Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit kell átnézni egy autón...

Mit kell átnézni egy autón hosszú út előtt?

Figyelt kérdés

Az autó teljesen rendben van háromnegyed éve használom én, 2 hónapos olaj és vezérles van benne nincs rajta semmi kattogás a kipufogom kicsit kilyukadt de attól még közlekedhető csak még nem jutottam el kicseréltetni , de ezt leszámítva szerintem minden okés vele :D


Az autó maga egy 1.4-es Opel astra F 2001-es 400 ezer forintért vettem aztán még egy 100-ast ráköltöttem és így patika állapotban van egy csepp rozsda nincs rajta teljesen elfogadhatóan megy jó a futóműve imádom :D


hónap végén 25.-én haverokkal indulnánk le balcsira (Budapestről) és mit kell átnézni az autón indulás előtt hogy menetkész e XD ? Csak mindig hallom hogy hosszú út előtt átnézik a kocsit . Ez szép és jó de az mit takar ? Úgyhogy előre is köszönöm ! :D


(Részeg vezetés miatt nem kell aggódni egyik haverom Kínai és fél sörtől már fejre áll szóval ő nem iszik és ő fog menni mindenhova csak az én kocsimmal megyünk :D )



2017. jún. 4. 15:33
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha rendszeresen karbantartod akkor gyakorlatilag semmit. Én gond nélkül mentem vele 200-200km-t

De egyébként guminyomás, folyadékok(hűtővíz, szélvédő mosó, olajszint)

2017. jún. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hosszú út előtt vannak dolgok amiket érdemes rendberakni, de nálad ez nem áll fenn. Egy Budapest-Balaton út nehogy már hosszú legyen :))
2017. jún. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Meg se kottyan egy ekkora út egy kocsinak :)

De hűtésrendszert, olajat ellenőrizd (beindul-e a hűtőventilátor (kb. 95-100 foknál), nyit-e a termosztát (gondolom nyit ha ilyen rohadt melegben is használod), van-e hűtővíz, nem csöpög-e.

2017. jún. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ezek mind rendbe vannak de aki napi szinten használ autót ezek hogy nem tűnnek fel amúgy ? :D Na m1 azért köszönöm szépen !
2017. jún. 4. 20:14
 5/7 anonim ***** válasza:

Egy alapvetően karbantartó astránál ez nem hosszú út. 5ezer km már hosszú lenne.

Max 200 km-ről beszélsz. Ez csak egy elhanyagolt veteránnál vagy egy lerúgott bmw-nél igényel rákészülést (fél autó tartalékalkatrésznek a csomagtartóba + szerszámosláda)

2017. jún. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Indulás előtt 1-2 nappal nézd meg hogy a hűtővíz szint rendben van-e, nézd meg hogy minden izzó világít, nézd meg a keréknyomást, nézd át szemrevételezve hogy nincs-e lógó alkatrész vagy bármi egyéb szakadás, szivárgás, gyanús hang. Motorolaj szintet nézd meg, ablakmosó tartályt öntsd tele ha úgy érzed, fékolaj szintet ellenőrizd.

De mivel írtad hogy az autó patika így nem lehet gond.

2017. jún. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm szépen a válaszokat ezeket azért átnézem amjd indulás indulás elött !
2017. jún. 6. 15:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!