Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megbízható egy autókereskedés?...

Megbízható egy autókereskedés? Illetve maga az autó?

Figyelt kérdés

Autókereskedésben akarok venni autót, de nem tudom, mennyire vernének-e át, tapasztalatom nincs e téren. Szerintetek?

És amit akarok még: a kocsi egy elsőgenerációs Ford Mondeo, 2 literes benzines. Leírás alapján nincs baja, képek alapján oké, de félek, mi van ha átvernek. Lehet valami komolyabb baja? Típushibák /ha vannak/, mire kell odafigyelni, fogyasztás stb.



2017. jún. 3. 00:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Melyik autókereskedésben?


A fordok hajlamosak a rohadásra, úgyhogy nézd meg jól a kasztnit alulról is, hogy nincs-e elrohadva.

2017. jún. 3. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Első generációs? Az már egy öreg szar.

Nem kell hogy átverjenek ha roncsot veszel.

2017. jún. 3. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Pesten, de nem jegyeztem meg a nevét.

Tehát előfordul a rohadás. Más is lehet még?

2017. jún. 3. 00:48
 4/12 A kérdező kommentje:
Lehet hogy öreg, de ezek a fajták jobban bejönnek, meg erre van pénz. De egyébként is 90es évek párti vagyok szóval nem ez jelent gondot.
2017. jún. 3. 00:50
 5/12 anonim ***** válasza:
A kereskedő nrekd mindegy a lényeg hogy jó a kocsi vagy se. Ezt kell megnézni
2017. jún. 3. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Fent van a hirdetésben az alvázszám? Ha igen, az már egyfajta megbízhatóságát jelenti a kereskedőnek.

Az autodna.hu oldalon némi aprópénzért le tudod kérdezni a kocsi előéletét. Mielőtt fizetnél, megmutatja miből mennyit talált (fotók, óraállások, adásvételi árak, balesetek, egyéb káresemények, stb...), ha a talált infók darabszáma alapján neked megéri, akkor fizetsz, és kapsz egy szép hosszú pdf-et a kocsi előéletével.

2017. jún. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Alvázszám nincs, így ezt nem tudom véghezvinni.

Valakinek van tapasztalata autókereskedéssel? Sokan mondják hogy nem szabad, de gondolom vannak azért kivételek. És az autóról: Egy ránézésre normál állapotú régi Fordról mit érdemes tudni, azon kívül hogy rohadhat (egyébként ezt mindegyik autóra mondják)

2017. jún. 3. 20:21
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekem volt ilyen Mondeom, meg ujabb is. Szerettem, kényelme autok voltak. Mostanra azert mar meglehetosen elfaradhattak, a rozsda a legnagyobb baj, ha van. Annak a javítása nagyon elviheti a költségvetést. Ha azzal rendben van, akkor csak azt kell nezned, müködik e rendesen a váltó, nem haldoklik e a motor. A kereskedők nem feltétlenül vernek át, nem kell felni.
2017. jún. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Motorban a gyertyákra és a görgőkre kell odafigyelni(?) Futóműnél semmi típushiba nincs? Illetve hallottam a vezetékek elporladásának hajlamáról is, ez mennyire igaz?
2017. jún. 6. 11:55
 10/12 anonim ***** válasza:
Motorban görgők?? A vezérlésre gondolsz, szerintem. Az alap, hogy ha veszel egy autót, aor olajakat, szűrőket és vezérlést is cserélsz rajta. A gyertyákat néha cserélni kell, de az nem hibaforrás és nem is komoly tétel. A futómű alkatrészei kopó dolgok, a próbaúton érdemes figyelni rá, de az csak alkualap lehet...vagy még az sem.
2017. jún. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!