Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha a mögöttem lévőnek jelezni...

Ha a mögöttem lévőnek jelezni akarom azt, hogy előzzön meg, akkor jobbra/balra irányjelzőt használjak?

Figyelt kérdés
Mivel mindkettőt szoktam látni ezért felmerült bennem a kérdés, hogy melyik az elfogadottabb
2017. jan. 19. 18:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, csak jobbra és lassítani.
2017. jan. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Jobbra. Ha balra jelzel, azt hiszi valamit ki akarsz kerulni vagy jobbra akarsz kanyarodni.
2017. jan. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
54%
Kresz meg van? Ha az előtted lévő jármű indexel balra,az önmagában tiltja az előzést. De józan ész is,ha előttem balra indexelnek nem fogom elkezdeni előzni.Elakadásjelző megint nem jó,az meg arra utal h megakarsz állni. Értelemszerűen jobbra észszerű lejelezni és ha a lehetőségek megengedik kissé lejebbhúzódni,így egyértelmű helyzetet teremtesz az előzésének. De ez manapság nem nagyon divat csak,buszosok,kamionosoknál még van egy pár aki normális és lejelez ha szabad az út,de az emberek többsége a kresz alapjaival sincs tisztába, fel sem fogja miért teszed ki jobbra az indexet .
2017. jan. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
89%

Nagy méretű járművek vezetői szokták jobbra indexel jelezni, ha alkalmas a helyzet előzésre, ezzel segítik a mögöttük haladót, de ez még nem azt jelenti, hogy körültekintés nélkül előzni is kell...

Kisebb méretű járművek esetében az a véleményem, hogy fölösleges jobbra indexel "biztatni" a mögötte haladót, ha az kellően belátja az előttük lévő útszakaszt.

2017. jan. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
22%

Jobbra-balra index gyorsan egymás után köszönést jelent! Így köszönöd meg, ha valaki maga elé enged például, ha be akarsz sorolni egy másik sávba. De fontos, hogy felénk inkább az elakadásjelzőt használják (utóbbit én jobban szeretem).

Ha szeretnéd, hogy megelőzzenek, és egyértelműen nem jön szemből semmi, valamint nincs záróvonal, vagy bármi, ami tiltja az előzést, akkor villantasz 2-3-mat jobbra, és elveszed a gázt. Nem jelzel hosszan, mert akkor azt hiszi a hátadnál lévő, hogy meg akarsz állni.

2017. jan. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
4-esnél a pont. Leírta a lényeget.
2017. jan. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

igaz hidegben nem, de ha jo ido van, akkor nyugodtan rakd ki a karod az ablakon es integethetsz neki, hogy menjen, persze csak akkor ha latod, hogy nem jon senki szembol

plusz iranyjelzo jobbra es elveszed a gazt

nem kell fekezni, mert akkor azt hiszi meg akarsz allni, elegge lelassul a kocsi ha csak lelepsz a gazrol es az illeto tudni fogja, hogy el akarod engedni (foleg ha egy hangyafa$znyit lehuzodsz, ha tudsz, de nem kell miatta arokba menni)


ezt csak akkor alkalmazd, ha biztos vagy benne, hogy a mogotted levo menni akar, illetve ha vmi oknal fogva te sokkal lassabban halaszd es nem akarod feltartani a mogotted levoket

2017. jan. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!