van pénzed se két perc szerezni . :P
2016. dec. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
76%

Az, hogy most nincs autó, az nem gond, viszont az előttem szólóakkal ellentétben én nem merném egyértelműen rámondani, hogy most érdemes megszerezni a jogosítványt.

A 30-40-50 óra vezetés nagyon kevés, az oktató mellett csak a nagyon alap dolgokról lesz némi fogalmad, ő lényegében csak támpontokat ad a további tanuláshoz.

A lényeg a további tanulás... ha nem vezetsz, nem gyakorolsz éveken keresztül, nem a vezetést felejted el, mert azt a 30-50 óra gyakorlással nem lehet megtanulni, hanem azok a bizonyos támpontok nem lesznek meg fejben, pl. egy parkolásnál mit kell figyelni, mikor kell kormányozni...

Nem kell a jogosítvány megszerzése után azonnal vezetni, de ha csak évek múlva lesz autód, nem lesz alkalmad néha gyakorolni, akkor nem biztos, hogy most kell neked az a jogosítvány.

Azt sem javasolnám, hogy 100-200ezer forintért vegyél autót, amit aztán folyamatosan szerelőhöz kell húzgálni....

Összegezve: akkor érdemes a jogosítványra kiadni az egyébként nem kevés pénzt, ha egy éven belül lesz autó is, amit vezethetsz.

2016. dec. 20. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem fogod elfelejteni.

Amúgy itt a kerületben minden érettségiző diákot befizet az önkormi jogosítványra. a zömének érettségivel együtt megvan a jogsija is..pedig autója talán sosem lesz..


de..


...mi van ha munkát kresel, és a felvételnél alap, hogy jogsid legyen?..na, erre mit lépsz?


szóval ha van pénzed, akkor irány az autósiskola. legalább laza leszel.

2016. dec. 21. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
77%

Érdemes mindenképp!


Nálunk úgy volt, hogy még gimnázium alatt egy helyi autósiskola hirdetett ilyen lehetőséget. Összejött egy csoport az évfolyamból, ezért ez elméletet helyben a sulinkban tartották délutánonként a normál tanítás után. Egyszerűbb, kényelmesebb volt így, mint még külön eljárkálni.


Egyszerűbb volt még suli alatt letudni, mint később egyetemen, vagy munka mellett ezzel foglalkozni. Akkor 16 éves voltam. (16 és fél elmúltam.) Gondolod akkor már volt vagy egyáltalán felmerült bennem, szinte nulla bevétellel, hogy saját autót fogok venni a közeljövőben? :)

Hát nem! Sőt, osztálytársaimnak se volt sajátja, akik néha-néha később jártak autóval. A szüleikét kunyerálták el.


Aztán később egyetemre a lakóhelyemtől 200km-re jártam. Oda már jól jött volna egy autó, a hétvégi hazautazásaimhoz. De mivel heti 400-500km-t kellett volna autóznom autópályán, ilyen távolságra nem akartam valami öreg rozzant, pár százezer forintos roncsot venni. Drágábbra az egyetemi ösztöndíjam és az időnkénti diákmunka mellett nem futotta volna. De ha valahogy össze is kapartam volna a pénzt valami normálisabb kocsira, egyszerűen nem lettem volna arra képes, hogy a havi elég sok tankolásra a szüleimtől kunyeráljak pénzt. Még így is ők támogattak anyagilag, mert a bevételem nem lett volna arra elég, hogy teljesen a magam lábára álljak a tanulás mellett, egy másik városban. Volt diákigazolványom, kaptam kedvezményes jegyet a vonatra, buszra. Fiatal voltam még, nem zavart különösebben a tömegközlekedés.


Aztán egyetem után hazaköltöztem. A szülővárosomban kaptam munkát. Már volt rendes bevételem, félre is tudtam rakni belőle. Így már meg tudtam volna venni egy 5-6 éves átlagautót.

Csakhogy értelme nem lett volna. Ugyanis a munkahelyem 5 buszmegállónyira volt az 5 percenként közlekedő busszal a lakóhelyemtől. A munkáltatómtól kaptam bérletet is. (A parkolóbérletet a munkahely előtti parkolóban nem állták volna.) Jó időben biciklivel jártam, rossz időben busszal. Teljesen felesleges lett volna egy autó. Kb csak otthon állt volna. Legfeljebb hétvégén tudtam volna használni. Nem használtam volna ki. Csak azért hogy legyen, felesleges lett volna fenntartani.


Aztán pár évvel később megszűnt a munkám. Jó ideig nem is kaptam helyben. Így megint 200km-re kellett költöznöm a munka miatt. Az új munkahelyemen napi szinten kell céges autókkal közlekednem Budapest belvárosában és szerte szinte az egész országban.

Ha annak idején nem szereztem volna meg a jogosítványt, fel sem vettek volna az állásra. Ekkorra már kerek 10 év telt el úgy, hogy nem vezettem.

Úgy hogy nem volt helyismeretem, nem vezettem ennyi ideje, egyből bedobtak a mély vízbe, vezetnem kellett.


És csodák-csodája nem felejtettem el vezetni. Azért a vezetéshez nem szükségesek olyan lexikális ismeretek, mint pl hogy mikor született Petőfi Sándor.

Az alapvető KRESZ szabályokkal azért az ember tisztában van akkor is ha egy ideje nem vezet.

Egy elcsépelt hasonlattal élve, ha az ember nem biciklizik évek óta, azt sem felejti el és nem kell a háromkerekűtől újra megtanulnia.

Azt nem mondom, hogy nem volt furcsa eleinte. ÉS mivel Budapesten autósként helyismeretem sem volt, sokszor használtam gps-t, vagy néztem meg előtte az útvonalat google-térképen. Főleg arra kellett mindig nagyon figyelnem a forgalamasabb helyeken, hogy pl ahol van 5-6 sáv, melyikbe kell besorolnom.

De soha nem volt semmi gondom a vezetéssel, parkolni se felejtettem el. Pedig nem mindig személyautót kaptam, sokszor vezettem furgonokat is már az elején.

Soha, még csak koccanásom se volt sőt bírságot se kaptam még. Az sem volt jellemző, hogy úton útfélen ledudáltak volna.


Kb ekkor, 28 évesen vettem meg az első saját autómat. És igen, ebből a szempontból is lehet hogy csodabogár vagyok, hogy nem egy öreg pár százezer forintos autót vettem azzal a jelszóval, hogy úgyis összetöröm, mint amit itt olvasok nagyon gyakran...


Azóta 6 év telt el. Ez alatt levezettem bő 200.000km-t minden gond nélkül, úgy hogy előtte bőven 10 év kihagyás volt. Szóval szerintem nem felejti el az ember a vezetést.

2016. dec. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mindenképp érdemes.

Ha megteheted ne habozz,valószínűleg élvezni fogod a vezetést ha már ezen elmélkedsz.:-)


Rengeteg vakhangya csak muszájból teszi le mert kell a munkájához,illetve gyereket hozni vinni. És sajnos még vezetnek is.

Ha most ki tudod köhécselni egy jogsi árát valahogy,akkor nem fog gondot okozni egy kis Swift megvétele sem!

2016. dec. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Remélem, hogy nem raktad le a jogsit.
2022. máj. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!