Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha én fogom magam és egy...

Mrtechnikus kérdése:

Ha én fogom magam és egy használt kis méretű autót (Daewoo maiz. Stb) át alakitok elektromosra, akkor az milyen magyar szabályokba ütközik?

Figyelt kérdés
Gondoltam teszek egy kicsit a természet barátabb autókért ha lehet.

2017. márc. 19. 18:19
 1/8 Donald J. Trump ***** válasza:
100%
Ha lepapírozva csinálod semmilyenbe. Úgy ~2-3 millió forintért egész életképes autót tudsz belőle faragni, akár 80-100 km hatótávval.
2017. márc. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%
A papírozás része egy részletes tervdokumentáció az utolsó csavar és csatlakozó megfelelőségét igazoló bizonylatokkal együtt. Sok sikert. Házilag kb. a gyári elektromos autók 10 évvel ez előtti színvonalát lehet elérni.
2017. márc. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Utolsó: hát körülbelül én is így gondoltam!
2017. márc. 19. 18:45
 4/8 Donald J. Trump ***** válasza:
15%
#2: Miért, 10 évvel ezelőtt miben volt más az elektromos autók színvonala, mint ma? :) Akku, inverter meg elektromotor. Ennyi van a gyáriban is, semmi több, s egyik sem esett át óriási technológiai fejlődésen azóta. Az már csak pénz kérdése, hogy melyik cég akkuját, vezérlőegységét meg motorját engedheti meg magának az ember, de ha az tetszik, Teslát is építhetsz magadnak a garázsban - semmi akadálya.
2017. márc. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

kívülről nem fog látszani semmi. a vizsga az kérdéses.

Megszerzed az összes cájgot, elviszed normál vizsgára, és ha átment, másnap már át is alakíthatod. két évig jó vagy.

2017. márc. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"milyen magyar szabályokba ütközik?"


Nagyjából az összesbe. Csak a papírozás árából tudnál venni egy használt gyári elektromos autót :)


Az egyik válaszló elméletéhez miszerint semmi különbség nincs a 10 évvel ezelőtti technikai szinthez képest... gratulálni tudok! Komolyan.

Mondjuk ha nem számoljuk az akkumulátor élettartamot, a töltésvezérlő rendszerek szinte teljes átalakulását, az energia visszanyerő rendszerek fejlődését, a kiépített töltő/gyors töltő hálózatot ect. ect. Akkor valóban ott vagyunk ahol nagyjából 15 éve tartottunk.

2017. márc. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Donald J. Trump ***** válasza:

#6: Fejlődött volna az akkumulátor élettartam? Ha tudsz valamit ne tartsd magadban - az autógyártók és az egész mobilipar él-hal a titkodért, mert ők még mindig a LiPo-nál meg LiIon-nál vannak leragadva, az meg már 10 évvel ezelőtt is megfizethető volt, nem NiCd technikában gondolkoztak akkor már még a sufnituningosok sem. Ezen a területen ~0 előrelépés történt.

Energiavisszanyerő rendszer alatt nem tudom mire gondolsz, de az minden kefe nélküli DC-nél alap, a töltésvezérlés meg megint csak inverter kérdése, hogy mennyit fizetsz érte - 10 évvel ezelőtt is voltak már komoly aftermarket megoldások. De ha csak a kérdésnél maradunk, szerintem te sem gondolod komolyan, hogy egy Daewoo Matiz méretű járgánynál olyan teljesítményekről lenne szó, aminél ez számítana bármennyit is.

A gyorstöltő hálózat meg nem technikai, hanem infrastrukturális fejlődés - megint semmi köze nincs a műszaki színvonalhoz.

A papírozás árával pláne nem kéne riogatni a jónépet, ha nem értessz hozzá, mert nem az lesz benne a drága. Egy rozsdás Zsigát veszel max. az efféle költségekből, nem gyári e-autót. Egy 2007-es Kacsa átalakítás tételesen, ez mondjuk tényleg nagyon budget építmény, de a regadón kívűl 100k alatt voltak a kiadásai (az elvileg azóta ki is kerülhető motorcsereként): [link]

2017. márc. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kollegám utánajárt amikor elszakadt a vezérműszíj az autójában és kuka lett a motor. Talált egy céget (Bp-en) akik ezzel foglalkoztak, és kb. 300-ért átalakították volna neki elektromosra, de azt mondták 2016-tól már nem lehet (nem éri meg) mert bevezettek valami új illetéket ezekre és azzal már több 100e ft-tal drágább.


A 300-ból persze nem Teslát csináltak volna neki belőle, az volt a cél, hogy a felesége el tudjon menni bevásárolni meg iskolába a gyerekekkel, asszem valami 60-80 km-es hatótávot mondott.

2017. márc. 19. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!