Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik autót lenne a legmegfel...

Bariii kérdése:

Melyik autót lenne a legmegfelelőbb számomra szerintetek (lehet hülyeség)?

Figyelt kérdés

Üdv! Lehet kiröhögtök, de nemtudok választani, hogy milyen autót vegyek. 2 választásom lenne.

Daewoo Nexia 1997 kevés kilóméterrel(250e ért) vagy

BMW E36 316i(350e-ért)

Tudom, nevetséges, hszen egy "prémium" kategóriás autó és egy olcsó kórai között kérem,hogy segítsetek választani. Viszont ami a mérvadó az az, hogy kb 350.000 lenne a max amennyit rá akarok költeni. Ennyiért egy olcsó nexia, vagy egy bmw? Ebben az árban lehet egyáltalán kapni olyat ami nem esik szét? Kíváncsi vagyok tapasztalataitokra! Biztos sokan vettek már drágábban- olcsóbban behozottat, főleg BMW-t, na ők kérem nyilatkozzanak! :)

Légyszi olyanokkal, hogy inkább swiftet vegyek, vagy F Astrát ne mert már sokszor hallotam(nem bántás jók azok is tudom).

Arra kéne az autó főképp, hogy barátnőmmel elmenjünk ide-oda, haverokkal leugrani balcsira meg esetleg iskolába járni hébe hóba(mármint vele :D).


BMW pl: [link]

NEXIA pl : [link]

Köszönöm szépen válaszaitokat előre is!! :)

19/F



2015. dec. 9. 22:23
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
94%
A hülyeség enyhe kifejezés arra, ha valakinek 350ezer a pénzügyi plafon, de BMW-ben gondolkozik.
2015. dec. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
0%

ha tényleg olyan jól néz ki a bmw, ahogy látni, és nem volt agyonkalapálva, hegesztve, akkor a bömöst..


csak német, és az alkatrész sem elérhetetlen..(ha kell)


megasztán...a BMW az mégiscsak BMW...

2015. dec. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Aham. Köszönöm a válaszokat! :) Hát ja sajnos én minden forintért megdolgozom (600Ft-ért éjszakázom) és ez a plafon. De várom még a hozzászólásokat! Jöhet hideg-meleg.
2015. dec. 9. 22:45
 4/29 anonim válasza:
Melyik "izgat" jobban? Azt ne hagyd ki! Nexia nem rossz, de mégis csak egy jó kis BMW... Na! Én, mint fillérb.szó, mégis csak a Daewoot választanám.
2015. dec. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
390 + átiratás + szerviz; lesz az 600 is.
2015. dec. 9. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
Semmiképp sem vennék ennyiért bmw-t (hanem inkább a 30-szorosáért), főleg nem azt a romhalmazt amit mondtál.
2015. dec. 10. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
65%

No helyre raklak titeket es a kerdezot is.

Bmw az 6hengertol kezd feeling lenni, de ha ezt letagadjuk akkor is az a 316i erolkodik az e36ban! Eezik de nem megy!

No ha ezt is megesszuk mert kell es bmw, akkor is ott lesz az, hogy mind1 mennai egy regi bmw ara az 1misiben fog megallni, tehat lehet venni 100e ert is olyat ami jo es tuti biznisz de ra kell kolteni sokat.

Na most jon ketto dolog:

-ha nem szerelo a szakmad inkabb a jot vedd dragan, mert az onjelolt szerelok csak kokanyolnak de a penz akkor is megy es sose sz jo a kocsi

-felofog az elozot es szerelohoz viszed aki nem kokanyol ott meg a munkadij miatt lesz sok


Ha a bmw kell es nem vagy szerelo akkor minimum 500korul vegyel de legyen vasarlas utanra is 500 es csak 6hengers benzinest.


Hogyha havi szinten keveset mesz akkor a 10liter vagy 7liter nem lesz nagy elteres foleg, hogy a 316i nel is az alkatreszek miatt sok a kiadas. Azalkatreszek mellett a benzin aprosag lesz!

Jo kocsi de oreg es sok aprosag egyben sok lesz, futomuve se eppen 2db 1500ft os talpas mint az opelokon(déjvu,stb)

2015. dec. 10. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
Bocs de telorol irtam...
2015. dec. 10. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 veterán vas ***** válasza:
73%

Nem hagynám ki azt az "apróságot" sem, hogy amennyiben a dawoo-t ma megveszed, egyszerűen beleülsz és holnaptól használod. Viszont a bmw tartogathat még ilyen-olyan meglepiket, idő és anyagiak szempontjából.

