Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen kezdő motrot ajánlatok...

123krisz123 kérdése:

Milyen kezdő motrot ajánlatok max 300. 000 ft-ért? Megéri idösebb motrokat vásárolni? (pl olyan 20 évest)

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, első motromat készülök megvenni. Nem hasznánám sokat (kb. hétvégente)

Szempontok:

- maximum 300.000 ft (használt motorban gondolkodok)

-minimum 125cc, max 300

-Föleg kisseb turákra hasznánám kb 100 km de legyen meg benne a sportos jellem...

-alacsony fogyasztás

-Ami külsöre bejön nekem az a turasport-sport kategoria, (pl cbr 125r, kawasaki zzr 250, kawasaki zxr 250 )

-ne romoljon hamar és ne legyen drága hozzá az alkatrész ha valami elromlik..



2017. jan. 24. 22:57
 1/4 anonim válasza:
Yamaha tzr 125 nagyon gyors es könnyen irányítható kb 300 a teteje jo az alakja is triumph beutese van!
2017. jan. 24. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hmmm, hmmm, hmm... Ami megy, az fogyaszt ám. Néha még azok is, amik nem mennek annyira (lásd Pannonia 6 liter / 100 km).

Sportosságot szeretnél vagy takarékosságot inkább?

A 4 ütemű, 125-ös, japán gépek jellemzően takarékosak tudnak lenni, 2,5-3 között. De az nem forszírozott tempó, hanem 80-90 közötti gurulászás egy személlyel. A két személlyel 100 km-es kirándulást ezzel a kategóriával inkább el kell felejteni.

Szóval lehet a 250 köbcenti lesz a jobb választás. Ha gazdaságosan akarsz motorozni és nem vagy kész a barkácsolásra, akkor a ritka és/vagy belpiacos motorokat ki kell venni a listáról, csak az itt is forgalmazott, nagyobb darabszámban értékesítetteket nézni.

A romlás a korral jön (meg az elhanyagolással, meg azzal ha tesznek a gép állapotára), szóval a régebbiek nagyobb eséllyel igényelnek munkát.


Nézd a hirdetéseket, menj, próbálj ki ilyet is, olyat is, aztán meglátod. A típus alapján úgyis tudsz véleményt keresni a neten.

125-ösből van egy halom (én is árulok kettőt... :D ), de régebbi 250-esből nem igazán van választék és lehet ebből nagyobb türelem kell, hogy jó példányt fogj ki.


#1 - A TZR-nek Triumph? Que?

2017. jan. 25. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A lényeg inkább a sportos külsö, lehesen vele kisseb turákra menni 50-100 km-t és ne fogyaszon sokat.. nem az a cél h 200-al menjek vel.. elég a 140-150 vég.
2017. jan. 25. 11:20
 4/4 anonim ***** válasza:
140-150? Akkor a 125-ösöket ki is húzhatod, legalábbis a négyüteműeket - azok ha a 110-et megfutják, akkor az már kiváló. Alattam (180/85) a '06-os YBR125 105 km/h-ra képes, igaz van mögötte futásteljesítmény bőven.
2017. jan. 25. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!