Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy kezdjek bele a motorozásb...

Hogy kezdjek bele a motorozásba 0 tapasztalattal? 21/L

Figyelt kérdés

21 éves lány vagyok, régóta vonz a motorozás de anyagilag még csak most jutottam el addig hogy bele kezdjek. B kategóriás jogosítvánnyal rendelkezem. Egyedül még semmilyen motort nem vezettem tehát 0 a tapasztalatom.


Abban szeretnék tanácsot kérni tőletek, hogy először vegyek egy kismotort (simson, robogo stb) és azon szerezzek tapasztalatot 1 évig kb, vagy bízzam magam az autós sulira és egyből csináljak A2 es jogsit? 250cm^3 vagy egy kicsit kisebb gyorsasági kivitelű motorok érdekelnek nagyon. Tehát nálam az szóba sem jöhet, hogy leragadjak a kismotornál, nagyon elszánt vagyok.


Válaszokat előre is köszönöm.



2017. ápr. 11. 15:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha még nem voltál motoron, akkor A2-re nem biztos hogy jelentkeznék. Sokkal másabb vezetni egy motort, mint egy biciklit, főleg a súlya miatt. Mindenképpen Vennék egy 50-es motort, akár egy robogó is megteszi. Ha azzal szépen menni fog a motorozás, utána mehet az A2. Egy 500-as gép nem könnyű, főleg egy lánynak. De ha van ismerősöd akinek van mindkettő fajta motorja, felülhetsz rá és megnézheted milyen. De 0 tapasztalattal sok lesz az A2. Sok sikert! Még egy motoros lány az utakon :)
2017. ápr. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ment a zöld kéz! :) Még arra lennék kíváncsi, hogy ha először 50 essel szerzek tapasztalatot akkor megéri venni gyorsasági kivitelűt, mint amilyen a nagymotor is lenne majd vagy felesleges?
2017. ápr. 11. 15:34
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
50-esből mindenképpen egy váltósat javasolnék (akár egy Simson is megteszi) tanulni, mert egy robogó nagyon más irányba viszi el a tudásod.
2017. ápr. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a párom 650esen tanult meg mert az volt nekem itthon feleslegesen . A teljesítménye soha nem volt gond, így szerintem nem kell a kismotor ellesni bármivel lehet. Az már más kérdés hogy nem tudtam leszoktatni hogy ez nem bicaj így amikor megérkezünk valahova nem kell ledönteni a földre hogy minden megérkezés kuplungnak vagy fekkar és index cserével vegzodjon. :)) De a ccm nem volt gond.
2017. ápr. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
32%

Szerintem vegyél egy 50-est, lehet akár egy robogó is, mert az 50-es váltós nem túl gyakori és jobban csak fiatal srácok használják.

A lényeg hogy szokjad a motorozást, gyakorolj.

Aztán később ha meglesz a jogsid akkor pl 125 4t váltós, később még, nagyobb, stb.


A lényeg hogy szokjad a motor erejét mert nagyot lehet vele taknyolni. Ha rögtön 1000-est veszel akkor 1-2 év és megunod, de ha fokozatosabban egyre jobbat akkor pár évente lesz vmi újdonság :D

2017. ápr. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

50-essel kezdj szerintem is, alapok megtanulásához, aztán szépen folyamatosan lehet nagyobbra váltani.


Én 15 éve motorozom, és azt se mondhatom, hogy olyan brutális motorom lenne most, mert egy Bonneville T100, de még ez is képes meglepetéseket okozni, jól jött nagyon a kisebb gépekkel szerzett tapasztalat.

2017. ápr. 12. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szia! Nem tudom még aktuális -e. Nekem még autós jogsim sem volt, de a motorozás volt az álmom mindig. Bevállaltam az A2-őt, simán ment elsőre a kresz,rutin,forgalom. Az alapokat megtanulod, utána kint az úton és/vagy vezetéstechnikai tréningen fogsz fejlődni. Nem megszerezni nehéz a jogsit, inkább utána lesz hová fejlődnöd :) Jó, hogyha lesz kitől tanulnod és ha megvan a jogsi nem egyedül indulsz el. Úgy látod a megfelelő íveket stb..
2017. jún. 5. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!