Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szeretnék LED H7 tompított...

Barbadossa kérdése:

Szeretnék LED H7 tompított izzót betenni a projektoros lámpámba. Tudtok olyat, amelyik megbízható és tényleg tudja azokat a paramétereket, amiker ráírnak? Pl: Philips Luxeon. Stb Olyan 4000 Lumen körül?

Figyelt kérdés
Ford Mondeo 2016 évjárat

2017. febr. 25. 05:49
1 2 3 4
 11/38 Beviz Elek ***** válasza:

Sikerült átvennem, csak időm nem volt még berakni, nem éppen plug and play.


A kialakítása nem 100%-ban passzol, nem lehet az LED-et a helyére fordítani. Amint lesz időm, kiveszem a foglalatot és legózom vele.


Van rajta hűtőborda, elég méretes, sőt még ventilátort is épìtettek bele. Ezt is majd ki kell legózzam, drága volt a lámpa és nem akarom a műanyag kupakot szétvagdosni, főleg mert mi van ha nem jön be és visszarakok egy sima izzót. Szerencsére sokat matatok a kocsin, vannak alap szerszámaim és pótalkatrészek, tehát megoldom hogy a lámpába ne jusson nedvesség, de mégis meglegyen a hűtés.


Igaz hogy éjszaka nem álltam neki szétbarmolni mindent, de úgy nagyjából beraktam a helyére egy próba erejéig. A színe nagyon jó, közelre nagyon jól világít, ha kész lesz meglátjuk mit nyom távolra.

2017. febr. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Beviz Elek várom a tapasztalatokat!
2017. febr. 26. 18:45
 13/38 anonim ***** válasza:

"Ezt kár volt leírnod, mert idáig majdnem elhittem, hogy értesz hozzá. Persze van benne igazság, de szakmailag nagyon bugyuta a megfogalmazás."


Ezt az utolsó sort csak oda biggyesztettem. Nem akartam részletesen elmagyarázni, hogy áramot kell beállítani, a feszültség ettől úgyis beáll a LED specifikációja szerinti értékre, ami nem teljesen stabil, hőfok és gyártási szórás függő. éppen ezért nem a feszültséget kell század Voltra belőni, hanem az áramot, amit egy áramgenerátor áramkör biztosít. Erre cél áramkörök léteznek amit külön is lehet kapni, de lehet, hogy az egységgel adják.


Egy (átlag autónak, aki sok mindenben lehet profi, de talán a led technikában nem feltétlenül) miért írjam le annyira részletzesen amikor a lényeg a lényeg, "valamire" rá kell kötni a ledeket és nem csak úgy "közvetlenül a led-ről az akkura" mert akkor tönkremegy. :)


Minek magyarázzak olyan részleteket ami nem biztos, hogy érthető minenkinek mert túl szakmai. Különben is már túl fáradt voltam a szabatos megfogalmazás

hoz a végére.

2017. febr. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 Beviz Elek ***** válasza:

Értjük a lényeget azt hiszem. A specifikációk alapján 9-32V közötti tápfeszültség kell neki, úgy is van hirdetve hogy személyautóba, teherautóba egyaránt rakható. Gondolom minden elektronika benne kell legyen, hiszen egy alap LED kifeküdne ekkora eltéréstől.


Én nem vagyok ennyire benne a LED-es dologban, összeforrasztom ellenállással hogy működjön autóban, de tényleg extrakezdő szinten vagyok. Ha gondolod keress rá ebayen, neve az első hozzászólásban.


Ma sem volt sok időm bohóckodni vele, épp csak elővettem forgatgatni hogy tervezhessek a beépítésre. Cumi lesz mert a gyártó nem gondolta hogy a H1 helyére egyszer valaki dinnye méretű LED-et akar berakni. Minél tovább forgatom, annál nehezebb a feladat :D


A foncsort és a foglalatot is tágítani kellene, inkább akkor a LED-et alakítom át. Ha mákom van, akkor úgy már be tudom fogatni azzal a kis drótpöcökkel és csak a kupak lesz hátra. Így félig berakva nagyon kemény amikor nappali fényt csinál a házfalra világítva, eddig mindenképp nyerő, a hatótáv a kérdés már csak.

2017. febr. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
#13: na így már korrekt.
2017. febr. 27. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 A kérdező kommentje:
Azért ne vesszetek össze! Én csak azt szeretném tudni, hogy aki betett egy ilyen LED szettet az autójába az mit tapasztalt.? Nekem projektoros vetítőlencse van bent halogén izzóval,a lencse vetíti a képet ezért nem vakítja a szembe jövőt. Gyárilag szerelik az autót leddel, csak 400e többe kerül, ezért gondoltam, hogy utólag teszem bele, még akkor is ha nem túl szabályos. Próbáltam már emelt fényerejű halogént Osram Night Breaker Laser H7 +130% sajnos nem tűnt jobbnak a gyárinál. HID nem szeretnék, mert nincs szintszabályozás és mosás. Maradt a led, amiből találtam ventilátoros hűtéssel és szövött drót hűtéssel is 12-24 volt-os x.y lumen-est. Olyat szeretnék, ami lényegesen jobban világít a sötétben, mint egy halogén. Ehhez szeretnék segítséget!
2017. febr. 27. 08:10
 17/38 anonim ***** válasza:
Sajnos a gyári HID és a hozzá szükséges kiegészítők beépítésénél szerintem nincs jobb megoldás, ha több fényt szeretnél.
2017. febr. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 Beviz Elek ***** válasza:

[link]


Berakva az egyik, világosban ennyit tudok mutatni, este csinálom a képeket. Ott leírom a tapasztalatokat a fényről és a beépítésről.


Balról jobbra (szemből):

Xenon 6000k, H1 55w LED 10ezer lumen, alap minőségi (osram?) kékbúrás H1, xenon 4300k

2017. febr. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 Beviz Elek ***** válasza:

Szívás, az eső miatt nem látszik semmi az úton, főleg hogy minden ki van világítva. Az sem igazán feltűnő hogy a tompított fel van kapcsolva, tehát okosabbak nem lettünk...


A színe még mindig nagyon király. Annyi azért feltűnt, hogy MINTHA jobban szórná, tehát a közeli tárgyak szépen kivilágosodnak (magasan is) és a több száz méterre lévő táblákon is látszódik hogy fel van kapcsolva, jobban mint egy izzó esetén. Villantani csak óvatosan kell ezzel, ha túlzásba viszed, kisül a másik kisagya. Valamikor ki kell próbáljam száraz úton egy sötét egyenesben...


A beszerelés még sem akkora szívás, a perem forgatható rajta, tehát semmit nem kell alakítani, simán bedugható a helyére. Azzal kell csak játszani hogy a befogató drótdarabot egyszerre kell a LEDdel behajtani, utólag a nagy hűtő mellett lehetetlen megcsinálni. Szóval 5 pici kéz és a hozzátartozó miniatűr ujjak kellenek, na meg rálátás minden szögből.


Kíváncsi leszek hogy kupak nélkül párásodik-e a lámpa, ez a probléma még hátra van.


A xenon mellett nem sokat ér a halogén reflektor, a fényvisszaverős dolgokon látszik hogy valami történt, de semmi extra. Ez ugyanott erősebben látszódik szebb színnel, tehát ha az útat nem is világítja be jobban, mindenképp marad, refibe tökéletes

2017. febr. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 Beviz Elek ***** válasza:

Ennyit sikerült lőni:


xenon tompított a házfalon: [link]


bal halogén, jobb LED reflektor a házfalon: [link]

2017. febr. 27. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!