Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autónál tolatás?

Autónál tolatás?

Figyelt kérdés
Nemrég van jogsim, és van egy olyan problémám, hogy enyhe dombnak felfele tolatásnál lefulladok sokszor. Benzines autónál hogyan csináljam jól?

2017. ápr. 28. 21:03
 1/10 anonim ***** válasza:
17%

Ugyanúgy, ahogy előrefelé.

Ha nem megy, akkor nem muszáj erőltetni a vezetést.

2017. ápr. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Kell csúsztatni a kuplungot, muszáj. A rükverc hosszabb áttételű szokott lenni, mint az 1-es, ezért így nehezebb elindulni vele, óvatosnak kell lenni.
2017. ápr. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Megy a vezetés, csak még nagyon az elején vagyok, oktatáson pedig nem csináltunk ilyeneket.
2017. ápr. 28. 21:12
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Amúgy padlógáz és alig engeded fel a kuplungot úgy tuti nem fulladsz le. Később mehet alacsony gázon is.
2017. ápr. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Volt olyan, hogy emelkedőn elindulás?

Na ez ugyanaz csak visszafelé.


Ha a domb olyan, akkor kézifékkel indulva.

Ha enyhe, akkor ahogy előttem is írták, kicsit nagyobb gázzal, és idővel rá fogsz érezni.

2017. ápr. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Igazából ma voltam először ilyen helyzetben.

2017. ápr. 28. 21:44
 7/10 anonim ***** válasza:

Persze, fel kell adni, párszor nem sikerült, ennyi, vége nincs remény... FRANCOKAT! Tudod mennyit szívtam én a vezetéssel? naponta vezetek már másfél éve és fél éve kezdtem ráérezni az egészre, pedig életemben előszőr ezt vettem a legkomolyabban, se a suli nehézségei se nőzés, se egyéb ügyek nem érdekeltek annyira mint a vezetés. Ha én is másokra hallgattam volna akkor már rég nem vezetnék. Csináld úgy, hogy benyomott kuplungnál pici gázt adsz és kicsit gyorsan fogáspontig engeded a kuplungot közben persze nyomod a gázt. Azért szoktam benyomott kuplungnál gázt adni mert a gázfröccs " lecsengése" épp annyi időt, energiát ad a motornak, hogy el tudjam kezdeni az óvatos tolatást dombnak fel.

Amúgy meg anno nekem pont a emelkedős tolatás ment jól és az elindulás nem :D :D :D


Sok sikert! Ne add fel! Balesetmentes közlekedést!

2017. ápr. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Gyakorlás.Egyedül!!

Nem úgy,hogy ottvan valaki melletted aki folyamatosan belepofázik!

2017. ápr. 29. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Gyakorlod valahol egyedül, ahol más se láthat. Az probléma tud lenni, hogy ilyenkor a "cikiség" miatt még inkább elrontod.

Legyen jó nagy hely ha a kocsi megindulna nagyon akkor is tudj megállni. Ezt csak gyakorlással lehet megcsinálni, utána menni fog.

2017. ápr. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha lefulladsz, az mindig azt jelenti, hogy vagy a gáz kevés, vagy a kuplungot engedted rá túl gyorsan. A kuplung engedi rá a kerekekre a hajtást, meg kell tanulni érezni. Próbálgasd úgy, hogy a gázt nem nyomod egyáltalán, csak a kuplunggal játszol. Engedd fel, amíg meg nem mozdul az autó. Ha megmozdult, nyomd vissza. Próbálj meg centinként haladni előre úgy, hogy csak a kuplungot nyomkodod. Ha előre megy, nagyjából ugyanez van hátra is. Ha ez a mozdulat benne van a lábadban, onnantól lehet játszani a gázzal is. Emelkedőn kell is. Kicsi gáz, kuplung érzéssel. A vezetés kicsit olyan, mint a tánc. Meg kell tanulni úgy, hogy már ne a lépésekre kelljen figyelned, hanem csak az ütemre. Mindegy egyébként, hogy benzines vagy dízel, de minden autót kicsit másképp kell vezetni. Ha már belejössz, 1 perc megszokni bármit.
2017. máj. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!