(okmányok, regadó, vizsga, stb.)

Nem mindegy!

2015. dec. 10. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:

A kérdés annyira bonyolult és összetett, hogy egy forumban ezt kifejteni szinte lehetetlen.


Néhány gondolta a teljesség igénye nélkül:


1. Mérd fel az igényeidet, pontosan, mennyit mész, mire használnád, autómániás vagy-e, vagy a kocsi neked csak 4 kerekű doboz ami elvisz A-ból B-be, stb......

Szerintem a Nexia az ész döntése, a BMW a szívé. Kinek a pap, kinek a papné.


2. Prémium autót nem csak megvenni, de fenntartani is drágább, és ez vonatkozik a használtakra is. A BMW biztos többe fog fájni, mikor jobban, mikor kevésbé. Ha BMW-ért dobog a szíved, a drágaságát megbocsájtod. Ha nem, csak mérgelődni fogsz.


3. E36 nagy ellensége a rozsda, 3-400ezer Ft lakatolásra simán elmehet, ha valami szétrohadt vackot fogsz ki, ez fotókból nem látszik, volt olyan akinek emelés közben "V" alakban megtört a verda, mert úgy szét volt rohadva, átverték.

Kerékjárati íveket, küszöböket, emelési pontokat alaposan meg kell nézni.


4. E36 hátsókerekes, csúszós, vagy havas úton sokkal alattomosabb tud lenni, kevésbé gyakorlott vezetőket könnyen "megviccelhet", menetstabilizátor melegen ajánlott nekik, hegyvidéken ez fokozottan érvényes. Aki imádja hogy a járgány hátul kapar (mint pl. én), annak ez nem probléma, sőt, én ezért vettem.

Nexia elöl kapar, általában biztonságosabb.


5. A Nexia relatíve egyszerű autó, a BMW még ha öreg is, de sokkal felszereltebb, bonyolultabb, több az "okosság" benne. És ami nincs az nem tud elromlani.


6. Alkatrész ellátottságot nagyon meg kell nézni. E36 -ból sok van, tucatjával bontják, bontott alkatrészek halomban, újat is rengeteg fajtát árulnak. A Nexia-t nem ismerem, de pl. rokon '91-es benzines Suzuki Vitara, olcsó egyszerű autó, de annyira ritka, hogy most valami kis adagoló kütyü kellene hozzá és nem talál, mert bontott nincs, japánból kell rendelni arany áron. Szívás, de ez is benne van a pakliban.

Tudom írtad, senki ne ajánlja a Swift-et és az Astra-t, én mégis ezt tenném. Mindkettőből sok van, alkatrész dögivel, nem bonyolultak, az Astra még komfortos is....


8. A legfontosabb: ne szerelmesedj bele az első utadba kerülő autóba, ha van időd, várd meg a tuti vételt, ki kell fogni egy gondos gazdát, sok 100ezret meg tudsz spórolni egy megkímélt példánnyal. Ne feledd, ezek közel 20 éves autók. Én 6 hónapig keresgéltem E36-ot, de megérte.

E36-ból sok a lerúgott f0staliga, minden suhanc boyracer ezen "tanul" vezetni. Ütik, rúgják, fenntartásra viszont nem költenek és mikor döglődik a technika, szabadulnának tőle.


9. E36 lassan kult autóvá válik. A jó állapotúak bizony drágák, tavaly én találtam egy '97-es 316-os szedánt, 27000 km-rel, nem elírás, huszonhétezer!!! Patika tisztaság, mintha most gurult volna le a gyártósorról, még új szaga is volt. Viszont 1,7 millió Ft-ról indult ár.

Tartok tőle, hogy 300ezerért E36-ból csak vackokat fogsz találni, a felszíni csillogás ne tévesszen meg.


Írtad 350ezred van rá. Én vennék egyet 200 körül, 150 simán el fog folyni a papírozásra és az első szervizre. Ebbe viszont biztos csak egy Nexia fér bele.


Hirtelen ennyi....


Üdv.

2015. dec. 10. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!