Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Okos döntés most Audi A4...

Okos döntés most Audi A4 B7-et venni multitronic váltóval?

Figyelt kérdés

2005-tól 2008-ig

Mindenképp automata kell (kézi semmi pénzért), de többnyire 2 kerék meghajtásúak a 2.0 tdi motorok. Ennél nagyobb nem kell és benzines se. De a quattro meg nagyon ritka ehhez a motorhoz amihez lenne tiptronic. Ha új lenne az autó nem félnék a multitronictól, de akárhogy nézem 12 éves is lehet.

Mit gondoltok?



2017. ápr. 15. 19:17
 1/9 anonim ***** válasza:

Hát na izé, mit mondjak.

Maga a váltó működési elve nagyon tetszik, és szeretem vezetni is. De jó volt, mert nem az enyém volt :D Amúgy amit vezettem, az egy Audi A6 2.7 TDI multitronic volt, valós 280 ezer km-mel, és a váltóhoz soha nem nyúltak még, talán olajat sem cseréltek benne. Pedig padlózva is van az autó.

2017. ápr. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nem okos döntés. A 2,0pd motor és a multitronic is problémás szerkezet.

De ha lesz pénz a javításukra akkor semmi gond.

Kb 2006-tól az mondják már nem olyan szar a multitronic. De amit te megvennél abban biztos több lesz 200km-nél, ott meg már bármi jöhet

2017. ápr. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha létezik rizikos vétel, akkor ez a kombináció mindenkeppen az. Olvass utana a neten, szakszereloktol.
2017. ápr. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Igyekezz megbízható helyről venni, vagy minél többet megtudni a kocsi előéletéről. Az év önmagában még nem lenne sok, a rizikó a korábbi használat módjától függ. És itt még a minél kevesebb kilométer sem garancia semmire. Ha ment bele 250 ezer, de zömében pályán, az még nem viseli meg a multitronicot annyira. Ha városban fut százezret, ott viszont már igencsak le tud rongyolódni.
2017. ápr. 15. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Sztem felejtős.
2017. ápr. 16. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A 2.0tdi-től nem félek. Meg tudom javítani, a váltóval más a helyzet. Még egyszer se volt, nem is próbáltam.
2017. ápr. 16. 11:13
 7/9 A kérdező kommentje:

Tudnátok mondani olyan oldalakat ahol érdeklődhetek?

Esetleg milyen autót ajánlanátok az A4 helyett ami hasonlít rá (méret, motor, automataváltó, ár).

2017. ápr. 16. 11:42
 8/9 anonim ***** válasza:
Hiaba tudod megjavítani, az alkatrész lesz a draga. A váltót is meg tudjak javitani. De ha szerelő vagy, akkor barmit megvehetsz, csak jol nyomd le az árát. Ehhez az Audihoz legjobban a Seat Exeo hasonlit, mert ugyanaz. Abba viszont mar CR dízel van, ami jo. Automatát is biztosan csinaltak belole, nézz utána, de inkabb kulfoldon.itthon nem nagyon népszerű. Vagy nézz Octaviat.
2017. ápr. 17. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mondjuk egy 2.7 TDI quattro, és abban már a jó kis tiptronic váltó van. A 6 hengeres motortól nem kell félni, nincs vele több gond, mint a 2.0 TDI-vel, a 4 kerék meghajtás szintén csak előny. És soookkal jobban megy, mint a 2.0 TDI.
2017. ápr. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!