Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ezek közül melyik motort...

Ezek közül melyik motort ajánlnátok jobban egy kezdő motoros számára?

Figyelt kérdés
Sziasztok, első motorom lenne és találtam egy nagyon szép Yamahát, ami elsőre megtetszett, az ára se vészes, viszont 600 cm3. Nehéz lenne megtanulni rajta motorozni? Nyilvánvalóan sisak, protektorok mindennel együtt. ( [link] ) Vagy esetleg néztem egy kisebbet is( [link] ), viszont nem tudom, hogy milyen különbség lehet a kettő között pontosan, talán a több köbcentis gyorsabb, esetleg robosztusabb a hangja is? Előre is köszönöm a válaszokat. :)

2017. ápr. 12. 23:49
 1/4 anonim ***** válasza:

YouTube-on nézz videókat, ott hallod a hangjukat.

Én azt javaslom, hogy kisebbel kezdj (125ccm), ezt a nyarat használd ki és minél többet menj vele mindenféle helyzetben (város, vidék, terep, nappal, este), hogy az alapvető dolgok rutinná váljanak. Hirtelen megállás, hirtelen kikerülési manőverek, hogyan kell gyorsan leugorni a motorról, hogyan kell figyelni a környezetedre ésatöbbi.


Ha már magabiztos vagy, akkor pl. jövőre eladod ezt és veszel nagyot.


Azért javaslom ezt, mert nagyon könnyű belemenni a hülyeségbe nagy köbcentis motorral. Nagyon gyorsul, nagyon erős, nagyon meg tudsz halni rajta ha rutintalanul használod.


Természetesen a 600-asnak sokkal jobb a hangja, de legyen már benned életösztön :) Meg ha nem figyelsz, akkor a 125-össel is lehet nagy hülyeségeket csinálni, de azért ott nagyobb az esélyed a korrigálásra, mert nem gyorsul annyira, eleve nem hajtasz vele annyira. Jövőre is árulni fognak nagyon jó 600-asokat, és addigra már lesz sok tapasztalatod is motorozásból, jobban tudsz majd olyant választani, ami tényleg jó.

2017. ápr. 13. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A kérdés, hogy milyen jogsid van? A2?
2017. ápr. 13. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat, van benne igazság, csak annyira szép az a Yamaha... :D Még nincsen jogosítványom, most kezdtem el és van olyan lehetőség, hogyha saját motorral megyek, akkor -20e ft lejön a jogsiból. Mellesleg jó ha előtte gyakorlok kicsit.
2017. ápr. 13. 09:03
 4/4 anonim ***** válasza:
Az a 20e nem éri meg hogy saját motorral menj. Mennyit fogsz taknolni? Saját motorodat főzöd a melegben egy parkolóban órákig? És nem beszélve arról hogy hányszor tervezel eldőlni? Egy perec a rutinpályán és már rég nem éru meg.
2017. ápr. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!