Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ez csak tévképzet, hogy egy...

Ez csak tévképzet, hogy egy Opel Corsa C kibírna 20 évet?

Figyelt kérdés
Van egy most 15 éves Corsám és akárhányszor beleülök olyan érzésem van, hogy ez az autó kimegy a világból. Az összes extra működik bent, sehol nem korrodált, nem nyekereg a beltér és alig kell rá költeni. 180 ezer kilométer van benne. Még 5 évig szeretném megtartani. Ez lehetséges szerintetek, hogy ilyen strapabíró, vagy jobbnak látom az autót, mint amilyen valójában?
2017. febr. 20. 12:01
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
50%

"Opel, sosem kop el... :)"


Apám Kadettja 20 év körül igen csak kopott. És nem csak a motorja, hanem a karosszéria is. Szinte örült, hogy megszabadult tőle.


Szerintem ezen is el fog indulni a rozsdásodás, de ami nagyobb baj, hogy a motorjában szinte mindent ki kell cserélni.

2017. febr. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

A karosszéria régebben igaz, hogy jobban rohadt, de akkor még nem voltak modern technikák átrozsdásodás ellen.


A másik, hogy karbantartásra jóval kevesebbet kellett költeni és tartósabbak, egyszerűbbek voltak az alkatrészek.


Most például egy modernebb autó tele van szilentekkel, amik gyakrabban öregednek el és drágábban is cserélnek.

2017. febr. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

A modernebb Corsa B még jó volt csak sajnos elszállt felette az idő már:

[link]

2017. febr. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Lehet csemegézni:

[link]

2017. febr. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

"A karosszéria régebben igaz, hogy jobban rohadt, de akkor még nem voltak modern technikák átrozsdásodás ellen. "

Miért, most jobb a helyzet? Abban egyetértek, hogy valamilyen szinten javulás történt, a lemezek olyan eljáráson esnek át, amik kevésbé teszik hajlamossá az oxidálásra, viszont pl. az alvázvédelem ma már nem ér semmit. Az utóbbi 5 évet egy autószerelő műhelyben töltöttem Pesten és sajnos beigazolódott az, amit addig nem hittem el, a gyártósorról legördülő autók alvázvédelme 99%-ban egyenértékű egy nagy nullával. Ha valaki most vesz új autót és még 10 év múlva is használni szeretné, akkor ajánlott ennek a kiküszöbölésével kezdenie a dolgot. (A legdurvább dolog amivel találkoztam -bár ez valószínűleg használatból adódott- az az volt, mikor egy BMW X6-os tulaj behozta az autót kerékcserére. Az egész hátsó üléssor alatti rész tele volt rozsdafoltokkal, pedig még 1 éves sem volt. Valószínűleg felakadhatott vele valahol, vagy én nem tudom - a tulajt meg annyira sem érdekelte az autó, hogy válaszolni sem méltatott.)


Hogy ne csak off legyen, én tavaly adtam el a saját kis Corsa-mat. Kimondottan jó állapotban volt, semmi komoly probléma nem volt vele. Szerintem ha jól karban van tartva, a 20 év nem lehet akadály neki.

2017. febr. 20. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Kérdező, most azt hiszed, hogy egy autó nem megy el 20 évet, vagy mi?
2017. febr. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
közel 30 éves F astrákból még megy az utakon akkor szerintem ezeknek meg se kottyan a 20 év. Nézz körül minden márkából szinte 20 éves autók mennek naponta az utakon, és nem igazán látsz az út szélén lerobbanva pl 20 éves Opeleket.
2020. ápr. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!