Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szeretnék LED H7 tompított...

Barbadossa kérdése:

Szeretnék LED H7 tompított izzót betenni a projektoros lámpámba. Tudtok olyat, amelyik megbízható és tényleg tudja azokat a paramétereket, amiker ráírnak? Pl: Philips Luxeon. Stb Olyan 4000 Lumen körül?

Figyelt kérdés
Ford Mondeo 2016 évjárat

2017. febr. 25. 05:49
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:

Ez lenne az?

[link]


Ez egy tükörfoncsorba világít felfelé és onnan letükröződik a fény előre és lefelé.

Viszont azt mondtad, neked nagy lencse van elöl.

Most ez hogy is van nálad?

2017. febr. 28. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:

Az izzószálnál egy vékony fényes szál képét kell kicsit defókuszáltan vagyis megfelelően szórtan előre vetíteni.

A LED-nél viszont egy sokszorosa szélességű fénylő felület képét kell kivetíteni. Ennek jóval nagyobb méretű lesz az előre vetülő képének a mérete is.

Ez olyan, mint ha az izzót annyival feljebb vagy lejjebb mozgatnád közben, amilyen széles a LED felülete. Annyival nagyobb lesz a vetített fény folt mérete.

2017. febr. 28. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:

Azért ha megézed, hogy mennyivel szélesebb felfelé a LED fénye (itt a fény magasságában értem). Szélesebb a fény kibocsájtó felület, ezért nem lehet olyan keskeny fényt vetíteni vele mint egy keskenyebb fényforrással, pl egy kvarc üvegcsővel ami a HID vagyis a High Intensity Discharge vagy Xenon lámpa fénye.


[link]


Itt látod egymás mellett is:

[link]

2017. febr. 28. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 Beviz Elek ***** válasza:

#21

Igen, pontosan azt vettem.

Lencse? Hol írtam ilyet? :O

Az enyém natúr foncsoros, nem projektoros lámpa

2017. febr. 28. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:

Közben rájöttem, hogy azt nem te írtad.


"A kérdező kommentje:

Én csak azt szeretném tudni, hogy aki betett egy ilyen LED szettet az autójába az mit tapasztalt.? Nekem projektoros vetítőlencse van bent halogén izzóval,a lencse vetíti a képet ezért nem vakítja a szembe jövőt."


Ezt néztem a tiédnek.

2017. márc. 1. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:

Ha tükör, akkor minden rendben.

Abban a tükörben van a távoli fény is?

Úgy értem, hogy egy lámpa nyomja egy oldalon mindkét fényt? Mert ha a távolihoz van külön másik tükr, akkor tudok megoldást a vakítás jelentős csökkentésére.


A tükör felső oldalába világít a LED és az izzó, vagy a HID lámpa csöve. Felülről vetül lefelé az útra. Ami a lámpa házon belül szóródik, az az alsó világosabb területről indul felfelé és az vakít, még ha nem is pontr abba világít a led, de annyi szóródó fény mindig van ami éjszaka szembe jutva már sok. Az alsó világos részeket, ami nem vesz rész a fényhasznos irányba történő vetítésében, azt érdemes lefedni valami matt fekete réteggel. Arról már tényleg nem verődik felfelé mások szemébe semmi. Ezt a saját építésű kerékpár lámpámban csináltam így, mert először vakított azon a részen is ahova nem irányítottam az erős fényt mert felfelé volt kicsi kiszóródása. Abból a 30 Wattnyi fényből azért jutott elég felfelé. :)


Amikor alul mindent lefedtem fekete réteggel, akkor kipróbáltam a szobában (anyám szobája lesz a felvételen). Ott a videón látszik, hogy mennyire élesen határol felfelé.

https://www.youtube.com/watch?v=YaXkuYq77M0


Így világít a szabadban egy ház falán nagy széttartásra állítva. Először néhány hagyományos lámpás bicikli gurul át a képen, azután felkapcsolom a fényeket a kerékpáromon.

https://www.youtube.com/watch?v=mGLKpscbXD4


Aztánkicsit szűkebbre húztam a zoomot, hogy jobban tudjam kontrollálni a fényt a magasság állító karral út közben, és végig tekertem a Római parton vele sötétedéskor.

[link]


Így néz ki a lámpa a bringán és így ámmítom menet közben a fény magasságát:

[link]

2017. márc. 1. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 A kérdező kommentje:
A lámpa projektoros, tehát ez úgy működik, hogy kicsi az átmérője és a projektoron belül hátul van a félgömb alakú tükör ez elé kerül bármilyen erős fényforrás és a előre vetülő fény útjába lemezeket tesznek, ami meghatározza a vetített képet. Elméletileg nem vakíthat, mert a vetített kép nem változik, csak a fényerő és a fény színe. Kérdés tehát, hogy van-e olyan erős led, amit megéri betenni halogén helyett, hogy jobban lássak?
2017. márc. 1. 05:34
 28/38 anonim ***** válasza:

Amit láttál a videóimon az is "projektoros" de abból igyekeztem az össz fényt előre kijuttatni és inkább kívül fogom meg a felfelé induló fényt és egy felül elé helyezett tükörrel levetítem magam elé az útra. Ezt az autónál nem lehet megoldani így. [link]


Ott az össz fényt kell megfelelő optikai elemekkel a maszkolt terület ablakába irányítani.


Ezek közül melyik a leginkább hasonló hozzá?

[link]


Esetleg ezek közül melyik elvi rajra hasonlít?

[link] #tbm=isch&q=projektoros+l%C3%A1mpa+m%C5%B1k%C3%B6d%C3%A9se&*

2017. márc. 1. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 Beviz Elek ***** válasza:

#26

Köszi, de nekem nem gond a vakítás. Reflektorba lett berakva amit akkor használok ha nincs más az úton, tehát teljesen mindegy mennyire szór.

Egyébként király a lámpád!


#27

Erősségre felér a xenonnal, talán még erősebb is picit, kérdés hogy valóban jól szórná-e neked a fényt a lencse mögül.


Sajnos amerre jelenleg járkálok még éjszaka is rohangálnak autók, így nem tudom rendesen próbálgatni, de még minden alkalommal megdobban a szívem ahogy villantok 1-1-et. A google maps távolságmérője szerint a 400 méterre lévő táblán is elég szépen látszik ha villantok :D

2017. márc. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 Beviz Elek ***** válasza:

Update:


A kollégám projektoros Passat B5.5-be rendelt valamilyen LED-et. Néhány nap és megérkezik

2017. márc. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!