Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy-két e46 tapasztalat, ha...

Egy-két e46 tapasztalat, ha vásárlás előtt állok?

Figyelt kérdés

E46 ot szeretnék venni, nem igazan tudok dönteni milyen motor kéne nekem...

1.6 benzin 116 lóereje is elegendő lenne szerintem, bár sokan írják, hogy gyenge...hát nemtudom.

1.8i az már biztos jó erőben van, de gondolom enni is kér érte cserébe rendesen.

20d sok embernek van, biztos jó, de sose volt még deselem se nekem se a családba senkinek. Sok rémhír terjeng a diesel autó hibákról, és javítási árakról.

20d bejönne mindenhogy, csak mégis félek, nehogy vegyek valami több sebből vérző olajtócsás csodát.

kb 1.2-1.4 millio között gondolkodok, 2003 utáni.


2017. ápr. 23. 21:37
 1/5 anonim ***** válasza:

1.: 1,5 misi alatt nem érdemes e46-ot nézni.

2. a 20d hez képest mind a két benzines motor gyenge lesz, valami 18is-t nézz (143ló körül van) az már elég a közlekedéshez.

2017. ápr. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

nekem 320d-m van. Munkába járós lelakós autónak vettem 192 ezer km-rel. (mert koszos helyen dolgozok, sok a por és vas-oxid)

Most 240 ezer felett járok, eddig 1 fütés szivattyút kell most cserélnem, és lassan a Kupplung-lendkerék is érik.


Az 535 m hez képest mondjuk olyan lágy az autó, de legalább 5.1-körül eszik.


A benzinesnél meg igazából fogyasztásban mindegy a köbcenti, ha nem tolod neki akkor mind ugyanazt eszi, akkor eszik többet, ha ki is használod a többleterőt. (legjobb példa, hogy ismerősömben 520-as E39-es volt, azt mondta, neki mindig 9,5 körül evett. Nekem az 535-ös hosszú távon kb. elmegy 9,5-tel is ha akarom, de lehet 12-13 is. Városban meg halál lenne, sacc 15-16, de hülye aki arra ekkorát vesz)


A 320d ellen szúl talán az, hogy mindben vagy több 100 ezer van, és szinte a turbócsere kódolva van, mert a sok okos hajtás után nem hagyja visszahűlni.

Én 2 hónapig keresgéltem németországban, amíg találtam értelmeset ami nem horror drága, és nincs is benne legalább 300 ezer.


A szerelőm még a 330-ast dícsérte, azok tényleg megbízhatók lehetnek, mert vagy nem volt eladó, vagy 500 ezerrel hirdették, és azt sem reális áron.

2017. ápr. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ja, annyit még, hogy a dieselhez tényleg horror a cucc, ha valami baja lesz, akkor már megspórolta az árát, akkor el fogom ajándékozni.

Egy mercis haverom mondja, hogy a CDi motorokba egy garnitúra porlasztócsúcs 1 milla kb. az új, a felújított meg csere után elment neki BP-ről lipcséig.

2017. ápr. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

1.5 misi alatt tényleg nem érdemes E46-ot nézni

1.8is-t nem fogsz találni, mivel az E36-ban volt. :D


A spritmonitor szerint vegyes átlagban 1 liter van a 116lovas 316 és a 170 lovas 320i között, a 325i pedig 1,5 literrel megy (vegyesben, nyilván csak városban nagyobbak az eltérések). Annyival nem eszik kevesebbet az 1.6 amennyivel gyengébb, azért azt a kasztnit vinni is kell valaminek.


Sok a rémhír a dízelről... a dízelek jóval bonyolultabb dolgok, mint a régi benzinesek és ha elérnek egy futást akkor sok drága alkatrész szorul cserére majd ugyanúgy mennek tovább. Az autóra költeni kell, ezt el kell fogadnod ha használt autót veszel. A benzineseknél is volt szelepszárszimering probléma és ha még nem orvosolták akkor az sem lesz olcsó.


Tavaly kombi E46-ot akartam, de feladtam. 1,5 millió környékén és alatt nem találtam olyan E46-ot aminél ne lettek volna kompromisszumok. 1.6-ért láttam olyat, amiből a légzsák ki volt belezve :D


Ha jó és szép E46-ot szeretnél akkor az sokba fog kerülni ( én azért hagytam mert nem akartam 2 milliót vagy többet fizetni egy 14-15-16 éves autóért).


Én azt mondom az adagolós 20d-t ( 136 lovast) került, a 150 lovas 20d jöhet, elég megbízható. Benzinesből mindenképp a 140 lovas 1.8, az még jó városban de már bőven jó pályára is. Ha inkább országúton-pályán használod akkor lehet 6 hengeres is,viszont városban azok már sokat kérnek.


Ezt nyálazd át, elég jókat ír a srác és ha extra kérdés merül fel, akkor segít is:

[link]

2017. ápr. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.
2017. ápr. 24. 17:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!