Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Audi A4 1.9TDI vagy BMW 320D?

Anyadpasijavagyok kérdése:

Audi A4 1.9TDI vagy BMW 320D?

Figyelt kérdés
Tapasztalatokat várok és fogyasztás összehasonlítást fenttarhatóságot. Előre is köszönöm

2017. márc. 15. 13:00
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Ha a fenntarthatóság számít, akkor Audi. Az 1.9 TDI elég strapabíró motor, illetve mivel VW konszern, ezért rengeteg "közös" alkatrésze van sok más autóval, így olcsóbban lehet kijönni egy-egy szervizből. Mondjuk a kopó/máló gombokkal, kapcsolókkal, kilincsekkel már most elkezdhetsz békülni, mert azokban lesz elég rendesen.


BMW-ből nem tudom melyikre gondolt a kérdező, de gyanítom hogy E46-ra. A dieselnél élből lehet számítani egy kettős tömegű lendkerék cserére, (+ lehet kuplungra) a szívósorban található örvénycsappantyúk ledugózására vagy szívósor cseréjére és az ékszíjtárcsa cserére. A futóműve nagyon nem bírja a hazai utakat, így fix hogy abba is bele kell ölni valamennyit. + jobban rohadnak, mint az E30 vagy E36-ok. Mivel ilyen BMW-t abszolút nem racionális döntések hada után vásárol az ember, akkor már inkább egy sor 6-os motorral szereltet vennék. Az tényleg megbízható és elég jól mennek. (mondjuk fogyasztanak is rendesen)


Illetve még azt is számold hozzá hogy ha ilyen márkát veszel, akkor a legtöbb szerviz egy fejőstehénnek fog nézni és ott fognak átvágni, ahol tudnak.

2017. márc. 16. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

#21 A máló, kopó gumiborítás leginkább a városban használat autók nyűgje, nekem a 17éves golfom közel 400e km-nél még nem riasztó kinézetű. A kilincs kezd itt-ott foltozódni, de a lámpakapcsoló az szép.


A Sor6 ~0,5literrel kér többet mint a 4hengeresek, átlag használatban. Viszont ha nyomod neki akkor tudnak enni is ez igaz, de mennek is ellenben egy 316i-nek akárhogy nyomod egy 1.3-as swiftben több erő van kevesebb fogyasztás mellett.

2017. márc. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
# 21 Höhö :D Nekem is Audi A4 B5-ös van és tényleg mállik a kesztyűtartó meg a tetőlámpa kapcsolója és ragacsos is. De szerencsére a műszerfali kezelőgombok még tökéletesek.
2018. okt. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Nem èrtem minek okoskodik bele egy japán autós ebbe. Minek oltogat. Egy normàis kèrdèst tett fel, ha nem tud erre válaszolni ne irjon semmit, verèb. Amúgy èn is kb ezt a kèt tipust nèztem de a e46 320d mellett voksoltam mivel az audi az egy felhájpolt vw. Nagyon egybe mosott, sablonos kicsit a bmw az sajátosabb nekem szebb forma+ hátul hajt. Futoműve nálam mèg nem ment szèt ( eddig 10ezer km ment a kocsiba amiota meg van) motorba kötelező szerviz utánna eddig mèg csak használni kellett, nem volt bajom. De èn hideginditáskor kicsit járatom leállitás elött is illetve sokszor ptemium (omw) max motiont teszek bele.illetve nem várom meg hogy kifogyjon kb negyed alá a tank ès nem 1000-1500 èrt tankolok bele. Magyarul nem rugom szèt ès vigyázok rá nem mint a legtöbb ilyen autót birtokló. Eddig úgy nèz ki bevált. Ja ès ez a 136 lovas adagolós ebben nincs örvènycsappantyú amit beszivna a motor. Ez a motor olyan adagolóval van szerelve mint az 1.9 tdi afn. Nagyban hasonlit ez a motor ahhoz szóval inkabb ez mint a 150 lovas cr. Lényeg hogy kapja meg a kötelező szervizeget ès ne rugd szèt akkor már sokat tettèl a megovás èrdekèben.
2019. jún. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
#24 Nagyon nem ugyan olyan adagoló van a 136lovas 20d-n mint az 1.9tdi-n, sajnos eléggé problémás az a VP44-es adagoló. Igazából a 150lovas inkább az ajánlottabb kategória mint a 136lovas.
2019. júl. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!